Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Kotecki: Wyjście Grecji z euro coraz bardziej realne

Kotecki: Wyjście Grecji z euro coraz bardziej realne

Wyświetlaj:
marek_o / 2011-09-13 13:49
Miejmy nadzieję, że w końcu zapadnie decyzja o pójściu w jakimś kierunku. Wbrew opinii wielu popieram decyzję UE o tym aby nie emitować euro-obligacji a także aby nie ratować Grecji za wszelką cenę. Stworzyło by to idealne warunki dla innych państw Unii do prowadzenia nieodpowiedzialnej polityki fiskalnej.

Grecja nagrzeszyła - musi odpokutować. Myślę, że wyjście ze strefy euro nie będzie dla tego kraju tragedią i wierzę, Grecja szybko wykaraska się z problemów poprzez powrót do rodzimej waluty i urealnienie jej wartości.

Co z EURO?
Unia - TAK. EURO - nie jestem pewien. Wspólna waluta bez dalszych reform, czyli centralnej polityki fiskalnej, czyli defacto rezygnacji członków Uni Walutowej z części niezależności, nie będzie się sprawdzać, ponieważ Państwami nie rządzą ekonomiści tylko populiści i trudno mi sobie wyobrazić, że po lekcji pod tytułem Grecja, nagle zrobią się odpowiedzialni.
Grecja w tym tygodniu upadla. / 195.117.255.* / 2011-09-13 13:20
do dogadania pozostaly szczegóły
Dancer12 / 2011-09-13 13:27 / Bywalec forum
Niemcy i tak dostały tego co chciały, Grecja teraz będzie przez lata spłacać im kredyt!
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-09-13 16:01
Nic nie będzie spłacać. Grecja po prostu ogłosi niewypłacalność. Zażąda dodatkowo zwrotu złota i dewiz, które wniosła do EBC przechodząc na euro. Tak więc Grecja na tym tylko zyska. I dobrze tak powinno być. Stracą bandyckie banki niemieckie i francuskie.
koziołek matolek / 87.119.16.* / 2011-09-13 13:20
to unia musi wybrać nową walutę a Grecja zostać z euro
Perfecto / 213.227.101.* / 2011-09-13 12:24
Niestety marnowanie czasu na jalowe dyskusje nad czyms co nie bedzie mialo miejsca jest najgorsze w tym calym galimatiasie.
Grecja ma tysiac innych rozwiazan, nikomu nie jest na reke bankructwo
tego kraju. Nikomu w UE nie zalezy na skompromitowaniu EUR.
Troche rozsadku.
Pilsener / 2011-09-13 13:04 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To czemu bankrutowali już chyba z 18 razy? Bankructwo jest na rękę, bo zrestrukturyzuje się dług i wprowadzi reformy. Nie na rękę jest niekończące się reanimowanie trupa, jakim jest Grecja. Gospodarka musi się oczyścić.
Perfecto / 213.227.101.* / 2011-09-13 14:12
Po pierwsze, Grecja nie zbankrutowala, na szczescie dziennikarze nie maja mocy sprawczej. Instytucja finansowym jest na reke ogloszenie ograniczonego bankrutcwa poniewaz odpisza sobie w straty zle dlugi i pognaja bo dotacje otrzymane od podatnika UE.
Nalezy caly czas i glosno mowic ze obecny kryzys odpowiadaja chciwosc instytucji finansowych i kompromitacja agencji ratingowych. Klopoty Grecji to problemy bankow
i ich wierzycieli czy akcjonariuszy.
O kryzysie w Grecji slysze conajmniej od roku 2000, w zasadzie to staly i dyzurny temat na wakacje, temat zastepczy oczywiscie.
antyelektorat / 2011-09-13 12:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A co na to polska prezydencja? Daliśmy już zgodę? :)
the people / 93.105.254.* / 2011-09-13 11:54
tzn upadek Grecji? bo mam nadzieje ze nie piszesz o wstapieniu do klubu dluznikow euro

Najnowsze wpisy