Forum Forum finansoweKredyty

Kredyt hipoteczny - ING Bank Sląski pewien dziwny problem...

Kredyt hipoteczny - ING Bank Sląski pewien dziwny problem...

Adrian-Stillz / 89.174.123.* / 2009-01-05 18:08
Witam.

Mam następujący problem a może po prostu nie rozumie sytuacji, w grudniu złożyłem wniosek o kredyt do ING Banku Śląskiego poprzez doradcę kredytowego, kwota za dom to 190tyś w tym + 40 tyś na remont, rzeczoznawca wycenił na dom na 245tyś, o kredyt starałem się w PLN, dochody to 4200 netto. Dziś skontaktował się ze mną doradca finansowy i twierdzi ze są małe komplikacje w sensie ze bank chce mi dać kredyt ale o min. 30 tyś więcej zaznaczam więcej na remont elewacji itp. Osobiście nie chce domu tynkować czy nawet ocieplać ponieważ jest z cegły (teraz wypadło mi z głowy dokładnie jakiej) i nie wygląda to źle. Pomijając powody które mam za tym abym nie ocieplać i tynkować. Nie rozumiem kompletnie sytuacji że bank tak da mi kredyt jak wezmę o 30tyś więcej, gdybym odczuwał że będę wstanie spłacać kredyt o takiej wysokości (260tyś) to bym o taki wnioskował, jednak uważam że aby normalnie żyć i spłacać kredyt to kwotą max. jest dla mnie 230tyś, nie wiem po prostu czy jest tu gdzieś w tej całej historii jakiś haczyk, na jutro jestem umówiony na rozmowę z doradcą i w sumie nie wiem co zdecydować, kredyt chce ale nie 260tyś, a nie wiem jak tą sytuacje rozegrać, a z dzisiejszej rozmowy z doradcą wnioskuje że tylko wtedy go dostane jak wezmę więcej. Słyszy się, że banki zaostrzyły środki nie chcą dawać 100% LTV a mi chcą dać jeszcze więcej.

Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
diana0208 / 2009-01-27 11:06
I jak skończyła się sprawa? Ja też jestem zainteresowana kredytem hipotecznym w ING.
patrycha / 89.79.201.* / 2009-05-17 13:26
hej jesli jestes zainteresowana kredytem w ing sluze pomoca moj numer to 519-186-053 lub email patrycha_1988@vp.pl jesli jestes zainteresowna daj znac:)
doradca iwona / 193.108.177.* / 2009-01-27 15:12
wszsytko rozchodzi się o to że albo ..
1 - bank podważył wycene rzeczoznawcy i według banku kwota na remont jest niewystarczająca aby doprowadzic nieruchomośc od użytkowania
2- bank stwierdził,że operat szacunkowy (harmonogram wraz z cennikiem usług) jest nieadekwatny do cen rynkowych za usługi
co zrobić ?? złożyc wniosek od innego banku .... decyzja kredytowa jest ważna średnio 30 dni, więc w razie czego wrócić możńa do ING i dalej negocjowac warunki.

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: