Forum Forum finansoweKredyty

Kredyt gotowkowy w Lukas Banku - czy warto?

Kredyt gotowkowy w Lukas Banku - czy warto?

majusza / 84.38.19.* / 2007-07-30 14:50
Czy ktos ma doswiadczenia z tym bankiem jesli chodzi o kredyty gotowkowe? zaproponowano mi oprocentowanie 7,5% . brzmi atrakcyjnie ale gdzie szukac ewentualnych hakow?
Wyświetlaj:
sadaechtu / 88.156.224.* / 2012-01-11 15:00
Super hak!!!!!!- ubezpieczenie kredytu.
Myślałam że żle widzę jak zobaczyłam ile chcą. Zawiniłam bo nie zapytałam i podpisałam umowę.
Od kwoty 5000,00 na 48 miesięcy zażyczyli sobie 2885,00 ubezpieczenia+ odsetki procentowe (od super kredytu)........w sumie płaciłam 48ratx210,00=10080,00 SZOK w TRAMPKACH!!!!
mycha1124 / 195.140.152.* / 2012-08-16 17:09
lukas to najgorszy bank na rynku.W miesiącu sierpniu miałam raty nadpłacone do listopada a otrzymałam monit że zalegam z wpłatą.Okazało się że bank bez mojej wiedzy pomniejszył mi raty a to co nadpłaciłam poszło na pomniejszenie przyszłych rat i stąd powstała rzekoma zaległość.Wyszłam na tym jak zabłocki na mydle.Jest to dla mnie niezrozumiałe-tragedia
BullyRa / 31.175.120.* / 2011-11-04 22:38
A ja jestem bardzo zadowolony z kredytu Lukasa , Spłacałem regularnie kwoty a nie raty np zamiast 180 płaciłem 200 i nie mam problemów . Wyciągnęli do mnie rękę gdy miałem problemy z gotówką. Oprocentowanie też ok! Polecam
adrian_adrian / 217.67.201.* / 2011-06-15 14:51
Zaczelo sie jak zwykle niewinnie. Bralismy kredyt na zakup mieszania niby wszystko ok papiery wporzadku do czasu podpisania umowy kredytowej. Dzien przed podpisaniem umowy dzwonia z banku ze potrzebuja jeszcze kilu papierow i nie mozemy podpisac jutro umowy wiec myslalem ze kilku a nie kilkunastu ktore zbieralem przez ponad 2 tygodnie ( a termin na podpisanie ustalony mielismy miesiac wczesniej ) wiec sporo sie nabiegalismy razem z zona aby zdobyc wymagane papiery ( zaswiadczenia z innych bankow ze mamy lokaty, jeden papier od dewelopera, gdzy nie udolny rzeczoznawca zamiast udac sie do biura tuz przy budowie poprostu olal sprawe i wyslal niekompletne papiery itp ). Podpisalismy umowe i zaczela sie jazda. Gdyz w umowie mielismy ze czesc naszego wkladu wlasnego bedzie z ksiazeczki mieszkaniowej. Niestety jak ktos sie zetknal z PKO to wie ze zlikwidowanie ksiazeczki mieszkaniowej jest dosyc dlugotrwale i trzeba sie nachodzic bo tam nie ma za prosto. I tak najpierw aneks do umowy ze ksiazeczka nie zostala zrealisowana na czas czyli ze pieniadze nie zostaly przelane w okreslonym czasie do Lukasa ( 100 zl ). Kiedy juz ksiazeczka zostala zrealizowana i pieniadze przelane na konto banku probowalismy sie dowiedziec o dokladna kwote oraz czy na 100% sa te pieniadze i przez 2 tygdonie Pani w banku oraz na infolinie nie powiedzileili nic o tym ze sa te pieniadze. Dopiero po jakims czasie udalo sie dowiedziec ze nie wyrazilismy zgody na to zeby pieniadze te byly przelana na konto dewelopera (niestety to nasza wina gdzyz bylo tak w umowie ) a wiec jak najszyciej napisalismy takie pismo i myslelismy ze koniec a tu niespodzianka, gdyz w tej transzy dla dewelopera jedna czesc to byla kwota z ksiazeczki mieszkaniowej a druga przelew wlasny i co sie okazalo przelalismy 3 zl za malo i Lukas nie przelal pieniedzy ( chociaz pytalismy jaka jest dokladna kwota gdzy co 3 mieisace kwota na ksiazeczce sie zmienia poprzez rozne wspolczynniki nie wiem jak to jest liczone ) wiec dopiero po wplaceniu 3 zl Lukas przelal pieniadze i dostalismy niestety odsetki karne (25 zl ) co moze nie jest zbyt duza kwota ale sam fakt pozostaje taki ze bank nie przejmuje sie tym a po napisaniu skargi w odpowiedzi dostalismy ze to jest nasza wina. Wiec powiem tak nie polecam tego banku nikomu bo nerwy sa najwazniejsze i zycie zbyt krotkie zeby sie denerwowac na tak niekompetentne osoby ktore tam pracuja.
radil / 88.156.133.* / 2010-01-17 19:46
Nie polecam Lukasa - krwiopijca jak wiele innych pseudo banków. Obecnie posiadam pożyczkę hipoteczną w PKO BP na 8,75% (ponad 20 tysięcy na 48 miesięcy bez ubezpieczenia! - ale u nich mam ROR) oraz kredyt gotówkowy w PolBanku EFG (nie posiadam konta, podobna kwota na 48 mies - 14,5% - również bez ubezpieczenia). W 2 przypadku poręczeniem jest weksel oraz zgoda współmałzonka. Jak widać można wynegocjować brak ubezpieczenia, które w 2 przypadku wynosiło około 700zł.
Zuzeńka / 2007-07-31 11:25
a sprawdzałaś mbank? Dostałam ostatnio ulotkę reklamową kredyt konsumpcyjny 5%, to chyba dosyć konkurencyjna oferta. Jeśli chodzi o LukasBank to mam z nimi bardzo niemiłe doświadczenia, korzystałam z ich oferty przy zakupie sprzętu rtv, niestety mieli wyłączność a ja uproszczoną procedurę tylko dowód osobisty, raty 0% i takie tam. Grzecznie spłacałam te raty, miałam stałe zlecenie na koncie i wszystko było super, schody zaczęły się, gdy chciałam kupić nowy komputer i znowu były raty 0%, dlaczego miałabym nie skorzystać. Omal nie spaliłam się ze wstydu, gdy pan w obsłudz zakomunikował mi, że jestem windykowana, bo od czterech m-cy nie spłacam kredytu. W celu wyjaśnienia tego nieporozumienia wysłał mnie do centrali, gdzie pocałowałam klamkę, bo zapomniał dodać, że w sobote nie pracują. W poniedziałek zadzwoniłam do nich cała w stresie, że gdzieś zniknęło 3 tysiące, które im wpłaciłam a oni ich nie mają. W dziale windykacji mnie poinformowano, że jestem ich niemalże najlepszym, najcudowniejszym klientem, a w sklepie pracuje jakiś idiota, który na niczym się nie zna i jeśli nadal chcę kupić ten komputer to jak w dym mogę do tego sklepu jechać i kupić, kredyt dostaje od ręki, bo mam u nich zagwarantowany bez żadnych zaświadczeń do kwoty18 tysięcy. Więc pojechałam a tam oczywiście ta sama historia, facet odwraca w moją stronę monitor i widzę, że temu klientowi nie można udzielić żadnego kredytu, o jest windykowany, na nic moje tłumaczenie, na nic potwierdzenia dokonania wszystkich przelewów, odesłano mnie z kwitkiem i tego już było dla mnie za dużo. Pracuje jako doradca finansowy i wiem, że wszystko można załatwić, jeśli tylko się chce. Nigdy jeszcze nie spotkałam się z taką ignorancją i mam nadzieję, że więcej się nie spotkam, a na pewno nie w tym banku, bo nigdy więcej nie będę miała z nim nic wspólnego i Tobie również nie życzę. A komputer kupiłam za gotówkę. Pozdrawiam:)
majusza / 84.38.19.* / 2007-07-31 11:48
mbanku nie sprawdzalam, bo nie mam zaufania do instytucji, ktore same ustalaja wysokosc oprocentowania udzielanych kredytow, a nie tak jak inne banki na podstawie wiborow czy liborow z okreslonego dnia. Jest to zbyt ryzykowne.
Natomiast dziekuje za info dotyczace Lukasa- bardzo pomocne.
niewazne / 2007-07-30 16:54
7,5% uważasz za atrakcyjny??Jeżeli jesteś z Poznania lub okolic zadzwon ugadamy sie na spotkanie (jestem pracownikiem niezależnej kancelarii doradztwa finansowego) nr 664866925
majusza / 84.38.19.* / 2007-07-31 09:43
Niestety jestem z trojmiasta. Obeszlam chyba wszystkie mozliwe banki i zaden z nich nie byl wstanie zaproponowac mi nic ponizej 7,5% za kredyt konsupcyjny.
Spili / 83.22.42.* / 2007-08-03 19:35
Czy jest jakas możliwość uniknięcia ubezpieczenia kredytu w Lukasie?
Mam przed sobą umowę jaką właśnie chcę z nimi zawrzeć na 11 tys zł na 24 m-ce
Koszt ubezpieczenia to 892, 90zł!!!
Prowizja to 550 zł
Oprocentowanie to właśnie 7,5%.
Miesięczna rata to 559,93 zł

Jak sie wywinąć od tego ubezpieczenia?
aniadam / 194.63.133.* / 2008-04-03 07:47
ubezpieczenie przy kredycie gotówkowym jest obowiązkowe!! mój mąż wział taki kredyt, zmarł i ja mimo ubezpieczenia musiałam spłacić całą kwotę, dodatkowo lukas naliczył, nie wiadomo skąd 2500 odsetek UCIEKAJ OD LUKASA, SĄ INNE BANKI !!!
hela80prezent / 195.114.177.* / 2010-03-11 18:34
Dołączam do tych komentarzy o LUKAS BANKU!Z którym mamy na dzień dzisiejszy spotkania w sądzie,gdyż ciągani jesteśmy jako spadkobiercy długu po zmarłej babci,bo"cudowny"bank LUKAS udzielił kredytu w wysokości 12tyś.bez poręczycieli osobie,która miała 80 lat i od 2 lat nie opuszczała łóżka!!!!W sądzie otrzymaliśmy kopię umowy,która nawet nie zawiera ani jednej daty sporządzenia tej umowy.To jest skandal i karygodne,żeby bank udzielał tak wysokich kredytów osobom prawie na" łożu śmierci"bez poręczyciela!!!!!!!!!!!!
ROZGNIEWANY / 83.7.198.* / 2008-06-12 13:55
Lukas to ZŁODZIEJE jak nie musisz to nie patrz nawet w ich strone a jak musisz to tez nie patrz
majusza / 213.192.77.* / 2007-08-07 15:27
wlasnie, jak zobaczylam ta umowe to im podziekowalam
nso / 81.99.133.* / 2008-04-03 23:46
mialem problem z tym bankiem spoznilem sie kilka dni i przyslali mi windykatora do domu s********* odradzam LUKAS BANK
Windykator Lukas Bank / 77.113.20.* / 2009-02-13 23:16
Kłamiesz. Windykator przyjeżdża do domu po dwóch miesiącach bez spłaty a nie po kilku dniach.
Zdesperowana / 2010-04-15 15:17
Nie wiem o co tu chodzi. Ale ja byłam kilka lat temu stałym klientem tego banku. Nigdy nie miałam problemów,raty spłacałam na czas!!! Dostawałam potem liczne propozycje z bardzo dogodnymi warunkami. Ale nie był mi potrzebny kredyt. Teraz chcę wziąść u nich 10.000 zł i gdy czytam te opinie to już nie wiem co robić. Czy nie ma tu osób ,które nie miały żadnych kłopotów?? A może to brak wyobrażni ludzi biorących pożyczk?????
Co mam robić??????
uhh / 193.0.242.* / 2010-05-06 09:42
mi daja zawsze i tyle co chce. Problemów brak bo sumiennie spłącam od zawsze.
marmeladka / 87.99.24.* / 2010-05-10 13:20
Witajcie,
też poszukuję atrakcyjnego kredytu gotówkowego, dodam, że na wakacje i w wysokości kilku tys. Jeśli nie Lukas, to co moglibyście zaproponować? Przyznam, że jeszcze się w tej materii nie orientowałam i cenna każda rada.
kompostownik / 83.5.89.* / 2010-05-12 07:08
wszystkie banki kosza prawie tak samo, wiec wazne jest to, zeby sobie ustalic jak najkrotszy czas splaty i pozniej szukac, ktory ma najwieksza dostepnosc na jak najlepszych warunkach kosztu samego kredytu. ja bralem akurat w getinie, bo potrzebowalem stosunkowo szybko, a tam maja calkiem proste procedury i sprawnie poszlo
jaskółka / 81.190.239.* / 2010-05-11 23:57
ja też widziałam ciekawe oferty wakacyje w tym banku, wolne od rat przez jakiś czas i nie tylko
@Pawlo / 195.116.120.* / 2010-05-11 20:11
Zobacz w getin, przeglądałem ostatnio oferty i mają kredyty 0%.
Jak znalazł na wakacje.
Grzesio32 / 195.22.98.* / 2010-05-11 18:20
Mysle ze doradca finansowym bedzie wiedzial najlepiej gdzie isc i gdzie na jaki kredyt mozna liczyc. Osoboscie tez bralem rok temu i zalatwialem kredyt przez openfinance

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: