Forum Forum finansoweInne

"Kredyt hipoteczny (budowa domu) + oszczędności na lokacie" czy "Oszczędności na budowę domu + brak kredytu + brak lokaty"

"Kredyt hipoteczny (budowa domu) + oszczędności na lokacie" czy "Oszczędności na budowę domu + brak kredytu + brak lokaty"

Baba_Jaga / 213.25.25.* / 2008-11-27 14:11
Witam :).

Rekinem finansowym nie jestem - przyznaję otwarcie, więc chciałabym poznać opinie (merytoryczne, bardzo proszę) znawców tematu. Będę zobowiązana za wszelkie sugestie :).

Opis sytuacji:
Cel: kończenie budowy domu
Potrzebne środki na realizację: ok. 200 000 pln

Oszczędności:
- zgromadzone: 90 000 pln, utrzymywane na koncie oszczędnościowym o oprocentowaniu ok.6 %;
+ dodatkowo co miesiąc: ok. 5 000 pln.

Rozwiązanie nr 1:
- kredyt hipoteczny na kwotę 200 000 pln (w PLN, CHF czy może Euro??)
- oszczędności ulokowane na: lokacie? w funduszach (jednak?...)? itp.


Rozwiązanie 2:
- kredyt hipoteczny na ok. 100 000 PLN
- oszczędności dotychczasowe przeznaczone na realizację inwestycji
- oszczędności bieżące inwestowane w ... fundusze? lokaty? itp.?

Zależy mi na wyłapaniu i zrozumieniu + i - obu modeli. A że - jak zaznaczyłam na początku - expertem w dziedzinie finansów nie jestem :) (dokładając do tego obecną sytuację na rynkach finansowych tym bardziej), dosyć to trudne zadanie. Na co w ogóle należy zwracać uwagę w obu rozwiązaniach? A może są i inne, lepsze, warte rozważenia?

Z góry dziękuję za porady.
Wyświetlaj:
Kali2222222222 / 94.254.129.* / 2010-09-16 11:08
możesz zobaczyć tutaj:

http://kredyt-na-mieszkanie.blogspot.com
reszka9293 / 89.77.12.* / 2010-09-29 13:28
Dla mnie też wybór właściwego kredytu hipotecznego był czarną magią. Znajomy polecił mi żebym spróbował przez www.finansosfera.pl Zostawiłem im swój numer telefonu i odwonili do mnie. Przedyskutowałem z doradcą swoje wszystkie wątpliwości i wybrałem najlepszy dla mnie kredyt. Polecam!

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: