Forum Forum prawnePracy

lojalka jako aneks do umowy

lojalka jako aneks do umowy

k-k / 79.191.248.* / 2010-03-23 08:14
W maju podpisywałem umowę o pracę na okres próbny 3 miesięcy wraz z aneksem, w którym zobowiązałem się utrzymywać stosunek pracy przez 2 lata od czasu zdobycia odpowiednich uprawnień. Uprawnienia oczywiście zdobyłem po odbyciu kursu i zdaniu egzaminu- za wszystko płaciła firma.
W aneksie był też podpunkt o tym, że umowę może rozwiązać tylko sąd lub firma z winy pracownika i wtedy ten będzie musiał zwrócić wszelkie koszty związane ze szkoleniem.
W sierpniu podpisałem już umowę na okres 1 roku, w którym nie ma mowy o wcześniejszej "lojalce" i na której jest wzmianka o tym, że okres wypowiedzenia to 2 tygodnie.
Dodam jeszcze, że uprawnienia zdobyłem dopiero we wrześniu (więc podczas trwania umowy rocznej).
Moje pytania są następujące:
1) Czy aneks do pierwszej umowy (lojalka) jest nadal aktualna skoro była podpisywana wraz z umową, która już nie obowiązuje?
2) Jeśli lojalka obowiązuje to czy sformułowanie "zwrot wszelkich kosztów związanych ze szkoleniem" uwzględnia także hotel, dojazd na szkolenie i diety gdy szkolenie odbywało się na wyjeździe?

Najnowsze wpisy