Forum Polityka, aktualnościKraj

Lotnisko w Modlinie. Naprawią pęknięty, betonowy pas

Lotnisko w Modlinie. Naprawią pęknięty, betonowy pas

Wyświetlaj:
Łgarz-pospolity / 83.11.129.* / 2012-12-26 07:05
"Teraz masz szanse sobie odpowiedzieć, kto tu jest winien - Tusk , Kaczyński a może Ty sam Obywatelu, iż wybierasz niewłaściwych ludzi! "

Przecież innego wyboru nie ma.
Qwerty321 / 83.20.198.* / 2012-12-26 08:17
Widocznie jesteś zbyt ślepy lub głupi by zobaczyć inny wybór.
m-53 / 95.49.183.* / 2012-12-25 23:38
Jeżeli beton "łuszczy się" w wielu miejscach, po raptem kilku dniach słabego mrozu to znaczy, że nie dotrzymano warunków technologicznych wykonania i odbioru.
Możliwości jest wiele
- kiepskiej jakości, zanieczyszczone kruszywo
- źle dobrany stos okruchowy, źle zaprojektowana mieszanka
- "oszczędności" producenta betonu
- zbyt długi czas transportu
- ułożenie bez zagęszczenia, brak pielęgnacji.

Wnioski - jeżeli uszkodzenia występują w wielu miejscach na dużej powierzchni to znaczy, że nie była to jednorazowa wpadka. To znaczy, że łatanie nic nie da i będzie trzeba prowadzić je non stop.
kaczorek ma motorek / 2012-12-26 12:29 / Tysiącznik na forum
do postu n-53 dodam że firma ta musiała mieć ustawione układziki ponieważ przy tego typu nawierzchni na bieżąco są pobierane próbki betonu przywożonego a dodatkowo wybiórczo dokonuje się odwiertów otwornicą w celu pobrania próbek przekroju.Niema takiej możliwość by solidne badania pod kątem zagęszczeń, prób na ściskanie oraz analizy chemicznej nie wykazały przyszłych tego typu usterek.
dodam również że do tego tupu nawierzchni (pas startowy)i przy tak dużych usterkach istniała jakakolwiek masa naprawcza. Nawet najlepsze masy naprawcze typu PC i PCC/SPCC oraz ECC nie nadają się do tego.Tym to sobie można remontować powierzchnie po których się nie jeździ ciężkim sprzętem i to maksymalnie do 50mm ubytku.Stosowanie takich mas nie dopuszcza warunków poniżej 0
Pytanie kiedy to (bo są Święta ) eksperci zdążyli pobrać ponownie próbki i zbadali je ? Bez takich badać jest niemożliwe zdecydowanie co dalej a oni już wiedzą jak !!!!!
Wniosek z tego jest jeden jest afera a oni już mają przygotowaną ustawkę i podejmą próbę zamiecenia problemu pod dywan.
Tak po dywan bo wymiana betonu na odcinku 500 m to 20 mln zł a jest ich 1500 m ,to oznacza koniec tej firmy
stop dla lemingow / 77.254.248.* / 2012-12-25 23:18
Wszystkiemu jest oczywiście winna nie ferajna Tuska a Kaczyński!
Wszystkiemu jest oczywiście winna nie ferajna Tuska a Kaczyński!
Wszystkiemu jest oczywiście winna nie ferajna Tuska a Kaczyński!

Wszystkiemu jest oczywiście winna nie ferajna Tuska a Kaczyński!
Wszystkiemu jest oczywiście winna nie ferajna Tuska a Kaczyński!
Wszystkiemu jest oczywiście winna nie ferajna Tuska a Kaczyński!

Wszystkiemu jest oczywiście winna nie ferajna Tuska a Kaczyński!
Wszystkiemu jest oczywiście winna nie ferajna Tuska a Kaczyński!
Wszystkiemu jest oczywiście winna nie ferajna Tuska a Kaczyński!
Pyclik / 2012-12-26 03:06 / Tysiącznik na forum
Nie bądż taki cwaniak, sam jesteś leming, tylko ci to do głowy nie przychodzi.
Patrząc na to, jak nasz świat jest zorganizowany bez problemu można powiedzieć, iż w każdej sprawie winny jest rząd, ale także równolegle także opozycja, więc tutaj jest tak samo:
- winny rząd PO – PSL, bo jego kolejne szczeble żle działają,
- winna opozycja , PIS+ SLD+ RP itd. , bo leniwa, nie krytykuje, słabo kontroluje, za mało pyskuje.
Nie da się ukryć, że ci i ci szukają tylko u obywateli pieniędzy – sejm, senat, partie i cały samorząd z wójtami, marszałkami, radnymi itd.
Teraz masz szanse sobie odpowiedzieć, kto tu jest winien - Tusk , Kaczyński a może Ty sam Obywatelu, iż wybierasz niewłaściwych ludzi!
kaczorek ma motorek / 2012-12-26 13:11 / Tysiącznik na forum
Nie chce mi się szukać w archiwum ale raczej jestem pewien że i Pan krytykował,ośmieszał PiS za to że śmiał podnosić kwestie nieprawidłowości przy budowie autostrad oraz drug ekspresowych przed Euro . To właśnie PiS alarmował o popękanych betonach o mieszankach betonowych w których zamiast kruszyw stosuje się ziemie,glinę
Krytycy PiS właśnie w tamtym czasie obracali kota ogonem, twierdzili że PiS się czepia, zazdrości "sukcesu" PO sukcesu który polegał na wybudowaniu tylko małej części z dumnie zapowiadanych setek kilometrów i do tego skandalicznie wykonanych bo już to wychodzi
Pyclik / 2012-12-26 13:34 / Tysiącznik na forum
Trzeba by bardzo mocno poszukać, iż ja osobiście sprzeciwiałem się jakiejś słusznej krytyce.
Ale naprawdę słusznej, mającej prawdziwe podstawy w momencie tej wygłaszania tej krytyki.
Bo gadanina, że droga musi być kiepska, bo powstała w czasach rządów PIS czy PO albo jeszcze wcześniej SLD, to zajęcie raczej śmieszne.
Kulturysta / 2012-12-27 10:45
ja to się zastanawiam kto i na jakiej podstawie odebrał w ogóle to lotnisko? czy nie sprawdzali dokładnie w jakim stanie są pasy czy jak?? bo to się w głowie nie mieści, zeby kilka miesięcy po otwarciu już musieli remontować, no zenada po prostu
m-53 / 95.49.176.* / 2012-12-26 09:28

Patrząc na to, jak nasz świat jest zorganizowany bez problemu można powiedzieć,

że za wydawanie publicznego grosza odpowiada rząd. Począwszy od haseł w expose a skończywszy na odbiorach robót i przecięciu wstęgi.
Jeżeli premier z helikoptera prowadzi nadzór nad budowani to znaczy, że za to odpowiada.
Bo on mianuje ministrów, ministrowie dyrektorów itd.
Pyclik / 2012-12-27 22:15 / Tysiącznik na forum
Każdy może mieć swój pogląd , ja swój - iż istotną rolę zarówno ma rząd, jak i opozycja - wypowiedziałem poprzednio. Mogę też dosadniej jeszcze powtórzyć, że jednym i drugim my - wyborcy - sporo płacimy, aby robili , co do nich należy!

Najnowsze wpisy