Forum Polityka, aktualnościKraj

Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank Polska w money.pl: Podatek bankowy jest po to, by politycy mogli spłacić zobowiązania wobec wyborców

Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank Polska w money.pl: Podatek bankowy jest po to, by politycy mogli spłacić zobowiązania wobec wyborców

Wyświetlaj:
Alex920 / 188.146.4.* / 2015-09-11 00:45
Oczywiscie banksterzy zawsze beda dbac o wlasna du..pe i kieszen!! A te wszystkie strachy to na lachy!! Banki dadza sobie rade bez problemu ...no moze nie przyznaja sobie prezesowie nagrod w dziesiatkach tysiecy!! Ale wyjdzie to im na zdrowie bo co za duzo to niezdrowo!! A polityki nie ma co w to mieszac Banki powinny juz dawno byc opodatkowane i zarazem zabronione powinno byc obciazanie klientow kosztami tego opodatkowania. A konkurencja bankow sama zweryfikuje ktory zostanie na fali a ktory poplynie!!
sami1003 / 164.127.143.* / 2015-09-11 00:26
Nie pleć gościu! Ile zarabiasz w tym deutche? A wiesz ile ja? Płace podatki sumiennie bo pracuje w budżetówce. Jeszcze Ci mało?
Klient500 / 83.7.43.* / 2015-09-10 23:58
To dlatego daliście Kaczyńskiemu nagrodę. Płacić i nie ujadać. I tak ten podatek jest za niski. Jak się nie podobała to wolna droga.
dundas / 83.23.202.* / 2015-09-10 23:53
Gdyby Polska była państwem prawa, to banki które zawarły umowy frankowe, nie informując dokładnie kredytobiorców o skutkach finansowych kiedy frank podrożeje, same musiałyby załatwić polubownie te sprawy z kredytobiorcami. Podobnie było w Kanadzie kiedy rozpoczął się kryzys w roku 2008. Wówczas premier Kanady ostrzegł banki, że jeżeli agenci bankowi nie sprawdzili dokładnie historii kredytowej kredytobiorców i udzielali pożyczek ludziom co do których były wątpliwości o czasowe spłaty kredytów, to takie umowy w myśl kanadyjskiego prawa są nieważne i te umowy mogą być unieważnione. Dlatego obowiązkiem banków jest to, aby dogadać się z kredytobiorcami, a nie zabierać im domów, bo w takim przypadku rząd kanadyjski sprawdzi ważność zawartych umów. Banki zrozumiały to ostrzeżenie i żaden Kanadyjczyk nie stracił domu. Ale Kanada w porównaniu do Polski to państwo prawa, gdzie rząd dba o kanadyjskich obywateli, a nie o lichwiarskie zyski banków.
Jacw / 178.235.244.* / 2015-09-10 23:50
Czas dojenia Polski się kończy , teraz trzeba płacić za obecność na naszym rynku, jeśli się nie podoba to droga wolna.
mich / 178.23.108.* / 2015-09-10 23:23
bankowe eldorado sie skonczy wkoncu jak sie nie podoba to sa inne banki na swiecie
pol221 / 89.68.102.* / 2015-09-10 23:21
łaski nikomu nie robicie, a płacąc do funduszu podatkowego niby podatek tak naprawdę sami nim zarządzacie :) to trochę tak jak ja bym podatek dochodowy zamiast do Państwa odprowadzał na inne moje konto a w razie czego pokrywał koszta nieprzewidziane. Halo nie jesteśmy aż takimi debilami jak się wam wydaje "bankierzy". Poza tym banki zostały mocno dofinansowane przez Państwo Przykład: książeczki mieszkaniowe, jeżeli ktoś uzbierał wtedy na 500 bochenków chleba to po rewaloryzacji bank wypłacił mu równowartość 2 bochenków. Jeżeli nie było to dofinansowanie banku to musiało to być wielkie oszustwo Panie Prezesie, by nie nazwać tego kradzieżą. Pozdrawiam
otćja / 80.50.54.* / 2015-09-10 23:17
140 milionów ???? a to tylko jeden bank a jest ich u nas jak mrówek w mrowisku. Dawać szybko ten podatek, bo tyle lat jużstraconych!!! Ile kilometów autostrad byśmy mieli za swoja kasęa nie za unijna obarcozną niemilosirnymi kredytami !!! już sięnie mogę doczekać aż PIS go wprowadzi, wtedy bedzie mozna obniżyć VAT na 22%
LORAK / 83.26.143.* / 2015-09-10 23:16
10 MLD ZŁ ZYSKU NETTO ROCZNIE !!!!!!! ZŁODZIEJSTWO W BIAŁYCH KOŁNIERZYKACH - GDZIE TA KASA TRAFIA ??? ILE IDZIE DO BANKÓW MATEK ZA SZKOLENIA, PRZEKAZY KNOW-HOW I INNE BZDURY?? i jeszcze im mało - byle pozyczka RRSO to 20% a depozyty na 2% - toż to prawie lichwa 10 krotna przebita
robin hood544 / 89.66.32.* / 2015-09-10 23:11
podoba mi się slogan domniemane znamiona bogactwa a banków więcej niż grzybów w lesie i biedactwa ledwo przędą
Owczarniak / 83.28.63.* / 2015-09-10 23:16
No właśnie o to chodzi. Z faktu, że banków jest dużo (raczej było, bo teraz zamykają oddziały a nie otwierają) wyciągasz wniosek, że banki są bogate. Ale głupków piszących na forach jest więcej, czy to znaczy, że są bogaci?
mika / 46.186.77.* / 2015-09-10 23:10
TO DO WIDZENIA DB. NIKT NIE BEDZIE PŁACIŁ WIECEJ ZA WASZĄ PAZERNOŚĆ !!!
felicja150 / 188.146.0.* / 2015-09-10 23:08
Dla was prosta argumentacja jest za trudna do zrozumienia, system bankowy jest kompletny i poradzi sobie z waszą głupotą na waszą niekorzyść, chcecie baranki to powiedzonka;
Zeno / 89.68.127.* / 2015-09-10 22:55
Wtedy zaprosimy banki Chińskie i damy im szansę.
polacco / 92.63.47.* / 2015-09-10 22:51
Panie prezesie, póki co to nie ma obowiązku, abym miał konto w banku i pracodawca przelewał na nie co miesiąc wynagrodzenie. Mogę operować gotówką. Ponadto kasę mogę trzymać w domu, niewiele tracąc biorą pod uwagę śmieszne oprocentowanie lokat. Mogę ją także zainwestować np. w nieruchomości. Zapowiadając przeniesienie na klientów kosztów związanych ze wzrostem obciążeń dla działalności banków w Polsce szkodzi pan tym instytucjom. Polacy nie są głupi i wiedzą, że horrendalnie wysokie pensje dyrektorów banków są zależne od wyników ich działalności i mogą zrezygnować z ich usług, a ci którzy wyjeżdżają za granicę mogą tam założyć konta, które nie są obłożone tak złodziejskimi opłatami manipulacyjnymi jak w Polsce.
były zwolenik PO / 193.151.114.* / 2015-09-10 22:44
Jeśli podniesie koszty swoich usług to będziecie tracić klientów i tyle.
Jak dla mnie to możecie nawet zamknąć ten śmieszny bank i wrócić za Odrę .
140 mln złotych nie trafia do Polski tylko zostaje w Niemczech, bo premierzy Tusk i Kopacz są bardziej Europejscy niż Polscy.
Po prostu sprzedali Polskę i Polaków.

Najnowsze wpisy