Forum Polityka, aktualnościKraj

Macierewicz: "To wersja rządu Tuska raportu pani Anodiny"

Macierewicz: "To wersja rządu Tuska raportu pani Anodiny"

Wyświetlaj:
wolta-revilta / 194.181.88.* / 2011-08-02 08:47
Magdalenka, okrągły stół, internowani w Jaworzu etc

Kiedyś Jelcyn przywiózł wałęsie pewna teczkę, to była uroczystość transmitowana przez TVP, gdy wałęsa tylko otworzył ją , zczerwieniał ! Nyśłał że jak powyrywa karty ze swojej teczki w IPN to całej sprawy nie ma.

Tak więc putin trzyma "rewolucjonistów" za mordę i mu nie podskoczą i dlatego ten raport jest zmiękczoną wersja Anodiny, gen KGB.
em96 / 164.132.96.* / 2011-07-30 12:34
Do "Wazeliniarzy i przydupasów", przygłupich, naiwnych niedouczonych PO-wców... typu "jake 1"
Zakładając, że macie rację, powtarzam ZAKŁADAJĄC...
Sprawa jest przebadana, więc nic już nie stoi na przeszkodzie by udostępnić źródła na jakich opiera się Wasza teza. Proszę udostępnić niezależnym specjalistom, niech oni się wypowiedzą. Dlaczego je ukrywać, macie niepodważalny argument, proszę go wykorzystać i udowodnić, że nie jesteście naiwnymi półgłówkami przyjmującymi do pustych łbów sekciarskie zaklęcia Waszych mediów i publicznej mantry...
Nie mam zaufania do Waszych wielokrotnie zmienianych, dopasowywanych do opinii publicznej i "ulepszanych" wersji...
Rejestratory są naszą własnością, pozostały już tylko one by móc zweryfikować "Waszą prawdę"...
Tylko nie przekonają mnie tłumaczenia, że im też się "przytrafił" jakiś "wypadek", "zbieg okoliczności" jakie nieustannie się powtarzają od samego początku...
Kolejny zbieg okoliczności do już wykazanych przez różne służby ruso-PO to taki, że od lat lotnictwo funkcjonowało na zasadach, które teraz "pseudo specjaliści" PO krytykują i nic się nie działo, "zbiegło się" znowu, bo leciał Prezydent Kaczyński z częścią Rządu przeciwną dominacji ruskiej w Europie...
jake 1 / 93.105.88.* / 2011-07-29 21:30
Po czerwonych minusach przy postach widać, że Wazeliniarze i przydupasy pisowscy działaja. No cóż pełne rozgrzeszenie od rydzyka i uśmiech psychopaty antosia to dla ich pełnia szczęścia.
POpaprańcy / 194.181.88.* / 2011-08-02 08:52
jestem, pełen podziwu dla poetyki wypowiedzi literatów z PO. Widać, że to są wykształceni ludzie, inteligentni, na prawdę czołówka narodu.
Jaki zmysł , jaka intuicja, no coś wspaniałego, kwiat narodu !!!

my ciemne mohery, dinozaury, mozemy tylko z ukrycia im sie przyglądać i próbować naśladować chociaz odrobinę aby byc trendy !

Wybiorę najpiekniejsza kartkę z wakacji i wam wyślę .
adsfadsfasdf / 94.75.114.* / 2011-07-29 18:37
KALECTWO UMYSŁOWE.
maciekkkk / 2011-07-29 18:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A Panu Macierewiczowi już ślina wściekłości leci z ust!
dgen / 2011-07-29 17:52 / Tysiącznik na forum
tzw. raport millera miałby sens pod warunkiem, że spełnione zostałyby następujące warunki: raport ukazałby się równolegle z raportem NIK, w tym samym czasie zakończyłaby prace polska prokuratura, powstałby jeden zwarty dokument wskazujący winnych oraz rekomendujący zmiany w procedurach wykluczające podobne wypadki w przyszłości
ieieie / 83.23.219.* / 2011-07-29 16:57
u nas wszystko ok a u ruskich wszystko be, to byłby raport
asdfasdfasdfasf / 89.171.110.* / 2011-07-29 16:00
99% OSZOŁOMÓW BĘDZIE SIĘ WYPOWIADAĆ NA TEMAT TEGO RAPORTU [0]
A NIE PRZECZYTAŁO NAWET 1 STRONY, JEST DEBILI W NARODZIE OJ JEST:)))
bsf / 87.205.158.* / 2011-07-29 16:27
To nie jest raPOrt to są wyPOciny i duPOchron dla Tuska i jego ferajny.
Żyjemy w kraju dzikim i mało cywilizowanym skoro na urzędach państwowych siedzą ANALFABECI.

MaMY POdwórkowe STANDARDY i POdwórkowe zachowania Tusk jest zwykłą miernotą POlityczną.
em96 / 151.83.25.* / 2011-07-30 22:01
"99% OSZOŁOMÓW BĘDZIE SIĘ WYPOWIADAĆ NA TEMAT TEGO RAPORTU [0]
A NIE PRZECZYTAŁO NAWET 1 STRONY, JEST DEBILI W NARODZIE OJ JEST:)))"

Szkoda czasu na czytanie. Po analizie zachowań i wypowiedzi wszystkich oszołomów, każdy z minimalną, nawet namiastką, inteligencji z łatwością przewidzi i wie czego się spodziewać...
Niestety, jak wielokrotnie dowiedli, zwolennicy PO są pozbawieni tego przywileju dostępnego tylko dla homo sapiens...
- Może delfiny...? Ale to jest jeszcze w fazie badań...
pam pam pam / 93.105.88.* / 2011-07-29 15:45
Może kosmici wsczepili mu chipa że wciąz opowiada takie brednie.
Rycho ñ / 91.116.171.* / 2011-07-29 15:13
Tu jest tym, ktory brobilby kiedys raportu Budrenki w sprawie Katynia. /0 lat czekalismy na prawde.
tesa1959 / 2011-07-29 14:56 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
No właśnie, Macierewicz i Hofman jak zwykle eksperci pierwszej klasy z darem jasnowidzenia.
kraton / 195.117.16.* / 2011-07-29 15:11
A mogłabyś napisać trochę jaśniej - jaki dar jasnowidzenia masz na myśli?
Odnoszę wrażenie, że wykazujesz nadzwyczajną aktywność w tej sprawie, pozbawioną w dodatku jakiejkolwiek treści.
tesa1959 / 2011-07-29 15:24 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

- Nie było bowiem dowodów, wraku, skrzynek, badań ciał i wskazania winnych - mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości wykazując też kłamstwa pomiędzy tym, co zostało napisane w raporcie, a co zostało przedstawione na dzisiejszej prezentacji.

Tak się składa, że słuchałam konferencji z prezentacji raportu i wcale nikt z komisji nie powoływał się na coś, czego nie mogli zbadać i nie sugerowała się raportem Anodiny. Ale Macierewicz nigdy w życiu nie uwierzy, bo nikt im nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne. Nie chcą przyjąć do wiadomości, że komisja ds wypadków lotniczych nie jest prokuraturą i nie zajmuje się oskarżeniami poszczególnych osób. Nawet to, że stwierdzili, że nikt nie naciskał (a więc obalili zarzuty przeciwników PiS, że śp. prezydent kazał lądować) nie powoduje u Macierewicza choćby krzty zaufania. Przecież jego raport wszystko wyjaśnił i podał winnych w krótszym czasie, a więc jest bardziej wiarygodny. Macierewicz wiedział już na początku działania komisji, co będzie w raporcie i te tezę podtrzymuje.
Odnoszę wrażenie, że wykazujesz nadzwyczajną aktywność w tej sprawie

Tak, odnosisz dobre wrażenie co do aktywności, ale dalej już tylko sugestia. Dlaczego aktywność? Bo wkurza mnie, gdy ktoś jest zwykłym ignorantem, wszystko wie najlepiej bez zapoznania się z materiałem, w sprawie którego wypowiada się. To, co teraz mówi Macierewicz, mówił już rok temu.
em96 / 81.81.102.* / 2011-07-30 14:47
"...Tak się składa, że słuchałam konferencji z prezentacji raportu i wcale nikt z komisji nie
powoływał się na coś, czego nie mogli zbadać ..."

No i właśnie, co badali...? - Świstki ruskiego papieru, bo dowody tak jak przedtem były, nadal są poza ich zasięgiem...
Sama ta pseudo komisja potwierdza, że mieli ograniczony dostęp, jednoznacznie więc wynika z tego, że mieli dostęp do materiałów o niewielkim znaczeniu...
A dlaczego...? - W/g Waszego pseudo rozumowania, pewno dlatego, że nie mają nic do ukrycia...
sisley / 213.77.28.* / 2011-07-29 16:56
Stan zaniedbań ze strony rządu jest porażający. Mało tego, to co Robią Rosjanie to kpina. Ktoś jest odpowiedzialny za to wszystko. Po zachowaniu tego rządu do tej pory nie wierze w żadne ich raporty; chcą sprawę pozamiatać a dymisja Klicha czy Arabskiego to komedia.
Cr / 83.10.144.* / 2011-07-29 16:33

Nie chcą przyjąć do wiadomości, że komisja ds wypadków lotniczych nie jest
prokuraturą i nie zajmuje się oskarżeniami poszczególnych osób.


W PiS-ie każdy jest prokuratorem i każdy rzuca oskarżenia. Dowodów nie potrzeba, zamiast tego jest magiczny zwrot o prawie do mówienia prawdy.
Floyd / 2011-07-29 16:43 / Tysiącznik na forum
Ja już mam alergię na słowo "prawda" :)
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-29 17:02

Ja już mam alergię na słowo "prawda"

Z twoich wpisow widac wyraznie ze nie tylko do slowa "prawda" ale rowniez do samej prawdy.
kraton / 195.117.16.* / 2011-07-29 15:40
Dużo napisałaś, ale niewiele z tego odnosi się do zarzutów Maciarewicza. On jedynie powiedział, że:

1. Komisja badała sprawę i wyciągała wnioski nie posiadając możliwości zbadania najważniejszych dowodów (np. wrak samolotu) lub sama nie wykonując takich badań (np. autopsja)
2. Komisja jest kierowana przez osobę co do której mogą się pojawić w przyszłości zarzuty, a więc która jest "sędzią we własnej sprawie"
3. Komisja nie badała skrupulatnie wątku ewentualnego ataku terrorystycznego - o czym mówił na wczorajszej konferencji powołując się na badania zapisów systemu TAWS

Maciarewicz może jest ignorantem w tej sprawie, bo przecież nie jest ekspertem lotniczym, ale jest posłem i członkiem sejmowej komisji, i z tej racji ma prawo badać katastrofę wspierany przez ekspertów. Podobny zarzut mozna by było postawić min. Millerowi - on chyba też nie jest ekspertem lotniczym. Też go nazwiesz ignorantem?
tesa1959 / 2011-07-29 16:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

jest posłem i członkiem sejmowej komisji, i z tej racji ma prawo badać katastrofę
wspierany przez ekspertów.

i badał. Uważasz, że dokładniej zbadał w tak krótkim czasie, w jakim powstała jego biała księga? Słuchałam konferencji, na której był raport Millera przedstawiany i tam stwierdzono, że badano ewentualną możliwość ataku i stwierdzono, że nic takiego nie miało miejsca. nie mam podstaw, aby wierzyć, ale nie mam podstaw, aby nie wierzyć. Ja generalnie staram się najpierw szukać argumentów za, a potem przeciw i staram się nie oceniać ludzi a postępowanie.
Dużo napisałaś, ale niewiele z tego odnosi się do zarzutów Maciarewicza

Akurat tu to co napisałam odnosi się do wszystkich, a więc także do Macierewicza, którzy nie czytając raportu, wiedzą, że jest przekłamany. Ja nie wiem czy jest przekłamany, czy oddaje prawdę, a skoro nie ma się dowodów na przekłamanie, należy przyjąć "domniemanie niewinności". Tak nawet stanowi prawo karne.
kraton / 195.117.16.* / 2011-07-29 16:24
Biała księga powstała mniej wiecej w takim samym czasie jak raport Millera - czyli po około 1.5 roku. Z tego co wiem nikt nie zarzucił do tej pory Maciarewiczowi błędnych ustaleń, wręcz przeciwnie wszyscy potwierdzili, że tzw. biała księga zawiera prawidłowe ustalenia co do faktów, różnice polegają jedynie na ich interpretacji w zakresie odpowiedzialnosci osób które organizowały wizytę oraz czuwały nad jej przebiegiem. Wątek ataku terrorystycznego owszem był badany, ale według oceny Maciarewicza, jedynie formalnie, bez próby dokładnego zbadania wszystkich okoliczności np. tych o których mówił wczoraj (zapisów TAWS). Podzielam ten jego zarzut. Śmierc tylu najwyższych rangą urzędników państwowych, na obcym terytorium, powinna być zbadana wyjątkowo szczegółowo i wręcz zakładając, że to bych zamach - dopiero badania powinny tą wersję sfalsyfikować. Tymczasem raport Millera tak naprawdę w dalszym ciągu nie odpowiada na pytanie co było przyczyną katastrofy. A tak na koniec, to daruj sobie proszę argument o "domniemaniu niewinnosci". Jest w oczywisty sposób smieszny, albo naiwny - czy na podobnej zasadzie powiesz, że dopóki Rosjanie oficjalnie nie przyznają się do mordu w Katyniu trzeba przyjmować, że są niewinni?
tesa1959 / 2011-07-29 16:33 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Miller twierdzi, że TAWS było badane, a jedynie nie posłużyli się badaniami amerykańskimi, ale naszymi ekspertami, jeśli chodzi o domniemane wybuchy. Nie wypowiadam się autorytatywnie, bo się na tym nie znam. Próbuję zrozumieć tę kwestię, dlatego włączyłam się do dyskusji, ale tak jak do Niesiołowskiego, tak do Macierewicza trudno odnieść mi się bez jakichś zastrzeżeń.
kraton / 195.117.16.* / 2011-07-29 16:48

Miller twierdzi, że TAWS było badane, a jedynie nie posłużyli się badaniami amerykańskimi

I to jest właśnie przykład który być może potwierdza zasadność zarzutów A.M. odnośnie powierzchownego potraktowania w śledztwie wątków ewentualnego zamachu. Naszych ekspertów w zakresie badania systemu TAWS mozna uznać za dyletantów. Tak naprawdę jedynie producent sprzętu, czyli firma amerykańska, ma możliwości dokładnego zbadania skomplikowanych chipów elektronicznych urządzenia.

tak jak do Niesiołowskiego, tak do Macierewicza trudno odnieść mi się bez jakichś zastrzeżeń

Dlatego trzeba słuchać co mówią obaj panowie, samemu wyciagać wnioski i nie kierować się tylko uprzedzeniami, czy też obiegową opinią rozpowszechnianą przez media. Nawet wariat może mówić logicznie ;)
tesa1959 / 2011-07-29 20:14 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Naszych ekspertów w zakresie badania
systemu TAWS mozna uznać za dyletantów.

Dlaczego? Bo nie wyprodukowali ego sprzętu?
Dlatego trzeba słuchać co mówią obaj panowie,

Słucham, ale nie zawsze się da.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-29 15:33

Bo wkurza mnie, gdy ktoś jest zwykłym ignorantem, wszystko wie najlepiej bez
zapoznania się z materiałem, w sprawie którego wypowiada się.

Jesli Pani twierdzi ze Macierwicz, z jego nawet ograniczonym ale z dostepem do danych, jest ignorantem to jak mozna nazwac Pania ktora nie posiada zadego dostepu do materialow.
Ignorantem do kwadratu?
Floyd / 2011-07-29 16:59 / Tysiącznik na forum
A, zatem używając Twoich argumentów ty tak samo jak tesa1959 jesteś też ignorantem i też nie masz dostępu do materiałów. Różnica polega na tym, że ty wierzysz Macierewiczowi i jego argumentacji mającej charakter polityczny, a inni wierzą ekspertom.
Cyt. Kaczyńskiego: "Premier Tusk nie ma odwagi wziąć odpowiedzialności..... "itd itd. Na takie argumenty to tylko pozostaje pokazać gest Kozakiewicza.. Znasz?
em96 / 81.81.107.* / 2011-07-30 20:19
A np. to..., to też Macierewicz...?

"...W Smoleńsku po raz pierwszy w historii lotnictwa światowego taśma czarnej skrzynki „wydłużyła się” o 8 minut, czyli nagranie trwa 8 minut dłużej, niż jest to fabrycznie możliwe. Zapis czarnej skrzynki ma 30 minut i trwa w pętli..."

ze Sławomirem M. Kozakiem, supervisorem kontroli lotów międzynarodowego lotniska Warszawa Okęcie, instruktorem lotniczym OJT z 20-letnim stażem, egzaminatorem Urzędu Lotnictwa Cywilnego, autorem książki „Ostatni lot PLF 101”, rozmawiają Leszek Misiak i Grzegorz Wierzchołowski.

http://www.bibula.com/?p=38741

Wszystkie tezy Macierewicza poparte są opinią znanych ekspertów w przeciwieństwie do tych powoływanych na potrzeby sekty PO przez TVN i im podobnych...
em96 / 151.83.44.* / 2011-07-30 22:26
I to...?

"Jedna służba – SKW – przyznała, że takie materiały miała. Kontrwywiad wojskowy poinformował, że już w kwietniu 2010 r. „w ramach współpracy z jedną ze służb partnerskich NATO otrzymał materiały niejawne pochodzące z rozpoznania satelitarnego, związane z katastrofą samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem. Materiały zostały niezwłocznie przekazane Wojskowej Prokuraturze Okręgowej w Warszawie”. Kontrwywiad dał zatem do zrozumienia, że ma czyste ręce, nie blokuje śledztwa, że to inna służba „mataczy”…

Tajemnice zdjęć satelitarnych – wywiad z Bogdanem Święczkowskim, byłym szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego
http://www.bibula.com/?p=39666
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-29 17:06
No i dajesz tutaj dowod ze mialem racje.
Ty rzeczywiscie masz alergie do prawdy a nie tylko do slowa "prawda"
QHW666 / 89.73.9.* / 2011-07-29 20:25
@@@ siemasz balonie,dawno cie tu nie widziałem i znów potwierdzasz,że potrafisz tylko czepiać się ludzi którzy powiedzieli coś nie po twojej myśli na Antka.Może ty go kochasz,masz jego plakaty w domu.Napisz coś na temat Ćwoku.Kiedyś przyczepiłeś się do mnie ,świta już coś w tej miernej główce,wówczas też wyraziłem swoje zdanie o tym chorym faceciku.Jeszcze kilka takich wpisów i zacznę myśleć sobie,że coś was łączy.Pamiętaj tylko,Polacy nie zbyt lubią kochających inaczej.CIAŁ LANDRYNECZKU.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-29 21:10
Widze ze ci nie przeszlo.
Lekarz ci cos przepisal?
QHW666 / 89.73.9.* / 2011-07-29 23:05
Widzisz balonie jak to jest gdy ktoś cię miesza z błotem i czepia się ciebie,nie jest to przyjemne więc zastanów się przed następnym wpisem a może będę dla ciebie miły,może też inni będą dla ciebie mili może wreszcie będziesz czuł się akceptowany.Nie przelewaj swej goryczy na ludzi a może wtedy ktoś pomyśli,że ma doczynienia z kimś na poziomie a nie ze zwykłym pajacem.
em96 / 81.81.215.* / 2011-07-30 18:49
A na poruszony temat masz coś do powiedzenia, bo widzę, że wypowiadasz się tutaj bardzo profesjonalnie...
- Jak na 3 latka...
tesa1959 / 2011-07-29 21:04 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jak to dawno go nie widziałeś? Ja go widzę. od prawie roku i przez ten czas cały czas się mnie czepia. Ale chociaż wiem, że nie jestem sama, komu @@@ wmawia swoją "prawdę", tylko, że nikt nie chce mu tej prawdy przyznać, nawet myślący podobnie. On potrafi każdy wpis zinterpretować wg własnego uznania.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-29 21:13
Pani zwyczajnie nie moze zniesc ze ktos smie krytykowac Pani wypociny.
Ostatnio chamstwo z pani wylazlo ze zdwojona sila.
Pekla banka pseudochrzescijanskiej falszywej powloki ktora sie Pani tutaj okrywa.
kraton / 195.117.16.* / 2011-07-29 16:03

to jak mozna nazwac Pania ktora nie posiada zadego dostepu do materialow

Śmiech zamiast odpowiedzi jest zastanawiający. Oby się nie okazało, że tesa1959 to internetowa ksywka gen. Alodiny ;)
tesa1959 / 2011-07-29 21:07 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Uważaj, bo może okazać się zupełnie niespodziewanie, że jestem z KGB (o ile to coś jeszcze jest). Od roku, cierpliwie wymieniam z @@@ zdania, gdzie ja mu tłumaczę, a on wszystkiego się czepia. Dzisiaj przebrał miarkę, więc pozostał tylko śmiech.
@@@ / 89.76.88.* / 2011-07-29 21:19

pozostał tylko śmiech

Rzeczywiscie kiedy brak argumentow pozostaje Pani tylko smiech.
em96 / 81.81.107.* / 2011-07-30 20:30
Pusty śmiech..., jak puste wnętrze...
Matrix nie chwycił...
Nie będzie premii za wpajanie "jedynie poprawnego rozumowania"...
Z małolatami na laickiej katechezie szło lepiej...
QHW666 / 89.73.9.* / 2011-07-29 23:19
A tobie co pozostało,lina,skok do wyschniętej rzeki.Jakie ty masz argumenty,no napisz coś co będzie miało sęs bo jak do tej pory tylko zaczepiasz tesa1959 a sam nic nie potrafisz sklecić.Co muszę ci napisać by dotarło.Napisz coś na temat,kumasz, czy jesteś tak ograniczony,że g...wno kumasz.Jarasz jakieś zioło,czy dopalacze mają taki wpływ na ciebie.Odstaw to świństwo bo całkiem dostaniesz w dekiel,ściągnij beret bo zbyt mocno cię uciska.
em96 / 151.37.30.* / 2011-07-30 21:44
Specjalista od piaskownicy...
Argumenty:

"...Ćwoku.Kiedyś przyczepiłeś się do mnie ,świta już coś w tej miernej główce,wówczas też
wyraziłem swoje zdanie o tym chorym faceciku.Jeszcze kilka takich wpisów i zacznę
myśleć sobie,że coś was łączy.Pamiętaj tylko,Polacy nie zbyt lubią kochających
inaczej.CIAŁ LANDRYNECZKU..."

"...a może będę dla ciebie miły..."

- To, rozumiem... ma być propozycja dla...

"kochających inaczej.CIAŁ LANDRYNECZKU. "

Pisze się ciao, a po kropce robi się odstępy (spacja) - to jest ten taki najdłuższy klawisz na samym dole klawiatury... - klawiatura to jest to z literkami w co się "klepie"...

"napisz coś co będzie miało sęs.."

- a to na końcu, to jakieś nowe słowo...
- Nie no bez sensu... może jakaś nowa słowotwórczość PO - prezydenta...? Ale jestem niedouczony...
tesa1959 / 2011-07-29 15:34 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
em96 / 81.81.107.* / 2011-07-30 20:23
No...
Bardzo konstruktywnie...
Jak przypuszczam, to jest cytat z tej Biblii, na którą się koleżanka tw. bez przerwy powołuje...?

Najnowsze wpisy