Forum Polityka, aktualnościKraj

Kopacz: Nie było prośby o publikację raportu Macierewicza

Kopacz: Nie było prośby o publikację raportu Macierewicza

Wyświetlaj:
utoya / 62.121.114.* / 2012-08-30 07:48
1. Niewiarygodne są twierdzenia Pani Marszałek, że Sejm RP nie utrudnia pracy Zespołowi Parlamentarnemu. Ale przyjmujemy to jako zapowiedź pozytywnej zmiany stanowiska. Od samego początku urzędnicy Kancelarii Sejmu RP ignorowali pisma kierowane przez Przewodniczącego Antoniego Macierewicza z prośbą o spisywanie stenogramów z posiedzeń Zespołu (pierwsze pismo datowane jest na 10 września 2010 r., w załączeniu). W związku z tym przy każdorazowej organizacji posiedzenia Zespołu osobiście zgłaszam na piśmie prośbę do Wiceszefa Kancelarii Sejmu RP Jana Węgrzyna z prośbą o nagrywanie posiedzeń Zespołu. Taśmy przekazywane są osobie, która spisuje stenogram, następnie jest on umieszczany na oficjalnej stronie Zespołu, aby opinia publiczna miała nieskrępowany i nieograniczony dostęp do działalności Zespołu. Procedura ta jest konsekwencją niereagowania Kancelarii Sejmu RP na prośby Przewodniczącego Zespołu dotyczące dostarczania stenogramów, dzięki którym opinia publiczna może się zapoznać z pracami Zespołu.

2. Nieprawdą jest, że Kancelaria Sejmu RP nie posiada listy członków Zespołu. Zgodnie z Regulaminem Sejmu RP pismo dotyczące powołania Zespołu Parlamentarnego, wraz z jego regulaminem i listą parlamentarzystów zgłaszających swój akces do pracy w Zespole, jest przekazywany do Marszałka Sejmu RP. Tak było i w przypadku Marszałek Ewy Kopacz.

3. Nieprawdą jest, że Biuro Obsługi Posłów nie ma kontaktu z Biurem Zespołu Parlamentarnego. Pozostaję w bezpośrednim i niemal codziennym kontakcie z pracownikami Biura Obsługi Posłów Sejmu RP oddelegowanymi przez Szefa Kancelarii Sejmu RP do pomocy przy działalności Zespołów Parlamentarnych, jest to pani Dorota Borychowska oraz pani Dorota Zielińska-Bąk. Biuro Obsługi Posłów zapewnia pomoc przy organizacji posiedzeń, przyjmowania korespondencji kierowanej do Zespołu.

4. Nieprawdą jest, że Przewodniczący Zespołu Poseł Antoni Macierewicz nie zwracał się do Kancelarii Sejmu RP z prośbą o wydanie przez Wydawnictwo Sejmu RP „Białej Księgi Tragedii Smoleńskiej”, której prezentacja miała miejsce w dniu 30 czerwca 2011 r. Pismem z dnia 20 lipca 2011 r. Przewodniczący Antoni Macierewicz zwrócił się z tą prośbą do Szefa Kancelarii Sejmu RP Lecha Czapli, a ja osobiście to pismo przekazałem do Sekretariatu Szefa Kancelarii Sejmu RP. Z powodu braku odpowiedzi ze strony Kancelarii Sejmu RP, na polecenie Przewodniczącego Zespołu, telefonicznie skontaktowałem się z Szefem Kancelarii Sejmu RP, który odesłał mnie do kierownictwa Wydawnictwa Sejmowego, gdzie uzyskałem informację, że materiały Zespołów Parlamentarnych nie są przez Sejm RP wydawane. W związku z powyższym tekst Białej Księgi został umieszczony na oficjalnej stronie internetowej Zespołu (bezpłatnie dostępny dla opinii publicznej), a następnie wydany staraniem wydawnictwa Rejtan.

5. Nieprawdą jest, że Raport z dwuipółletniej działalności Zespołu pt. „28 miesięcy po Smoleńsku”, który został zaprezentowany podczas posiedzenia Zespołu Parlamentarnego w dniu 10 sierpnia br., jest w sprzedaży; żadne wydawnictwo nie dostało od Zespołu Parlamentarnego zgody na rozpowszechnianie ww. Raportu. Od tamtej pory Raport został uaktualniony i zredagowany. W dniu wczorajszym po zakończeniu prac nad tym materiałem, zgodnie z poleceniem Przewodniczącego Zespołu Antoniego Macierewicza, zwróciłem się z prośbą do Marszałka Sejmu RP Ewy Kopacz z prośbą o wydanie tego Raportu przez Wydawnictwo Sejmu RP. Do dnia dzisiejszego, do godz. 17, Zespół nie uzyskał ze strony Marszałek czy Kancelarii Sejmu żadnej odpowiedzi na ww. prośbę, poza informacją Pani Marszałek, że ww. pisma nie otrzymała. (Pismo w załączeniu). Podobnie jak w przypadku innych publikacji Zespołu, w tym Białej Księgi, Raport po zakończeniu prac redakcyjnych zostanie w pierwszej kolejności umieszczony na stronie internetowej Zespołu.

sprostowanie wypowiedzi pani kopacz
pajchiw / 2012-08-30 13:01 / Tysiącznik na forum
Podawaj linki do artykułów na które się powołujesz. Większość - z różnych powodów - nie bardzo lubi "niezależną" (ja osobiście również) i nie chce się przekopywać przez inne treści niż w temacie. A tak będzie to sensownym uzupełnieniem Twojej wypowiedzi. To tak na marginesie. Poza tym IMHO fajnie, że dodałeś kontrapunkt w tym wątku - dobrze uzupełniło to sprawę o stanowisko PiS.
debos / 79.191.181.* / 2012-08-30 07:52

Niewiarygodne są twierdzenia Pani Marszałek, że Sejm RP nie utrudnia pracy Zespołowi Parlamentarnemu.

A może jakieś fakty? Bo tak to tylko bełkot pozostanie.
utoya / 62.121.114.* / 2012-08-30 07:56
wejdz na niezalezna chodz pewnie uwazasz ten portal za brukowiec tak samo zreszta jak ja uwazam za brukowiec gazete wyborcza i tam pod artykolem "Asystent Macierewicza odpowiada Kopacz" sa zalaczniki dokumentow potwierdzajace wyzej zacytowany przeze mnie tekst
debos / 79.191.181.* / 2012-08-30 08:03

wejdz na niezalezna

Nie zchodzę poniżej pewnego poziomu.
pewnie uwazasz ten portal za brukowiec t

Nie ma znaczenia co uważam. Ten portal po prosyu est dla ciemnej masy która potrzebuje zaspokoić swoje chore emocje. Też jesteś ofiarą podobnych zwiastunów prawdy?
utoya / 62.121.114.* / 2012-08-30 08:05
typowa obrona przez atak, bagatelizowanie faktów i osmieszanie ich tak by wydawały się mało istotne to typowa obrona przez atak. Typowe zagrywki partji PO. Nie mam wiecej pytań do Ciebie.
debos / 79.191.181.* / 2012-08-30 08:21

typowa obrona przez atak, bagatelizowanie faktów i osmieszanie ich tak by wydawały się mało istotne to typowa obrona przez atak.

A czego ja niby mam bronić? Nie jestem strona w jakiejś walce. Dałem się internautom kilka razy namówić aby wejść na te stronę i przekonać się w jakiej strasznej rzeczywistości żyję. I wystarczy już więcej się nie dam. A refleksje moje na temat tej strony poznałeś wcześniej.
3gz3kutoR / 89.230.70.* / 2012-08-30 10:49

Dałem się internautom kilka razy namówić aby wejść na te stronę i przekonać się w jakiej strasznej rzeczywistości żyję.

Prawda w oczy kole!
I tym akcentem zakończymy.
na przyszłość / 37.30.127.* / 2012-08-30 20:04
po co w ogóle zaczynałeś. Chamstwo należy ignorować, bo się tłuszcza rozwydrza.
debos / 79.191.175.* / 2012-08-30 10:56

I tym akcentem zakończymy.

Musisz być z tego dumny.
utoya / 62.121.114.* / 2012-08-30 07:56
wejdz na niezalezna chodz pewnie uwazasz ten portal za brukowiec tak samo zreszta jak ja uwazam za brukowiec gazete wyborcza i tam pod artykolem "Asystent Macierewicza odpowiada Kopacz" sa zalaczniki dokumentow potwierdzajace wyzej zacytowany przeze mnie tekst
pajchiw / 2012-08-30 07:40 / Tysiącznik na forum
No cóż - czekamy na informację z drugiej strony - jeśli nie chciał publikacji, to chodziło tylko o rozgłos. A oddanie jej w prywatne ręce w celach komercyjnych to co najmniej nieetyczne zachowanie.
debos / 79.191.181.* / 2012-08-30 07:49

A oddanie jej w prywatne ręce w celach komercyjnych to co najmniej nieetyczne zachowanie.

Chyba przesada. To jest pikus na tle tego wszystko co pisowska czereda wyprawiała ze sprawą smoleńską. Teraz mamy tylko zwieńczenie.
pajchiw / 2012-08-30 07:58 / Tysiącznik na forum
No nie, ja tak nie sądzę.
IMHO to jest pierwszy moment, w którym - być może - wyjdzie na jaw to co mówię od zawsze: Partie polityczne to największe zło jakie istnieje w naszym kraju... Mimo, że mam poglądy umiarkowanie prawicowe uważam, że PiS jest niewiele lepszy od PO. A wręcz sądzę, że celowo nie wygrał ostatnich wyborów - mimo, że IMO mógł - żeby nie wziąć "na klatę" problemów kryzysu... No ale to już OT.
debos / 79.191.181.* / 2012-08-30 08:17

Partie polityczne to największe zło jakie istnieje w naszym kraju.

Ale niestety one muszą być. Nie ma innego wyjścia. Tylko jak zrobić, żeby ton polityce nie nadawali cyniczni politykierzy.
Mimo, że mam poglądy umiarkowanie prawicowe uważam, że PiS jest niewiele lepszy od PO

PIS w ogóle nie jest lepszy od PO. PIS jest partią intelektualnie nie sięgającą do pięt PO. Jeśli uważasz, że PIS jest lepszy od PO to masz poglądy raczej skrajne a nie umiarkowane.
A wręcz sądzę, że celowo nie wygrał ostatnich wyborów

I całe szczęście, że nie wygrał. PIS jest na łatwe czasy a te mogą przyjść nieprędko. PIS nie wygrał bo jest niewybieralny. Ma swój elektorat, myślę, że wymierający oraz kurczący się wraz ze wzrostem wykształcenia ludu naszego ale który procentowo jest za mało liczny aby PIS wybrać.
pajchiw / 2012-08-30 08:45 / Tysiącznik na forum
Eee tam.
"Skrajność" w PiS to tylko ściema dla tłumu, na której PO wygrało, a SLD chciało wygrać wybory (i to nie ostatnie, tylko jeszcze wcześniejsze). Nie bądź Kolego naiwny.
Co do "jakości" polityki sposób jest prosty.
1. Oddzielenie administracji publicznej (wystarczy w 40%) od władzy nominacyjnej Rządu.
2. Społeczne (a nie za pieniądze) piastowanie funkcji w organach samorządów.
Od razu by się zrobiło jakoś luźniej w szeregach partii nie sądzisz?
Nawet finansowanie partii ze składek członków - którego się tak strasznie boją - rozwiązało by problem... Musieli by się zacząć liczyć z ludźmi na co dzień.
Albo chociaż - jak w okresie międzywojennym - jeśli dajmy na to 1500 osób wykazało by, ze delikwent w czasie wyborów mówił co innego, a potem glosował za czym innym - wylatuje z Parlamentu i reszty funkcji publicznych, które piastuje.
Nie jest to proste?
IMHO jest i bynajmniej nie jest skierowane przeciwko jakiejś konkretnej partii - wszystkie dzięki każdemu z tych posunięć muszą zacząć robić to do czego są powołane, a o czym zdaje się zapomniały - działać w interesie swoich obywateli.
debos / 79.191.175.* / 2012-08-30 09:33

"Skrajność" w PiS to tylko ściema dla tłumu, na której PO wygrało,

Przecież naród pamięta co PIS wyprawiał jak był przy władzy. Nawet PIS dzisiaj nie ma wątpliwości, że sprawowali władzę w sposób dla państwa prawa niedopuszczalny. Dzisiaj dochodzi do kuriozalnej sytuacji gdzie za całe zło chcą obciążyć swoje cudowne dziecko Ziobrę. Chca wykorzystac to, że Ziobro już w PIS nie jest. Ziobro jest oczywiście też odpowiedzialny za to co wyprawiali. Ale przecież ktoś to firmował. Ktoś tego niedojrzałego emocjonalnie dzieciaka na stanowisko powołał i co więcej inspirował albo nawet wykorzystywał.
2. Społeczne (a nie za pieniądze) piastowanie funkcji w organach samorządów.

Nierealne. Dzisiaj samorządy maja takie środki do zagospodarowania, takie uprawnienia i fronty inwestycyjne, ze tym muszą zajmować się fachowcy. A fachowiec za darmo pracować nie będzie. Co więcej wybitni fachowcy nie chcą pracować za apanaże jakie w samorządach mogą otrzymać. Chyba, że powodowani ambicjami chcą sie sprawdzić w czymś nowym. Jeśli chodzi zaś o radnych to uwili tam sobie gniazdka politykierzy którzy raczej są po to żeby sypać piach w tryby zamiast rozwiązywać problemy. Tak mi się wydaje, przynajmiej po obserwacji tego co się dzieje w Warszawie. W terenie, w mniejszych społecznościach może być inaczej.
Albo chociaż - jak w okresie międzywojennym - jeśli dajmy na to 1500 osób wykazało by, ze delikwent w czasie wyborów mówił co innego, a potem glosował za czym innym - wylatuje z Parlamentu i reszty funkcji publicznych, które piastuje.

Nie wiem jak to było w międzywojniu chociaż z historii wiem, że i wtedy cynizmu, demagogii i atakowania bez opamiętania nie brakowało. Dzisiaj jak ktoś chce w kraju rzadzic to musi wystrzegać w kampanii wyborczej prawdy jak ognia. Kto powie prawdę musi przegrać wybory. W 2005 miał być POPIS i w zwiazku z tym obydwie partie nie atakowały się. Do czasu. Jak pamiętasz chyba na dwa tygodnie przed wyborami PIS zaczął agrsywną kampanię zarzucając PO zbrodnię liberalizmu i puste lodówki, głód i cierpienie narodu w razie dojscia PO do władzy. Dzięki temu PIS wtedy wygrał a PO ufając PIS zachowała się jak frajerzy. Na szczescie wyciągnęli wnioski. No bo ile razy można być frajerami?
pajchiw / 2012-08-30 11:01 / Tysiącznik na forum
Heh - co do pierwszego akapitu chętnie zapoznam się z jakimiś konkretami.
Co konkretnie PiS zrobił niedopuszczalnego?
Z tego co pamiętam jedną rzeczą, która była niedopuszczalna tak na prawdę była "atmosfera".
Czyli po prostu strach umoczonych po same uszy w łapownictwie ludzi, którzy rozdają w mediach karty objawiający się tym, że bali się "rozliczeń" i ten strach udało im się wszczepić ludziom, którzy emocjonalnie chcieli być z silniejszymi, a nie wyśmiewanymi.
Piękny przykład to zdjęcia małżeństwa Kaczyńskich - pierwsze ładne zdjęcia (i to w dużej różnorodności) pojawiły się w mediach dopiero po ich śmierci - gdy już ich nie można było zrobić. Czyli musiały być zrobione wcześniej, ale nie było zgody na publikację normalnego wizerunku tych ludzi. Trzeba było uwiarygodnić tą atmosferę przedstawiając ich jak jakieś potwory. a lud ciemny uwierzy w to co władza chce prawda?
tiaa / 194.99.117.* / 2012-08-30 07:39
Ciekawe czy zyski ze sprzedaży pójdą na rodziny ofiar czy rodziny piszących raport?
bsf / 46.45.103.* / 2012-08-30 07:32
Kopacz to wstrętna kłamczucha.
debos / 79.191.181.* / 2012-08-30 07:37

Kopacz to wstrętna kłamczucha.

Masz wybór. Możesz kupić prawdę Macierewicza. Wolny kraj w którym jest wolność słowa.
utoya / 62.121.114.* / 2012-08-30 07:49
raczej wolności tej nie ma, bądz jest powoli ograniczana
debos / 79.191.181.* / 2012-08-30 07:59

raczej wolności tej nie ma, bądz jest powoli ograniczana

Ograniczona bo kto ogranicza? Czego nie można powiedzieć czy napisać. Wolności słowa jest za dużo bo byle swołocz może lżyć i szkalować porządnych ludzi tylko dlatego, że ci sa na jakichś stanowiskach a nawet tylko dlatego, że są tych ludzi rodziną.
witolive / 83.9.237.* / 2012-08-30 06:25
I co ja podatnik mam zapłacić za drukowanie jakiś wypocin maciarewicza chyba sobie kpią niech wydrukują podręczniki dla dzieci które na to nie stać a nie wałkują to już tyle lat
witolive / 83.9.237.* / 2012-08-30 06:25
I co ja podatnik mam zapłacić za drukowanie jakiś wypocin maciarewicza chyba sobie kpią niech wydrukują podręczniki dla dzieci które na to nie stać a nie wałkują to już tyle lat
spytajcie Kaszuba / 83.28.45.* / 2012-08-30 00:08
Kłamała o sekcjach zwłok zamordowanych osób pod Smoleńskiem. Mieli to robić polscy lekarze. Okazało się, że kłamała. Mówiła o przekopywaniu ziemi na lotnisku na głebokość 1 m. Też kłamała. Nawet stenogramy z wypowiedzi w sejmie były zmieniane. Wiara w słowa już się skończyła. Teraz liczą się tylko fakty. Kopacz jest niewiarygodna. Ona łże. Jak na takim stanowisku może być kłamca? Precz z tą babą. Do magla!

Najnowsze wpisy