Forum Forum finansoweKredyty

kredyt hipoteczny w Metrobabku

kredyt hipoteczny w Metrobabku

Joanna129 / 217.153.176.* / 2009-05-20 16:42
Chcę wziąć 400-600 tys. kredyt hipoteczny na zakup mieszkania, doradca z Open Finance zaproponował mi Metrobank, kredyt w PLN, 2% marża, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym bankiem?? Doradca zdecydowanie odradził mi kredyt w walucie jako "kompletnie nieopłacalny" ze względu na wysokie marże, spread i różnice kursowe. Czy kredyt w Euro się nie opłaca?
Wyświetlaj:
marek1970 / 90.156.117.* / 2010-04-24 00:37
Proponuję samemu wybrać np stąd:
http://tanikredyt.wu.pl/
pozdrawiam
gds / 80.125.173.* / 2010-04-23 20:26
nie kozystajcie z Open Finance oni naciagaja tylko na Metrobank a oferty innych bankow sa 100 razy lepsze!!!!!!
Proponuje samemu zbadac oferty bankow http://oferty.pieniadze.gazeta.pl/kredyty_hipoteczne.html

Odradzam Open Finance
narki / 80.125.173.* / 2010-04-23 20:18
Serdecznie odradzam doradcow z Open finance.Mnie wkopali w ten bank mowiac ze to pewniak a potem sie okazalo ze nie zlozyli nawet dokumentow do bankow w ktorych oferta byla kozystna dla mnie.
Osobiscie polecam zbadanie bankow samemu na stronce
http://oferty.pieniadze.gazeta.pl/kredyty_hipoteczne.html
i zlozenie co najmniej w jednym banku osobiscie.
Nie kozystajcie z Open Finance to naciagacze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Yanekk / 195.116.98.* / 2009-06-02 21:26
Kredytobiorcom przypominam że tutaj mogą sprawdzac spread na bieżąco:

http://www.tnij.org/spread2009
michas007 / 212.67.148.* / 2009-05-21 10:59
Jest kwestią oczywistą, że Open Finance przede wszystkim proponuje Metro. Banków z lepszą ofertą jest na pęczki, a oni i tak Metro i Metro. Dlaczego? Bo należą do jednej grupy kapitałowej i pompują sobie wyniki sprzedaży. Któryś już raz w ostatnim czasie słyszę, że OF dla klientów ma głównie Metro jako cudowne rozwiązanie kredytowe.
Przejdź się jeszcze gdzieś - banki + inni doradcy.
Joanna129 / 217.153.176.* / 2009-05-21 16:29
No tak.... dzięki :-)
mfundusz.pl / 79.163.8.* / 2009-05-20 19:25
Dlaczego akurat ten bank? Ma Pani jakieś problemy ze zdolnością? W przypadku Metro faktycznie jakakolwiek waluta może być nieopłacalna. Przykładowo jeden z banków z którym współpracuję daje marżę dla PLN 1,35%. Poza tym doradca nie ma racji mówiąc, że kredyt w walucie jest nieopłacalny. Po prostu nie jest to kredyt dla każdego, ale czasem warto przeanalizować taką ofertę chociażby dlatego, że oprocentowanie w walucie można osiągnąć znacznie poniżej 4%. Czyli dla porównania kredyt PLN 1,35 + WIBOR 4,56 daje 5,91% i WIBOR teraz rośnie. Decyzje o wyborze waluty trzeba podjąć na podstawie analizy wszystkich za i przeciw. Inna kwestia, że już zostały tylko 2 może 3 banki udzielające kredytów w CHF. W Euro znajdzie się jeszcze kilka. Zapraszam do kontaktu chętnie pomogę wybrać korzystne rozwiązanie dla Pani.
kaszele5 / 188.147.235.* / 2010-05-30 14:45
Witam.Mam klienta-kredyt do przejęcia jesli ktos coś wymysli.Oto problem-Metrobank ,kredyt na 50lat,marza docelowa Banku 7,4 ,rzeczywista roczna stopa oprocentowania 9,41(kwota kredytu 400tys zł).Przez 2 lata % 900zł na m/c,potem 2800zł przez 48 lat.I kwiatek ,warunek kredytu jako zabezpieczenie Plan Inwestycyjny AXA Regulari ze składką na m/c 1000zł..Zabezpieczeniem jest weksel(2 zyrantów)i ,oswiadczenie o poddaniu się egzekucji do 835tys.,cesja na AXA.Dochód gosp.domowego 4000zł(kredyt dzięki zyrantom).Samo udzielenie kredytu to nieporozumienie,a warunki to jakiś koszmar.Może ktoś miał podobny przypadek,jakięś rozwiązanie.Co z tą AXA>nie dosyć ze lichwa to jeszcze ta AXA.Rejon Poznań
Folmanis / 83.238.4.* / 2009-06-18 17:52
Witam serdecznie
nam tez zaproponowano kredyt w Metro Banku jako opcja naleza, również odradzjąc walutę. Czy mogłaby Pani odezwać sie do mnie na miala folmanis@interia.pl
pozdr
M.
Dlaczego akurat ten bank? Ma Pani jakieś problemy ze zdolnością? W przypadku Metro
faktycznie jakakolwiek waluta może być nieopłacalna. Przykładowo jeden z banków z którym
współpracuję daje marżę dla PLN 1,35%. Poza tym doradca nie ma racji mówiąc, że kredyt w
walucie jest nieopłacalny. Po prostu nie jest to kredyt dla każdego, ale czasem warto
przeanalizować taką ofertę chociażby dlatego, że oprocentowanie w walucie można osiągnąć
znacznie poniżej 4%. Czyli dla porównania kredyt PLN 1,35 + WIBOR 4,56 daje 5,91% i WIBOR
teraz rośnie. Decyzje o wyborze waluty trzeba podjąć na podstawie analizy wszystkich za i
przeciw. Inna kwestia, że już zostały tylko 2 może 3 banki udzielające kredytów w CHF. W
Euro znajdzie się jeszcze kilka. Zapraszam do kontaktu chętnie pomogę wybrać korzystne
Franky_four / 62.21.22.* / 2009-06-03 18:02
Ja również obecnie poszukuję kredytu poprzez Open Finance. Wypełniałem dokumenty do 5 banków. Doradca polecił mi Metrobank jako pewniaka (ze tam na pewno otrzymam kredyt).
Mimo że składałem tam dokumenty na końcu, błyskawicznie dostałem pozytywną odpowiedź. Doradca napisał mi, że kredyt jest bardzo korzystny. Przez pierwsze dwa lata stałe oprocentowanie - 7.9%, a potem WIBOR 12m + marża 1.95% (jesli przez te pierwsze dwa lata bede spłacał bez opoznien) razem to daje ok 7%. Jak dzwoniłem do Lukasa to zaproponowali mi 6.8% (wibor 3m + marża) od początku. W PKO BP około 6.9 % także. Więc nie wiem co jest korzystnego w ofercie Metro... Nie wiem czy Open Finance był dobrym pomysłem. Poczekam na odpowiedzi z innych banków.

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: