Forum Forum finansoweKredyty

kredyt na spółkę

kredyt na spółkę

tsubame / 2009-02-25 19:41
Witam. Jestem zielona w temacie, proszę o informację. Zamierzam wziąć kredyt mieszkaniowy, jednak sama nie będę mieć zdolności kredytowej. Czy można wziąć kredyt na spółkę z drugą osobą, jeśli nie jest się małżeństwem ani rodziną? W jaki sposób i w jakim banku?
Wyświetlaj:
kuba3 / 2009-03-02 12:29
Witam!
Ja dostałem kredyt z osobą, z którą nie jestem spokrewniony - tzw. związek nieformalny. Bank się o nic nie pytał, dał nam po pół kredytu na łebka i mamy po 50 procent mieszkania. Raty spłaca jedna osoba.
Dodam, że kredyt brałem w czasach, kiedy banki chętnie ich udzielały. Nie wiem, jak jest teraz.
zortan77 / 84.10.248.* / 2009-02-28 16:24
Pytanie podobne. Mieszkanie kupuja rodzice i na nich STOI W kw., ale splacam ja? Zenie sie po takim dealu, nastepnie po okresie splaty rodzice przepisuja mieszkanie na mnie .Co z ewentualymi roszczeniami zony w przypadku rozkladu malzenstwa?
planfinance / 2009-02-25 21:34
Wiadomość usunięta ze względu na naruszenie regulaminu forum.
tsubame / 2009-02-27 06:06
mam 25 lat,
druga osoba 40,
kredyt dopiero zamierzam wziąć na mieszkanie, planuję znaleźć takie do 250 000, rynek wtórny;
wysokość wkładu 25 000;
zarobki: 1700 netto i 3 500 netto;
waluta: prawdopodobnie CHF;
czy przy takich warunkach uzyskam zdolność kredytową i gdzie?
nielogo / 83.18.231.* / 2009-03-01 12:31
przy takich zarobkach i tak małym wkładzie włsany ciężko bedzie uzyska kredyt w CHF'ach. wklad wlasny musiłbyby w okolicy 30% i zarobkie 5000 plnów aby myslec o tym.
Jacqb / 2009-02-27 14:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
hmm.. osoby które tu Tobie odpowiedziały reprezentują firmy pośrednictwa finansowego. Pamiętaj, że nie wszystkie opinie z forum są bezinteresowne i neutralne. Poza tym nie warto chyba też dzielić się swoimi danymi tak ochoczo :).
A jeśli chodzi o wspólny kredyt , to nie ma problemu. Po prostu będzie to umowa która zobowiązuje dwie osoby lub więcej w sposób solidarny do spłacenia zobowiązań. Wydaje mi się jednak, że obie osoby muszą kupować nieruchomość wspólnie, czyli stać się jej współwłaścicielami.
doradca hipo / 195.14.4.* / 2009-02-27 13:32
może być trudno jeżeli jest to osoba niespokrewniona
mfundusz / 2009-02-27 13:11
Oczywiście jest możliwe skorzystanie z pomocy współkredytobiorcy.
Jeśli jest Pani z Warszawy lub okolic to zapraszam do siebie do biura. Współpracuję z kilkoma bankami i jest szansa na znalezienie dobrego kredytu. Zdolność może być nie wystarczająca na CHF szczególnie jeśli ma to być tani kredyt. Poza tym jest jeszcze kilka czynników, które mogą wpływać na określenie zdolności, ale chętnie pomogę znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: