Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Lekarze grożą wielkim strajkiem - żądają podwyżek

Lekarze grożą wielkim strajkiem - żądają podwyżek

Wyświetlaj:
Kazan / 83.11.72.* / 2007-01-23 12:16
..oczym tu pisać ?!....miałem dwójkę z interny i zarabiałem 1500 netto,teraz jestem kardiologiem po egzamine i zarabiam 1600 netto,STO złotych za TRZY LATA WYRZECZEŃ i 25000 kredytu do spłacenia -(kury ,dojazdy ,hotele ,wyzywienie ,książki itp.itd.)...TYLKO STRAJK ,choć nie wiem ,czy nie lepiej by było zwolnic sie grupowo w jedym dniu np. 7 maja....?!
brunon / 83.27.181.* / 2007-01-22 20:02
O co wam polactwo chodzi, nie chcecie prywatnej sluzby zdrowia, to nie kwekajcie. Macie pisiorow, niech oni was lecza, kasa jest wydawane bezmyslnie na rencistow, rolnikow i gornikow. Tam sie topi miliardy, ale jest panstwo solidarne i uwaza to za normalke!.
TrAH / 81.210.111.* / 2007-01-22 11:35
Lekarz żeby zarobić w Polsce musi brać dyżury nocne w 3 różnych miejscach i jeszcze pracować w dzień np na posadzie w szpitalu. Taki eksperyment na ciele każdego człowieka kończy się zmęczeniem, roztargnieniem i poirytowaniem, nie mówię tu już o problemach wynikających z braku kontakutu z rodziną. Lekarze powinni dostać podwyżki po to aby nie chciało im się pracować codziennie po nocach. Poza tym nie wolno zrzucać wszystkich problemów służby zdrowia na barki lekarzy, to rząd i ministrzy tworzą prawo oraz zasady działające w szpitalach. Lekarze to są zwykli pracownicy którzy wykonują swój ciężki zawód. Jak w każdej grupie oczywiście znajdzie sie czarna owca (około 5-10%) i zła opinia o nim rzutuje na całe środowisko, ale prawdza jest taka że korupci i oszustw w innych sektorach gospodarki jest dużo więcej.
pacjeci / 83.17.92.* / 2007-01-22 10:27
dajcie im więcej Pawulonu !

Nie słyszalem aby Naczelna Izba Lekarska przedstawiła swoje stanowisko wobec morderstw dokonywanych w pogotowiu ratunkowym w Łodzi. Zreszta wobec innych szkód wyrządzonych pacjentom też publicznie nie potępiali przekroczeń etyki i sztuki lekarskiej ! Osądzony za łapówki profesor kardiologii z Lublina też nie usłyszał słowa krytyki Nczelnej Izby Lekarskiej ani innych medycznych stowarzyszeń branżowych. Może pan prezes Radziwił przedstawi w TVP swój pogląd na te wszystkie wydarzenia.
Anest / 194.126.147.* / 2007-01-21 18:25
Po pierwsze Min Zdrowia wykonało manewr pod tytułem podanie zarobków lekarzy razem z podatkami, zus i kosztami pracodawcy tj głównie następna częśc zus co spowodowwało, ze w mediach jest podane, ze pielegniarka otrzymuje pensję ponad 2000 a tak naprawde jest to netto u mnie w szpitalu ok 1000-11oo. Po drugie zwaz jeden z drugim, ze jak płacisz składki 150 pln na miesiac i masz dwoje dzieci to wychodzi ok 50 na osobe, poczytaj jak długo w Wielkiej Brytanii czeka sie w kolejkach medycznych to moze cos zrozumiesz. choc watpie bo rola pokrzywdzonego najbardziej ci odpowiada - to takie polskie. Naucz sie liczyć, nie bądz bezkrytyczny - to tylko kwestia czasu, że bedziesz płacił wiecej. Prywatne - bardzo chetnie.
guideman / 195.69.80.* / 2007-01-20 09:17
Bardzo dobrze! Koniec wyzysku i niewolniczej pracy w szpitalach! Za tyle lat nauki i wyrzeczeń powinni zarabiać należyte pieniądze! Lekarz powien dostawać takie wynagrodzenie, żeby nie był zmuszony brać trzech dyżurów z rzędu, bo staje się wtedy niebezpieczny dla pacjenta! A co do ordynatorów, to nie każdy nim jest, a znam naprawdę wybitnych lekarzy w swojej specjalności, którzy musieli szyć worki po nocach, by mieć na czynsz...
jotkastar / 212.69.71.* / 2007-01-22 14:52
chyba nie byłes w szpitalu, nie widziałeś ich dostojności, posuwistych, powolnych kroków ku leżance albo wersalce w pokoju p.doktor / p. doktora, nie czekałeś godzinami na p .dotora wizbie przyjęć, z szacukiem przyjmują informacje od przyjmującej postawę agresywno / obronną p. pielęgniarki ( z góry obrażona na przeszkadzacza) , ze p. doktor/ p.doktor jest teraz na operacji / zabiegu/ badaniach/ ale jak sie gościa ( nielegalnie )poszukało to i przyciągnęło do izby przyjęć , to i przychodził , nie powiem.
To nie 100% reguła przyznaję z góry ,
patria / 83.17.92.* / 2007-01-18 11:06
a z czego ci biedni lekarze pozakladali swoje prywatne kliniki, luksusowo wyposażone ?
LUSTARCA MAJĄTKOWA ORDYNATORÓW nam to wyjasni
realista / 193.227.131.* / 2007-01-22 08:53
a moze znasz takie kliniki prywatne bogatych lekarzy, bo z tego co wiem to tylko duza grupa z pomoca banku jest w stanie stworzyć klinikę. A po drugie lekarze w wiekszosci nie sa bogaci bo maja dobra prace ale maja bogatych rodziców itp
jotkastar / 212.69.71.* / 2007-01-22 14:41
to ta proste że aż boli: maja bogatych rodziców, bo przeciez studiowanie medycyny kosztuje, bidy nie stac na wysłanie na studia, korepetycje itp.m,
a może ci bogaci rodzice rozumiejąc logicznie sprawiedliowść dziejową wychodza z założenia, jak ja jestem bogaty to nie będzie w porządku gdy moje dzieci też będa - i wysyłaja biedne potomstwo na studia lekarskie, po kórym klepałoby onoż biedę, gdyby onych rodziców nie miało. I tak opisany toksyczny związek dzieci /rodzice , gdzie ojciec / matka nie mogąc przyeżyc traumy u rozstania doroslejących pociech funduje im pułapkę w postaci niepraktycznego wykształcenia, i pępowina trwa.
pxl / 83.27.181.* / 2007-01-22 20:16
Polactwo sie piekli, nie chce prywatnej sluzby zdrowia. Zal placic lekarzom, bo polactwo lubi urawnilowke. Jak to, np. lakiernik samochodowy ma dom, samochod itd., to jest to normalne, bo robol musi miec, bo fizycznie pracuje, a lekarz zeby mial tez to samo, to tak nie moze byc. Jest zlodziejem...
Niestety, wszedzie gdzie jest panstowa sluzba zdrowia, to jest dziadostwo, tak bylo, jest i bedzie.
jotkastar / 212.69.71.* / 2007-01-22 14:30
tu gdzie mieszkam powstało kilka przychodni ( w tym niemałe ) które są całkowicie prywatne , w większości ich finansowanie bazuje na umowach z NFZ ( przychodnia dent. do której uczęszczam praktycznie w 100% - ostatnio zwiększaja ilości gabinetów, spory remoncik ! ), a więc mimo niskich stawek można?
lospolakos / 83.17.92.* / 2007-01-18 10:56
odwet za walkę rządu z korupcja w służbie zdrowia. Są juz wyroki sadowe i będą następne a przecież przyzwyczaili sie do zycia na wysokim standardzie. I koniaki tez musza juz sami kupować. Ktoś steruje tymi wszystkimi strajkami, nie ma Wsi, ubecja będzie znana i osadzona, dojdzie jeszcze lustracja majątkowa. Lis też mobilizuje swoje falangi, tyle miesięcy wykpiwał ten rząd i prezydenta bezkarnie i nic platforma z komuchami nie przejęła władzy tomuś! Ale zadbał o sprzedaz swojej książki, na marginesie badziewie narcyza !
jke / 83.27.181.* / 2007-01-22 20:24
Ciekawe, jak zachorujesz powaznie, to pojdziesz do Ludika Dorna po pomoc. Pisiory ciebie wylecza, ale przedtem zlustruja, czy nie nalezysz do jakiegos ukladu, a jak juz stwierdza, ze nalezysz do ukladu, bo kazdy do jakiegos nalezy, to pojdziesz po pomoc do rolnika, gornika lub znachora.
MP / 83.30.183.* / 2007-01-17 18:37
eee no oddłużyc szpitale po raz ostatni i niech sobie zrobia spółki pracownicze, wtedy będą sami sobie panami, zarobią to se podniosą zarobki i niech wreszcie wezmą troche odpowiedzilaności jak nie za zabiegi, operacje i leczenie to może chociaż za własną d...
Anest / 194.126.147.* / 2007-01-21 18:56
Ok, tylko wtedy musimy manewrowac tak, zeby robic duzo i tanich zabiegów i dobrze płatnych ( stawke ustala NFOZ ),a na kogos zrzucic drogie i słabo przez NFOZ opłacane - przejmij ty kolego ze swoja spółka pracowniczą.
ga-ga chwała bohater / 88.220.125.* / 2007-01-17 11:05
Po przeczytaniu wszystkich poniższych wypowiedzi muszę stwierdzić, że .... wszyscy mają rację ... po trosze, ale w każdej wypowiedzi tkwi nutka prawdy.
Problemem jest to, że to nie lakarze powinni strajkować, a zwykli pacjenci domagając się należytej, na miarę XXI wieku opieki zdrowotnej. Nie bez kozery użyłem stwierdzenia "opieki zdrowotnej" bo dotyczy ona całości spraw związanych ze zdrowiem, w tym (a nawet przede wszystkim) edukacji zdrowotnej, profilaktytki.
Natomiast jeżeli pacjenci "tolerują" taki stan rzeczy, tj. kolejki, zapisy etc. to niestety lekarze mogą domagać się jedynie kolejnych apanaży, tak jak każda grupa zawodowa. Są oni jednak na przegranej sytuacji bo nie mogą się wszyscy na raz zwolnić - "krwawy Ludwik" może ich zgodnie z prawem "wsadzić w kamasze" (proszę zwrócić uwagę jak niwiele jest takich zawodów, co znowu jest argumentem za podwyżkami).
Moim skromnym zdaniem jedynym wyjściem z sytuacji jest umożliwienie rozwoju prywatnej opieki zdrowotnej w sposób systemowy, a nie jak dotychczas poprzez stwarzanie pozorów. Jest wiele przykładów rozwiązań funkcjonujących w świecie - i to bardzo skutecznie. Konstytucja zapewnia każdemu "bezpłatne" leczenie, ale nie jest zaznaczone na jakim poziomie. Najlepszym rozwiązaniem jest utworzenie całkowicie prywatnych "kas chorych". Każdy jednak zmuszony byłby do odprowadzania składek zdrowotnych, ale według własnego uznania do której "kasy". Jednocześnhie miałby możliwość na podwyższenie "standardu" świadczeń, czy też jego rozszerzenie poprzez dopłaty.
Nasze pieniądze po pierwsze wiadomo byłoby gdzie są, po drugie składane byłyby na rachunku przypisanym do pacjenta, po trzecie dopiero taki rynek wpłynąłby na realne zarobki całego białego personelu ...
Jest tylko jedno ale ... musi być "wola polityczna" by oddać "dobra stanowiska" w prywatne ręce, a nie kolego z partii ...
asdfa / 84.10.235.* / 2007-01-20 02:24
Generalnie masz rację. Mylisz się tylko w jednym: Ludwik nie jest w stanie wcielić do wojska lekarzy. Odpowiedz sobie na pytanie: kto zasiada w komisji lekarskiej w komisji wojskowej? Myślisz, że lekarze mieliby jakikolwiek problem z załatwieniem sobie zwolnienia ze 'służby'?
ga-ga chwała bohater / 85.222.11.* / 2007-01-20 12:42
Komisje "poborowe" powoływane są przez MSWiA - stąd też są problemy, bo komisja musi wcielić np. 1.500 poborowych, nie zważając zbytnio na "drobne" dolegliwości (krótsza noga, szewska klatka piersiowa, długotrwałe leczenie etc.). Dlatego też nie będzie miał i z tym żadnych problemów... W pierwszym etapie lekarze wojskowi zostaną wysłani na "pierwszy front w walce o zdrowie narodu", a później cała reszta "nowo zmobilizowanych" ... ot i wszysko ...
JanKS / 2007-01-19 11:07 / Bywalec forum
Brawo, nareszcie konstruktywny komentarz.
Pieniędzy w systemie opieki zdrowotnej jest dość - tylko są marnowane lub - w najlepszym przypadku - nieefektywnie wydawane.
Wystarczy popatrzeć na małe szpitale powiatowe. To umieralnie bez perspektyw. Nikt, kto ma możliwość wybory, nie chce tam być - ani jako pacjent, ani jako personel. A jednak te szpitale ciągle istnieją - i kosztują. Po co?
Ano ni ena to żadnego celu, ale żeby je zlikwidować.... to dopiero sztuka (polityczna i tu tkwi cala tajemnica). Dopuki nie będzie porządnego liczenia kosztów, patrzenia JAK zapewnić przyzwoita opiekę po niższym koszcie lub najlepszą opiekę, przy danym budżecie, to będzie tak, jak jest. I to nawet jak lekarze dostaną podwyżki.
jotkastar / 212.69.71.* / 2007-01-22 14:22
właśnie tak; w każdym powiecie jest nie wiedzieć dlaczego najczęściej dość spory szpital, w którym niekoniecznie jest pełno chorych ( choć po części - bo to główne "zadanie powiatu" - bez szpitala budżet powiatu byłby skarlały, mało tego samo istnienie powiatu stanęłoby pod znakiem zapytania - tak więc motywacja urzędnikówtego szczebla jest raczej w kierunku wydać pięniądzem, a nie zapewnić jakość usług) .
Może gospodarka całością szpitanej sł. zdrowia powinna byc na szczeblu wyższym np. województwa, wtedy możliwe byłyby koordynowanie rozwoju całości, więc oszczędności.
Anest / 194.126.147.* / 2007-01-21 18:18
Popatrz sobie kolego na informacje Rzadu RP dla Sejmu z czerwca 2006 zawartej na stronie ministerstwa zdrowia ( www.mzios.gov.pl wpisac w wyszukiwarce " informacja dla sejmu ") i wtedy zobaczysz prawdę w wydaniu tych, którym wierzysz : jakie sa nakłady etc.
CB / 83.19.189.* / 2007-01-17 10:16
Jestem przekonany, że większość z nas jest w stanie zapłacić większą kwotę składki zdrowotnej, nawet dwukrotnie. Warunkiem jest godziwa opieka medyczna, a nie gonitwa między okienkami i prośby o przyspieszenie terminu zabiegu. Strajk nie może dotknąć pacjentów, tylko systemu, który zarządza środkami. Totalnym brakiem poszanowania naszych pienędzy jest stawianie molochów- budynków ZUS i NFZ a w nich 60 metrowych gabinetów prezesów/naczelników i ich pensje. Zostawmy lekarzy i ich dodatkowe źródła dochodu, bo każdy kombinuje i zasługuje na normalne życie.
los polakos / 83.17.92.* / 2007-01-17 10:11
ile chcecie za cynk do zakładów pogrzebowych ?

o ile wzrosło zapotrzebowanie na pawulon ?

czy łódzkie pogotowie robiło szkolenia dal swoich kolegów ?

Że Anglia godzi sie na import największego składnika polskiej korupcji ?
obywatel2 / 83.21.63.* / 2007-01-17 23:04
A u psychiatry to już byłeś?
patria / 83.17.92.* / 2007-01-18 11:22
chyba myślisz o Michniku , który w 1991 stawał przed sądem w obronie swojego człowieka honoru Kiszczaka w rozprawie o mord na górnikach kopali Wójek. Jak widać skutecznie go obronił.
los polakos / 83.17.92.* / 2007-01-17 10:04
za rządów SLD siedzieli cicho choć nic nie dostawali, Od kiedy PiS wygrał wybory nie mamiesiąca bez strajków, pogoyowia strajkowego i innych burd w środowisku. Jednoczesnie coraz więcej słyszy się o lekceważeniu obowiązków lekarskich, o pijanych dyżurach, o błedach lekarskich, o korupcji (Lublin - skazany ordynator) itp.
Uprasza sie platforme i jej siostrzana partię PZPR (SLD) aby zaprzestała organizacji tych niepokojów społecznych. I tak nastąpi lustracja majątkowa, raport z likwidacji WSI zostanie upubliczniony, a łobuzy i oprawcy z ubecji i sbecji zostana potępieni i osądzeni przynajmniej moralnie jako zbrodniarze i oprawcy narodu polskiego!
Te wichrzenie, demolka nastrojów społecznych nie zahamuje tych zmian! Musicie sie z tym pogodzić, mieliście 16 lat spokoju, korupcje , afery, mafia to wasza Polska ale nie większości społeczeństwa. Czekamy na wolność i sprawiedliwość
Liberał / 2007-01-18 10:30 / Bywalec forum
Zabawne to co piszesz. Wierzysz w to czy ideologia, którą Ci wpojono nie pozwala Ci na samodzielne myślenie.
Z PiSem nie można inaczej, tylko strajki. To jest partia walki więc trzeba z nimi ostro. Lekarze zobaczyli, że górnicy dostali to oni też chcą. normalna rzecz. Wolę dać te pieniądze lekarzom niż górnikom, w których pompowanie pieniędzy chyba nigdy się nie skończy
milka / 82.115.76.* / 2007-01-22 13:28
mnie zastanawia fakt że lekarze tak długo czekali na podwyżki, 2 kadencje lewicy i nagle zobaczyli że nie mają z czego żyć. Dla mnie sprawa jest jasna do tej pory brali ile chcieli i sami nie wiedzieli ile można, teraz zaczynają się bać brać - więc wio po kasę do władz. A kto narobił tego gnoju jak nie lekarze - ile rencistów jest naprawdę chorych. Koło mnie w każdym domu jest rencista który ma na koncie staż pracy 5 lat a na rencie przebywa od ponad 20 lat i nadal będzie bo ma kasę aby sobie to załatwić - załatwienie renty to roczny pobór rencisty to nie mała kasa - stawki są wszystkim znane i nikt się niczego nie boi a ten kto nie ma na to , to wykupuje plac na cmentarzu, tak samo jest w przychodniach chcesz skierowanie na badania to daj bo jak nie to nie. Jestem za dodatkowym ubezpieczeniem i niech ubezpieczyciel ma prawo do nękania lekarza za każdą błędną diagnozę . Niech wreszcie skończą się święte krowy w naszym kraju i byle jakość za tak zwane społeczne pieniądze i niby darmowe leczenie. Ktoś jak korzystał ze szpitala to wie jak to wszystko wygląda - od razu widać który pacjent złożył ofiarę lekarzom i pielęgniarkom- kto dał dużo - kto średnio a kto nic - ciekawe czy na zachodzie też będą preferować taki sposób leczenia. Ale zanim wyjadą niech zwrócą koszty wykształcenia i paaaaa - byli już tacy co szybko wyjechali ale jeszcze szybciej wrócili. Lekarze polscy trafiają tam gdzie nikt nie podejmie się pracować z obywateli danego kraju. Do dziur i najgorszych szpitali . I niech jadą może to czegoś ich nauczy.
patria / 83.17.92.* / 2007-01-18 11:04
myślisz że jak dasz miesięcznie 70 złotych to co będą cię witać przy drzwiach z ofertą izolatki ? I na operację się dostaniesz ? Że w nocy pielęgniarka zaopiekuję sie toba jeśli będziesz w potrzebie! Byłem pacjentem w latach 2005 i 2004 Wiem co pisze. Żeby tak sie stało jak marzymy to musi zniknąc co najmniej jedno pokolenie sklonowane przez 50 lat komuny i bezpieki.
pig / 83.13.80.* / 2007-04-03 16:45
Pielęgniarka na dyżurze ma pod opieką 30-40 chorych.Każdy wymaga opieki.Jak ona ma to zrobić,aby każdym się zająć.Też byłem w szpitalu i widziałem jak to wygląda.Współczułem im .A pacjęci u********* .Chcieli żeby były pacjęt zajmowała się tylko nim.
asdfa / 84.10.235.* / 2007-01-20 02:28
Teraz się to właśnie dzieje. Starcze pokolenie powoli odchodzi na emeryturę, a większość młodych wyjeżdża - jak nie po studiach, to po stażu lub po specjalizacji. Największym problemem jest to, że brakuje młodych specjalistów oraz chętnych na rozpoczęcie specjalizacji w Polsce!
nina1645 / 193.193.181.* / 2007-01-17 09:43
Do wszystkich .....
Z wielkim zainteresowaniem przeczytałam wszystkie wypowiedzi, polecialo parę ostrych słów... za ostrych powiedziałabym.
każdy z wypowiadających się ma trochę racji, ale strajki nie są wyjsciem z sytuacji.
Jeśli lekarze nie są zadowoleni ze swoich pensji to proszę bardzo niech wyjezdżają - nikt ich tutaj w polsce siłą nie trzyma - tylko że na emigracji wcale nie jest tak różowo jak wszsycy którzy jeszcze nie wyjechali myślą). Aby pracować w zawodzie trzeba znać perfekcyjnie język angielski (oby tylko ten) i trzeba być specjalista w swojej dziedzinie.
Sama byłam za granicą i tam to dopiero trzeba pracować po 12 godzin dziennie włacznie z weekendami - zarobki są oczywiście większe ale życie duuużo droższe, mieszkanie, transport jedzienie do tego dolóżmy fakt, że nikt tam nie ma swojego M tylko wynajmuje pokój. Po przeliczeniu tego wszystkiego zarobki takie same jak tutaj :-). Studia są tam płatne - tutaj darmowe - to też jedna z bardzo istotnych kwestii - pamiętajcie o tym lekarze - gdybyście się urodzili za wielką wodą część z was nie byłaby dziś lekarzami.
A to że słuzba zdrowia jest skorumpowana to fakt i nie ma nawet co nad tym rozprawiać.
Oczywiście można się bronić tym, że biorą bo malo zarabiają - ale w takim razie NIE URZĄDZJCIE STRAJKÓW za pieniądze podatników i bierzcie dalej lub wyjeżdzajcie -granicą są otwarte.

Dla wszystkich martwiących się tym, że wszyscy lekarze wyjadą i nie będzie mial kto nas leczyć - jak zaczną masowo wyjeżdżać to pozostali zaczną zarabiać więcej (takie są prawa rynku) i wtedy wszyscy będą zadowoleni.
Proponuję zapoznać się ze wspołczesną historią Irlandii - kiedyś to oni masowo emigrowali wszędzie kiedy się tylko dało - brakowało ludzi, gospodarka się ruszyła zarobki poszły w górę. Nas też to czeka ;-)))) powolutku ale widać zmiany.

Mniej agresji kochani, nie ma sensu obrzucać się wzajemnie błotem bo na koniec dnia wszystkie zawody są POTRZEBNE i ani jeden nie jest mniej ważny od drugiego czy to lekarz czy pani sklepowa.
Liberał / 2007-01-18 10:33 / Bywalec forum
Prawa rynku działają jak rynek normalnie funkcjonuje. Jeśli chodzi o służbę zdrowia to ich pensji nie kształtuje rynek lecz NFZ, który przeznacza jakąś kwotę na płace dla lekarzy.
nina1645 / 193.193.181.* / 2007-01-17 09:42
Do wszystkich .....
Z wielkim zainteresowaniem przeczytałam wszystkie wypowiedzi, polecialo parę ostrych słów... za ostrych powiedziałabym.
każdy z wypowiadających się ma trochę racji, ale strajki nie są wyjsciem z sytuacji.
Jeśli lekarze nie są zadowoleni ze swoich pensji to proszę bardzo niech wyjezdżają - nikt ich tutaj w polsce siłą nie trzyma - tylko że na emigracji wcale nie jest tak różowo jak wszsycy którzy jeszcze nie wyjechali myślą). Aby pracować w zawodzie trzeba znać perfekcyjnie język angielski (oby tylko ten) i trzeba być specjalista w swojej dziedzinie.
Sama byłam za granicą i tam to dopiero trzeba pracować po 12 godzin dziennie włacznie z weekendami - zarobki są oczywiście większe ale życie duuużo droższe, mieszkanie, transport jedzienie do tego dolóżmy fakt, że nikt tam nie ma swojego M tylko wynajmuje pokój. Po przeliczeniu tego wszystkiego zarobki takie same jak tutaj :-). Studia są tam płatne - tutaj darmowe - to też jedna z bardzo istotnych kwestii - pamiętajcie o tym lekarze - gdybyście się urodzili za wielką wodą część z was nie byłaby dziś lekarzami.
A to że słuzba zdrowia jest skorumpowana to fakt i nie ma nawet co nad tym rozprawiać.
Oczywiście można się bronić tym, że biorą bo malo zarabiają - ale w takim razie NIE URZĄDZJCIE STRAJKÓW za pieniądze podatników i bierzcie dalej lub wyjeżdzajcie -granicą są otwarte.

Dla wszystkich martwiących się tym, że wszyscy lekarze wyjadą i nie będzie mial kto nas leczyć - jak zaczną masowo wyjeżdżać to pozostali zaczną zarabiać więcej (takie są prawa rynku) i wtedy wszyscy będą zadowoleni.
Proponuję zapoznać się ze wspołczesną historią Irlandii - kiedyś to oni masowo emigrowali wszędzie kiedy się tylko dało - brakowało ludzi, gospodarka się ruszyła zarobki poszły w górę. Nas też to czeka ;-)))) powolutku ale widać zmiany.

Mniej agresji kochani, nie ma sensu obrzucać się wzajemnie błotem bo na koniec dnia wszystkie zawody są POTRZEBNE i ani jeden nie jest mniej ważny od drugiego czy to lekarz czy pani sklepowa.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy