Forum Forum prawneKarne

kontrola oprogramowania nawigacji

kontrola oprogramowania nawigacji

analizer_stanu / 2013-03-05 10:10
czy policja podczas rutynowej kontroli samochodu i kierowcy ma prawo zarzadac włączenia nawigacji w celu sprawdzenia i zweryfikowania legalności oprogramowania w niej?
Wyświetlaj:
.doradca. / 81.190.61.* / 2013-03-11 14:54
Nic nie włączać!
W tym kraju zaczyna już śmierdzieć reżimem policyjnym ,jakiego nawet za komuny nie było.
automaniak / 2013-06-05 14:18
w przyszłości podczas rutynowej kontroli drogowej policjanci będą mieć możliwość zakwestionowania legalności oprogramowania znajdującego się w nawigacji i zarekwirowania go wraz z nią za pokwitowaniem. Oznaczałoby to, że aby na pewno nie stracić nawigacji z mapą, kierowcy musieliby wozić ze sobą dowód zakupu programu nawigacyjnego oraz certyfikat potwierdzający jego legalność. Niestety, w wielu przypadkach jest to po prostu niemożliwe. Bynajmniej nie dlatego, że korzystają z pirackich map do GPS. Po pierwsze – większość producentów map nie wydaje certyfikatów oryginalności. Po drugie – niektóre mapy wgrane są fabrycznie do nawigacji i nie ujmuje się ich na fakturach zakupu, czy też paragonach. Co w takim wypadku?
gugl / 2013-03-11 15:10
jeszcze do sypialni nie zagladaja ale kto wie... sprawdza legalnosc i pochodzenie prezerwatyw. zal pl. ale dobze mowisz.... panstwo policyjne z najwyzszymui podatkami w europie...
hanssolo / 2013-03-05 13:28
wydaje mi sie ze w przypadku wlaczonej nawigacji moze poprosci o potwierdzenie legalnosci. w przypadku wylaczonej chyba niema jzu takiego prawa. Musialbys sie dowiedziec na policji najlepiej. Swoja droga ciekawe na jakiej zasadzie sprawdza sie ta legalnosc tego oprogramowania.
piercingowa19 / 2013-03-11 14:17
czy ja wiem, ja nie mam zadnych dokumentow swiadczacych o legalnosci orpgramowania mimo ze kupilem oryginalna mape i mma jeszcze przez 2 lata aktualizacje. to jak niby maja to sprawzdic i zweryfikowac legalnosc?

Najnowsze wpisy