Forum Forum prawneCywilne

Kuzyn nie oddaje pożyczonych pieniędzy.

Kuzyn nie oddaje pożyczonych pieniędzy.

Maciej 677 / 89.69.54.* / 2015-09-11 18:13
Witam,
Na początku czerwca pożyczyłem kuzynowi 5000 pln. Miał mi oddać do końca lipca a jest wrzesień i ciagle wymyśla jakieś wymówki. Pieniądze pożyczyłem na "gębę",nie spisałem żadnej umowy. Jedyne dowody jakie posiadam to przelew bankowy na jego rachunek oraz całą korespondencję SMS od pytania o pożyczkę po moje aktualne upomnienia i jego odpowiedzi. Mam pytanie czy z tym co posiadam mam w ogóle jakieś szansę dochodzenia zwrotu pożyczki na drodze prawnej? Mleko się rozlało, czasu nie cofnę ale chciałbym wiedzieć, czy mam jakieś szanse odzyskania pieniędzy?
Wyświetlaj:
szklarek / 2015-09-11 20:49
Tak. Umowa ustna jest ważna, jest dowód jej zawarcia w postaci sms-ów, realizacji z Pana strony w postaci przelewu. Nie ma dowodu- jej realizacji przez kuzyn- czyli zwrotu.

Droga cywilna- sądowa. Wcześniej ' (ostateczne) przedsądowe wezwanie do zapłaty- czasem bywa skuteczne- tj. dłużnik jednak realizuje swoje zobowiązanie widząc determinację i 'groźbę' postępowania sądowego.
maciej 677 / 89.69.54.* / 2015-09-11 23:01
Dziękuję za informacje.
szklarek / 2015-09-14 13:03
Tu wzór, płatny niestety:

http://msp.money.pl/wzory-dokumentow/ostateczne;przedsadowe;wezwanie;do;zaplaty,73,5023,dokument.html

Najnowsze wpisy