Legenda Lenovo

Money.pl / 2007-08-30 09:46
Komentarze do wiadomości: Legenda Lenovo.
Wyświetlaj:
elwaven / 2010-03-12 18:48
Mam pytanie, czy tylko mi się nie chce otworzyć druga strona artykułu?
Zybi1085 / 89.22.37.* / 2015-06-14 10:17
Tylko tobie...
jarek11 / 83.17.216.* / 2007-08-31 06:51
Roznica miedzy polska a chinami,tam panstwo wylozylo 25000 dolarow na start u nas dzielni urzednicy skarbowi zniszczyli OPTIMUSA wartego miliony.Brawo Polscy urzednicy skarbowi, hieny ....!!!Nie sieja nie orza,zyja z tego co komus ukradna !!!!!Do prowadzenia biznesu polska to straszny kraj.Chyba ,ze jestes osoba z poza polski.Urzedasy troche sie boja i pozwola tobie egzystowac!!!!!
wwww / 178.216.104.* / 2012-12-20 22:32
OPTIMUS prał pieniądze za granicą, jeden wielki przekręt podatkowy....
747 / 83.6.129.* / 2007-09-03 12:23
Podstawowa różnica jest taka, że Chińczycy mają co najmniej 4 tys. lat tradycji cywilizacyjnej a Polska to dziki kraj bez zasad. U nas też państwo wyłożyło ogromne pieniądze ale na supermarkety, które wchodziły do Polski nie inwestując nawet centa (nie licząc łapówek za lokalizację w absurdalnych miejscach) a za to, że nie zainwestowały nawet grosza nasi władcy udzielili im wiecznych zwolnień podatkowych.
Przestańmy się chełpić naszą niby inteligencją w porównaniu z Chińczykami jesteśmy leniwi i głupi.
Chiny są obecnie jedyną gospodarką na świecie potrafiącą produkować towary wysokiej jakości na skalę przemysłową.
Optimus jak sądzę raczej przez niegospodarne zachowania splajtował niż przez fiskusa. Podobnie JTT zainwestowało w linię produkcyjną komputerów nie mając szans na jej amortyzację. Jakoś NTT dało radę, ale oni rozwijali się bez budowy super biurowców przechwalania się w mediach - robili biznes w takim zakresie na jaki było ich stać.
W Polsce od 1945 zarządzanie odbywało się metodą "czerwony krawat ma zawsze rację", a że w większości byli to bezwzględni głupi karierowicze to mimo wysiłków reszty wszystko szło na marne.
Uczestniczyłem kiedyś w tzw. programie rządowym jak najbardziej sensownym, ze 100% szansami na sukces i możliwością zarabiania przez nasz przemysł sporych pieniędzy....ale. My konstruktorzy i naukowcy pracowaliśmy prawie za darmo do końca a program upadł bo w niewydolnej firmie przez którą księgowano kasę na program uznano, że lepiej wypłacić pensję robotnikom a oni oczywiście nie skalają się pracą dającą im przyszłość i po bólu.
Gdy FSO wygrało najciekawszy wówczas kontrakt samochodowy świata na samochód osobowy dla przeciętnego Chińczyka, to nasi głupkowie z FSO zareagowali utworzeniem poza dotychczasowymi jakościami "na kraj" i "eksportową" trzecią jakość "na Chiny" i były to samochody (włoskie Polonezy) w zasadzie nie nadające się do użytku. Oczywiście kontrakt został prawie natychmiast zerwany przez Chińczyków.
Równajmy do Albanii bo za chwilę nie będzie już z kim sie porównywać.
piotr_j / 2007-09-04 15:56
Jaki przetarg wygrali? Znowu jakieś teorie spiskowe, czy coś przeoczyłem?
mlodyx / 89.79.147.* / 2007-08-30 22:51
podoba mi sie firma zalozona przez naukowcow a nie biznesmenow :-)
/ 83.16.112.* / 2007-08-30 09:46
a nasz Optimus załatwił rodzimy fiskusek brawo gamonie urzędasy

Najnowsze wpisy