Forum Polityka, aktualnościKraj

Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank Polska w money.pl ostro o pomyśle pomocy dla frankowiczów

Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank Polska w money.pl ostro o pomyśle pomocy dla frankowiczów

Wyświetlaj:
Justitia / 89.74.4.* / 2015-09-14 00:03
No to jazda hejterzy banksterów kto dzisiaj zarabia 30 40 tyś na miesiąc tego kalickiego powaliło mówi chyba o swoich kolesiach ze spółki bankster.
,,, / 89.230.89.* / 2015-09-13 23:54
Frankowicze śmiali się z PLN to mają
roger86 / 83.21.179.* / 2015-09-13 23:53
Szczerze, to wcale mi was nie żal drodzy frankowicze. Po 1.Ile macie lat, że nie wiecie ,że kurs walut się zmienia. Po 2.Ile macie lat, że nie dociera do was fakt, że przy czymś takim, jak "okazje", "promocje" itp zawsze jest jakiś haczyk. Kierowała wami chytrość, a że chytry dwa razy traci, to miejcie pretensje tylko do siebie.
ja 1 / 176.111.127.* / 2015-09-13 23:37
A ty prezesiku na ile nas frankowiczów oszukałeś. My Tobie nie wytykamy ile zarabiasz.
Lr / 89.64.201.* / 2015-09-13 23:37
A to akurat nieprawda
nieprawda. Banki udzielaly kredytów we frankach tym, ktorzy nie mieli zdolnosci w zlotych ( czyli mniej zarabiajacym). I to byl w duzym stopniu przymus.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
as539 / 37.47.12.* / 2015-09-13 22:54
Niech jakiś bank w Polsce pokaże ile kupił franków kiedy udzielał kredytów w tej walucie
Topolol / 95.39.38.* / 2015-09-13 23:36
Np. BPH - zobacz dyletancie w bilansie - maja olbrzymia pożyczkę z GE we frankach ...
Chrisstoj / 178.214.9.* / 2015-09-13 22:54
Nie zarabiam 30-40 tysięcy miesięcznie. Dlatego jest przykre słuchanie kogoś kto 30-40 tysięcy zarabia tygodniowo, i porównuje innych swoją miarą. Biorąc kredyt w CHF dostałem ratę o połowę niższą niż w PLN! Więc kto by się nie zdecydował???? Zarabiasz w PLN bierz kredyt w PLN - tak, ale dlaczego płać dwa razy więcej?? A teraz nas(frankowiczów) się za to krytykuje i obraża. Jeżeli Kalicki miałby na start po studiach pensję 1200 zł, żonę w ciąży - po 6 latach pensję 2800 i dwójkę dzieci. Rodzice pod ziemią! To szacun dla niego i brawo! Teraz przy trójce dzieci - wiążemy koniec z końcem - tylko to całe życie jest bez .... odpoczynku, bez przyjemności dla siebie! Po prostu ta cała sytuacja podcięła ...skrzydła. A takie wypowiedzi takich ludzi jak Kalicki bolą jeszcze bardziej!
Beata 123 / 217.99.226.* / 2015-09-17 08:48
A niby jakim cudem miales rate o polowe nizsza, skoro Twoj kredyt byl wyzszy bo kapital zostal powiekszony o spread a potem kazda rata nim byla obciazona, czy aby na pewno policzyles ta rate poprawnie?
Jezeli brales kredyt nawet przy kursie 3,6 PLN za CHF to i tak nie mogles placic raty nizszej o polowe niz w PLN.dodatkowo ta sytuacja trwala tylko kilka do maksymalnie kilkunastu miesiecy Jak zas brales kredyt gdy kurs byl 2 PLN za CHF to nie miales szans splacic raty po nizszym kursie i rata moze i byla nizsza ale kapital byl wyzszy do splaty i na pewno nie o polowe.
Policz to sobie libor plus spread na kazdej racie i sam sobie odpowiedz czy aby nie piszesz bzdor?
jaś / 94.251.185.* / 2015-09-13 23:08
A ryzyka zmiany kursu to wcale nie brałeś pod uwagę????? Właśnie na takich zapaleńców liczyli i cie złapali, więc teraz płać i płacz.
michal424 / 37.47.12.* / 2015-09-13 23:38
brałem 20% doradca i tak powiedział ze to czarny scenariusz bo to najstabilniejsza i ta waluta super stabilna poszła górę 100% nikt mi nie wmówi, ze to nie było ukartowane dlaczego teraz banki nie dają kredytów w CHF?
jaś / 94.251.185.* / 2015-09-13 23:56
Mój kolega poszedł w obligacje, choć do banku trafił, bo chciał lokatę długoterminową. Doradca (doradczyni) doradziła mu to w najbardziej, najmniej i najgorszym momencie, kiedy stały wysoko. Potem były tylko spadki. Z 100% wpłaconych odzyskał 50% i to cierpliwie czekał ponad 2 lata, by odzyskać przynajmniej połowę.
jaś / 94.251.185.* / 2015-09-13 22:49
Zastanawiam się, bo nie rozumiem, że "frankowicze" to jakiś ciemnogród??? Wydaje się, że to ludzie raczej wykształceni i świadomi tego co podpisują. Dlaczego wszyscy mamy dźwigać ciężar i pomagać ludziom, którzy wiedzieli w co się pakują i jakie jest ryzyko wzrostu spłaty w przypadku zmiany kursu. Moim zdaniem takie działania związane ze wzrostem kursu były celowo zamierzone, jednak nie można tego udowodnić. Osobiście podchodzę sceptycznie do wszelkiego rodzaju "promocji" czy innych szytych grubymi nićmi "okazji", dokładnie sprawdzam i haczyk tkwi zawsze. Dlatego nie żal mi "frankowiczów" co chcieli to mają, a jak słyszę o pomocy rządu to mam nadzieję, że to tylko kiełbasa przedwyborcza i wszyscy nie będziemy musieli spłacać długów "ciemnogrodu".
ara.20 / 37.152.19.* / 2015-09-14 11:31
Jasiu idż do przedszkola a nie wymądrzaj się , bo nic nie rozumiesz
ika646 / 37.47.12.* / 2015-09-13 22:42
dlaczego egzekucja komornicza nie jest ograniczona – tak jak jest np. w USA - wyłącznie do hipoteki, a nie dotyczyła całego majątku dłużnika. Jeżeli kredytobiorca nie spłaca kredytu, oddaje klucze od mieszkania.
tomekrab / 83.10.3.* / 2015-09-13 22:39
nie jest to prawda, a to może tylko świadczyć o małej wiedzy pana Kalickiego. nigdy nie byłem osobą która mogłaby się pochwalić takimi dochodami, a to że mam kredyt we frankach to przypadek w danym momencie. mogę jednak powiedzieć że brałem go z całą świadomością i nie należę teraz do osób które domagają się jakichkolwiek wyrównań.
polka271 / 37.47.12.* / 2015-09-13 22:36
W 2008r. ukazał się raport UOKiK na temat bankowych umów kredytowych. Piętnuje się w nim masowe używanie przez banki klauzul niedozwolonych. W okresie późniejszym cały szereg z nich trafił zresztą na listę klauzul zakazanych wyrokami sądowymi. I co? I nic. Banki jakby nigdy nic nadal stosują zakazane klauzule. UOKiK i inne organy państwa to tolerują. Mało tego rok temu minister finansów opowiedział się za likwidacją rejestru klauzul niedozwolonych
as879 / 37.47.12.* / 2015-09-13 22:20
jak prezesik taki prawdomówny odwołuje sie do konstytucji to dlaczego nie powiedział, że umowy są naszpikowane klauzulami niedozwolonymi?
chc / 78.9.148.* / 2015-09-13 22:35
To idziesz z taką sprawą do sądu. Ty chcesz jednak by ktoś się do Ciebie dołożył.
PS.
A o tych klauzulach to doczytałeś dopiero teraz jak kurs franka poszedł do góry?
dorsz / 95.108.51.* / 2015-09-13 22:10
Rasowy autentycznu komunista czerwony az plomien leci.Pomagac sie powinno lyudziom skrzywdzonym przez los ,a niew leniom smierdzacym.To ze ktos zarabia wiecej ,to musi wiecej p0racowac ,wiecej wlozyc wysilku ,a niekiedy narazac swoje zycie.Wiec skad u takiego pacana ze bogatego trzeba gnouc za to ze solidnie pracuje-czyz by praca byla karana?To w komunie bylo kazdemu wedlug potrzeb,a nie kazdemu wedlug pracy.Bo w komunie wszyscy mieli jednakowe zoladki ,ale prcowac to juz nie jednakowo.
dorsz / 95.108.51.* / 2015-09-13 22:08
Rasowy autentycznu komunista czerwony az plomien leci.Pomagac sie powinno lyudziom skrzywdzonym przez los ,a niew leniom smierdzacym.To ze ktos zarabia wiecej ,to musi wiecej p0racowac ,wiecej wlozyc wysilku ,a niekiedy narazac swoje zycie.Wiec skad u takiego pacana ze bogatego trzeba gnouc za to ze solidnie pracuje-czyz by praca byla karana?To w komunie bylo kazdemu wedlug potrzeb,a nie kazdemu wedlug pracy.Bo w komunie wszyscy mieli jednakowe zoladki ,ale prcowac to juz nie jednakowo.
jacek192 / 77.254.52.* / 2015-09-13 22:06
W jaki sposób p. Kalicki został prezesem banku ?
Zarabiający 30- 40 tys zł miesięcznie raczej nie potrzebuje kredytu na zakup mieszkania czy domu - w przeciwieństwie do takich gołodupców jak np. ja.
Sądy w kilku krajach wyraziły opinię o produktach jak kredyt denominowany we frankach jako niezgodnych z prawem i etyką bankową .
Bezczelny ten Prezes i prowokator !!!
Mam nadzieję że nowej władzy wystarczy jaj aby relacje klient -bank wyprostować.
popopo / 78.9.148.* / 2015-09-13 22:39
Co zadecydowało, że masz kredyt w chf?
Niech zgadnę... chciwość?
Bo jest jeszcze jedna alternatywa - głupota.
Plamiasty / 24.146.253.* / 2015-09-14 00:10
Jesli podpisujesz jakiekolwiek dokumenty musisz je wczesniej przeczytac , zrozumiec wiec nie czuj sie oszukany i sam ponos odpowiedzialnosc za swoje decyzje a nie wymagaj by cale spoleczenstwo pomagalo ci ponosic konsekwencje Twoich blednych decyzji . Jesli chodzi o bank to jestem pewny w stu procentach ze zostales poinformowany o wszelkich mozliwosciach zmian , ale zastanawiam sie dlaczego nie wszystko zrozumiales , a moze te wszystkie informacje przekazane Ci przez bank po prostu "olales" Wez odpowiedzialnosc za swoje czyny , za swoje bledne decyzje i nie tlumacz sie nieznajomoscia przepisow bo to dziala tylko na Twoja niekorzysc , a tym bardziej nie domagaj sie tego by inni ponosili konsekwencje Twojej "glupoty " czy tez niezrozumienia.

Najnowsze wpisy