Forum Polityka, aktualnościKraj

Logistyka, transport i komunikacja. Trzy branże, gdzie szukają pracowników

Logistyka, transport i komunikacja. Trzy branże, gdzie szukają pracowników

Wyświetlaj:
Bogdan-M / 188.33.224.* / 2023-03-30 20:05
Jeśli potrzebujecie rzetelnej firmy transportowej to polecam Europa Logistics. Poprawnie realizują zlecenia, zawsze terminowo.
HubertL / 109.173.210.* / 2022-12-28 21:15
Firma Logintegra oferuje skuteczne rozwiązania usprawniające proces y logistyczne. Polecam!
Filipski / 5.173.137.* / 2021-10-27 21:08
Najlepsza firma transportowa, która świadczyła mi usługi to HDS-WARSZAWA. Polecam tego kontrahenta!
SanMartin / 77.255.72.* / 2021-10-26 19:33
HIT Transport międzynarodowy i spedycja również szuka pracowników. Mają kilka placówek w Polsce.
KarolXV / 5.173.249.* / 2021-08-29 17:56
Firmom logistycznym polecam skorzystanie z rozwiązań oferowanych przez Logintegra. Firma ta oferuje sprawdzone rozwiązania poprawiające wydajność transportu i spedycji.
Jurek77 / 37.47.69.* / 2020-12-02 21:44
A jednak o dobrą firmę transportową jest trudno... My szukaliśmy długo, były różne historie po drodze, na szczęście finalnie polecono nam Cargo Transport, bo już byłem na skraju. Dziś współpracujemy z Cargo Transport już prawie 2 lata i współpraca układa się super.
barwas / 37.47.99.* / 2018-11-07 13:29
Ciężko znaleźć dobrego pracodawcę, ale chyba równie ciężko znaleźć dobrego pracownika. W CMA – firmie, której wynajmuje sprzęt multimedialny, czy zapewnia kompleksową obsługę eventów, gdzie terminy bywają napięte ciągle brakuje rąk do pracy. Jestem tutaj zatrudniony i jestem zadowolony ze swojej roboty. Firma posiada dział logistyki, uważam że to świetne miejsce, by nabrać doświadczenia. Jeśli ktoś z Was jest z Krakowa lub okolic to zapraszam na stronę firmy https://cma.pl/
Rekruterino / 46.175.236.* / 2017-04-05 08:31
Rekrutacja w tym kraju robi się nawet nie tyle śmieszna co żenująca. Trzy ogłoszenia o naborze, dwa stanowiska specjalistyczne i jedno "do przyuczenia". Specjalistów nie uświadczysz, za to do przyuczenia pełno ludzi bez żadnych kwalifikacji za to z całą listą wymagań. Najlepsze telefony to takie kiedy się człowiek nawet nie przedstawia tylko pyta czy jest 3000 na rękę, albo zawraca głowę pół dnia po zakończonej rekrutacji że on koniecznie szuka pracy i chce przyjść na rozmowę po czym o umówionej godzinie wysyła sms "Nie przyjdę, sorry". Kolejnego rozłącza w połowie rozmowy, po oddzwonieniu człowiek mówi "skończyła mi się kasa na telefonie". A potem te wszystkie Sebixy będą smarkać pod artykułem że nie ma pracy albo że zdzierca pracodawca nie płaci uczciwie. "Sorry".
WODNIK744 / 5.172.255.* / 2017-04-05 05:56
KAŻDY PRACOWNIK PRODUKCYJNY JEST POSZUKIWANY ,KTÓRY PŁACI PODATKI I UTRZYMUJE ARMIĘ URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH.DLACZEGO NIE MA WOLNYCH ETATÓW W ADMINISTRACJI PAŃSTWOWEJ WSZYSTKICH SZCZEBLI ?. ZA PARĘ LAT POLSKA ZBANKRUTUJE ,UTRZYMUJĄC TYLU PASOŻYTÓW.
xxxyyy958 / 82.214.143.* / 2017-04-04 15:22
W IT też płacą za polecenie.
JanJanJan1 / 193.16.107.* / 2017-04-04 09:59
Czyli mówiąc wprost- wzrost znaczenia Polski jako dostawcy outsourcingu dla Europy... Smutne to...
Obserwator502 / 195.149.98.* / 2017-04-03 21:59
W tych branżach powstają patologiczne etaty za niskie płace.Ludzie szanujcie sie ,teraz za mnie niz 3tys.zł.netto nie warto dla wyzyskiwaczy pracować
Marek593 / 46.175.236.* / 2017-04-05 08:33
Jak masz kwalifikacje to pewnie że 3 na rękę i więcej to nie problem. Gorzej jak jesteś nikim a od 3 chcesz zaczynać, potem pełno takich młotów wylewa żale w necie jak to źle i źle.
Rezerwista / 193.28.0.* / 2017-04-05 11:03

Jak masz kwalifikacje to pewnie że 3 na rękę i więcej to nie problem...

Taaa, jasne.
W szeroko rozumianej branży elektrycznej pracuję już 20 lat z czego 9 lat u jednego z operatorów i dostawców energii elektrycznej w kraju, pół szuflady kursów, uprawnień i certyfikatów, a mój miesięczny zarobek na "rękę" to 2800 zł. Fakt, że patrząc całościowo na rok jest nieco lepiej bo pracodawca jeszcze wypłaca jakiś socjal czy premię roczną, ale z roku na rok coraz mniejsze i tendencją do całkowitej likwidacji. Za taką kwotę muszę utrzymać 4-ro osobową rodzinę. Firmy o podobnym profilu w promieniu 100km płacą w przedziale 2500-3000 zł z zastrzeżeniem niemalże pełnej dyspozycyjności.
Rozmawiając z obcokrajowcami w mojej branży aż głupio mi się przyznać do zarobków. gdyby nie rodzina już dawno wyjechał bym stąd.
H Szatkowski / 2017-04-05 11:23
Wobec obcokrajowca z Ukrainy czy Laosu też jest Ci głupio ?

Inne PKB, inne płace w największym skrócie.
pewnie, że każdy chciałby więcej i szybciej do płacy np. Niemca dojść. Ale nawet u naszych sąsiadów z zachodu chyba nie jest powiedziane, że z 1 etatu pracownik ma utrzymać 4 osoby.
To już Twoja decyzja.
Rezerwista / 193.28.0.* / 2017-04-05 13:28

To już Twoja decyzja.

Nie do końca, gdyż całodobowej opieki nad chorą osobą sam sobie nie wybierałem, ale to inna para kaloszy i nie o tym tu mowa.
Średnia wieku w wielu branżach zbliża się do emerytalnego, a o młode osoby będące dobrymi fachowcami/rzemieślnikami z zasobem wiedzy i chęci do pracy w Naszym kraju się nie dba. Przeciętny pomocnik murarza co do szkoły miał pod górkę zarabia podobne pieniądze, o których wspominałem, a odpowiada jedynie za łopatę i betoniarkę.
Wiadomym jest, że "na obczyźnie" oprócz zarobków koszty życia również są większe, lecz relatywnie częściej przeciętny niemiec, szwed, norweg itp. wychodzi do restauracji z rodziną czy podróżuje po europie niż li polak.
H Szatkowski / 2017-04-05 13:45
Tego (tj. komfortu siły nabywczej wynagrodzenia) nie neguję, ale to też jakaś pochodna zasobności kraju. Nie jesteśmy gospodarką z czołówki.

Jeszcze o tym dbaniu o młodych...Jest szereg programów, form pomocy, zachęt. Ale nie przeskoczy się tego, że za Odrą i Nysą Łużycką jest zdecydowanie bogaciej, a jesteśmy w Schengen.

A wszędzie poza budżetówką raczej po prostu panuje jakiś rynek pracy/wynagrodzeń.
No widocznie więc jednak na pracę pomocnika murarza jest większy popyt.

Czy mamy ustalić nową, trzecią już stawkę płacy minimalnej dla pracowników umysłowych ?
Mamy ustalać parytety zatrudnienia takich pracowników ?

Raczej, co już od dawna wiadomo, trzeba urealnić kwestię studiów wyższych.
W zakresie rzeczywistego ich poziomu, liczby miejsc bardziej skorelowanej z potrzebami itd.
Tyle, że to potrwa. Ale ubędzie nadmiaru pseudo magistrów, pseudo inżynierów. Wynagrodzenia pozostałych - wzrosną.
Rezerwista / 193.28.0.* / 2017-04-05 14:17
Niestety sytuację na rynku pracy po części psuje ogólna kondycja państwa. Każdy chce żyć, pracować i podołać jakimś zobowiązaniom, a w związku z tym jest wstanie zgodzić się na niższe uposażenie aniżeli należało by mu się ze względu na wymogi danego stanowiska, byle by tylko mieć stałą pracę.
Kolejnym trendem wśród pracodawców jest zmniejszanie ilości etatów przy tym samym zakresie obowiązków. Co w efekcie daje nieco wyższą pensję pozostałym pracownikom lecz z podwójnymi obowiązkami.

Mała dygresja...
Nie wnikając w czasy jakie były, to 15, 20 czy 25 lat temu szeregowy pracownik zarabiał X, jego przełożony/mistrz 1,5-2X, kierownik działu 3-4X, a dyrektor/członek zarządu 8-12X.
W dzisiejszych czasach dyrektorzy czy prezesi nawet niewielkich firm naliczają sobie grube sumy w żaden sposób nie proporcjonalne do podstawowej stawki.

Niestety wzrost płac nie idzie w parze ze wzrostem wynagrodzeń.

Pozdrawiam.
H Szatkowski / 2017-04-05 19:52
Ad. mała dygresja.

Otóż właśnie ...NIE. Za PRL-u spłaszczenie płac było ogromne. Do odszukania w rocznikach statystycznych. Przykład z rodziny, lata 70-te: Główny technolog w zakładzie: 1,2-1,3 mistrza jednego z działów produkcyjnych.
Rezerwista / 193.28.0.* / 2017-04-05 14:32

Niestety wzrost płac nie idzie w parze ze wzrostem wynagrodzeń.

Najmocniej przepraszam, miał być:
Niestety wzrost wynagrodzeń nie idzie w parze ze wzrostem kosztów życia.
ivecoreno1234 / 78.10.133.* / 2017-04-03 19:26
Fajnie, tylko że idąc np na kierowcę krajowego C do DB Schenker we Wroclawiu na ul. Krzemienieckiej. Okazuje się , że chcą nas przyjąc bez żadnej umowy "na czarno" ale podwykonawcy Schenkera, którzy oferują nam pracę "na gębe" bez żadnego ubezpieczenia. W ogłoszeniu na olx podają oczywiście, że to umowa o pracę" i atrakcyjną stawkę To jest pułapka na kolejnych frajerów ! Najlepsze jest to, że każą nam jechać w trasę i nie dają nam żadnego dowodu rejestracyjnego ciężarówki, która okazuje się niebezpiecznym dla ruchu drogowego gruchotem. ,Mało tego, te cięzarówki nawet nie ma barań technicznych hamulce są całkowicie zryte i wszysko jest szmelcem i jeżdżą po drogach, m.in codziennie w opolskie !. Te ciężarówki parkują na pobliskiej posesji ze 100m od Bazy Schenkera !
cvandrzej / 37.47.129.* / 2017-04-03 19:15
PSEUDOPRACODAWCY zatrudniają kierowców za friko bez opłat na ubezpieczenia i za I OOO zł po 12h/dobę.....to innowacyjna Polska wyzysku
ask927 / 178.235.232.* / 2017-04-03 17:55
Jakoś nie widzę dużego popytu na kierowców tzn. popyt jest za najniższą krajową + diety ( aby być kierowcą trzeba wydać 10 000zł pod warunkiem ze zda się wszystkie egzaminy za 1 razem + co 5 lat od 1500-2000 zł aby można było dalej pracować ).
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy