Forum Polityka, aktualnościGospodarka

"Mam zaufanie do ZUS-u. Emerytury może nie wysokie, ale..."

"Mam zaufanie do ZUS-u. Emerytury może nie wysokie, ale..."

Wyświetlaj:
T. / 81.190.61.* / 2013-07-01 20:44
Pamiętam tego tam, mądralę,jak to niedawno jeszcze opowiadał ludziom bajki w TV o emeryturach. Ile odłożycie ,tyle będziecie mieli emerytury.
Nawet będziecie sobie mogli na wakacje jechać na kanary itp.
Nie dokończył tylko ,bo czas antenowy zawsze dobiegał końca,że palcem po mapie.
Bea254 / 194.60.227.* / 2013-06-30 11:16
Kto chce niech czyta. Prezes ZUS-prawda o naszej emeryturze z ZUS.Pytanie dla tych którzy jeszcze nie zaczęli oszczędzaj na co czekają.....
http://www.zus.pl/files/Uniwersytet_Warszawski-_28_05__2011_ost%20%282%29.pdf
FDA / 188.116.35.* / 2013-06-29 07:39
To miało być antidotum na słowa Pawlaka co sądzi o ZUS.
Ale i jedno i drugie wypadło żałośnie.
imc / 89.67.84.* / 2013-06-28 21:42
fakt.
jest normalnie.
albo może będzie ale nie w tym stuleciu.
ja mam 52 lata, pracowałem całe życie ale "niestety" na swoim.
i mam teraz 240 albo 260pln emerytury.
piszę albo , bo to bez znaczenia jest.
czy to jest normalne ?
co miesiąc odprowadzam pit vat i zus ponad dużą stówkę. i co ?
nasze państwo proponuje mi za to 10kg ziemniaków.
taki czas. dla nas zawsze był taki.
więc nie dziw się Kolego, że ktoś powie, że za komuny było lepiej.
bo było gorzej ale przynajmniej nikt nie kradł mojej emerytury.
czujesz klimat ? co ja zrobię za 60 czy 70 euro ?
paliwa nie zatankuję nawet.
tyle to piwo kosztuje.
pozdrawiam tych, którzy mają jeszcze mniej.
i rząd też pozdrawiam.
gość 298 / 78.31.91.* / 2013-06-30 18:04
Jeżeli ktoś przez 30 lat odprowadza stówkę co miesiąc, to jest duże prawdopodobieństwo że przez następne 30 lat będzie pobierał 100 zł emerytury.A jeżeli przez 15 lat to po 200zł. Czysta matematyka.
FDA / 188.116.35.* / 2013-06-29 07:47
Jesli masz 52 lata to masz przed sobą jeszcze 15 lat pracy.Więc nie "kombinuj" ze składkami a może wypracujesz minimalną emeryturę.
Jeśli ci będzie brakować to Państwo ci do niej dopłaci.
Prowadzący działalność odprowadzają minimalne składki a potem są zdziwieni że emerytura jest niska.
Jeśli masz dochody wyższe niż deklaruresz do ZUS to przynajmniej odkładaj abyś miał z czego dokładać do nędznej emerytury.
reformator999 / 83.22.197.* / 2013-06-28 18:33
płemierze idźmy krok dalej. Obniżamy składki, podatki(cit na 10%, Pit na 0%, Vat na 15%) wywalamy akcyzyod energii, paliw itd itd. Obniżamy emerytury (np do 40%sredniej krajowej plus 0,5% średniej za kazdy przepracowany rok). Wiek emerytalny czynimy dobrowolny od 60 lat dla wszystkich o ile przepracowałeś min 30 lat. Pobierającym emeryturę zabraniamy pracy. Wprowadzamy dochodowy podatek bankowy min 50%, i podatek obrotowy od srednich i duzych firm,

I krzyczymy Polacy wracajcie juz jest normalnie!!!
Bolesław / 195.116.38.* / 2013-06-28 17:08
Zgadzam się, że OFE za dużo łupią ze składek. Jeśli premier, jak twierdzi, chce działać dla dobra przyszłych emerytów, to powinien podjąć działania, by to ograniczyć. Natomiast główną ideą utworzenia II filaru, było przecież stworzenie funduszu emerytalnego będącego poza zasięgiem łap polityków, by przygotować się, choć w części, na gorszą sytuację demograficzną.
Teraz rząd wyciąga łapy po te pieniądze, choć wie, że w przyszłości sytuacja demograficzna będzie jeszcze gorsza. Zadłuża więc przyszłe pokolenia, choć wie, że będą miały jeszcze większe trudności budżetowe. Ale co tam, inni będą się o to martwić. A premier w swej bezgranicznej obłudzie twierdzi jeszcze, że to dla dobra przyszłych emerytów.
zaprace / 77.253.93.* / 2013-06-28 16:14
Platorma zadłuzyła państwo - teraz próbują przenieść ciężar na społeczeństwo grabiąc OFE. Jak brakuje pieniędzy to może róbmy jak Tusk - kupujmy markowe ubrania dla siebie żon i dzieci za pieniądze państwa. A moze by tak wzorem innych panstw złupic najbogatszych a biednych zostawić w spokoju. Po 40 latach pracy zarabiam netto 1700zł a mimo wszystko złodzieje znowu ruszyli do boju.
M79 / 188.191.219.* / 2013-06-28 15:03
wszyscy jesteśmy niewolnikami.
bo czy można wybrać pomiędzy płaceniem i niepłaceniem składki ZUS ?
Synapsa_2013 / 87.205.158.* / 2013-06-28 14:48
Zastanawia mnie, dlaczego kwestia OFE budzi takie emocje. Część wiesza psy na OFE część na rządzie. Najciekawsze jest to, że znaczna część oburzonych dzisiaj na atak rządu na OFE wcześniej na II filarze nie zostawiała suchej nitki i odwrotnie. Taki pieniacki brak konsekwencji.
No to kij w mrowisko - gdyby tej reformy nie było, to co? Dalej pieniądze trafiałyby do ZUS, dalej by szły na bieżące wypłaty, dalej w razie śmierci przed emeryturą by przepadały. I byłoby pięknie. I teraz wszystko z powrotem do tego zmierza, więc potraktujmy to tak, jakby tej reformy po prostu nie było.
Czy ktoś stracił na OFE ? Czy w ZUS-ie miałby więcej ? Nie, więc wszyscy będą zadowoleni, a najbardziej Rostowski - w końcu realizuje to, co chcieli zrobić Kaczyński z Lepperem.
Drań / 93.159.53.* / 2013-06-28 15:40
Jeżeli potraktujmy że OFE nie było to właśnie wywalamy te 16-17 mld. A na to nie ma zgody.

Argument premiera, że inne kraje wycofują się z reformy też do mnie nie przemawia. To argument typu w innych krajach są opodatkowane oszczędności. Nikt tylko nie wspomina o kwotach wolnych od podatku. np. Niemcy kwoty odsetek do 2.000 € są wolne od zysków kapitałowych. A Polska ma jak zwykle swoją specyfikę. 0,89 gr odsetek jest opodatkowane stawką 19%. Koszty poboru podatku nikogo nie interesują. I tak właśnie wygląda argumentacja premiera.

Ponadto ja mogę mówić za siebie.

Jeżeli uważasz ze ktoś jest niekonsekwentny to proponuję pisz o sobie: Jestem pieniacko niekonsekwentny etc. W imieniu innych się nie wypowiadaj
Drań / 93.159.53.* / 2013-06-28 13:48
Dziwne że w całej tej rozmowie o kosztach nikt nie mówi jakie są koszty utrzymania ZUS przez podatników - czyli Polaków którzy pracują.

Oczywiste jest że rząd D. Tuska prowadzi politykę podobna do rządu E. Gierka. Zadłuża Polskę, która te zadłużenie będzie musiała spłacić. Nikt nie patrzy czy bardziej opłaca się budować drogi szybkiego ruchu czy autostrady. budujemy autostrady i już. Plan budowy. Tu kawałek, tam kawałek. Planu budowy brak.

Rząd Tuska nacjonalizuje moje oszczędności. To postępowanie jak za Bieruta. I jeszcze ma czelność mówić, że to jest w moim interesie. To głównie w jego interesie i jego polityki dalszego zadłużania. Bez tego ruchu Polska nie będzie wstanie wykorzystać funduszy UE 2014-2020 i On dobrze o tym wie. Co się więc stanie. Za 7 lat dług wobec obywateli stanie się ukryty natomiast dług Państwa będzie jawny ale większy niż dziś o 105 mld EUR. Taką perspektywę ma ten rząd. nie chce aby moje dzieci musiały spłacać te długi i być jak niewolnicy.
aagawaa / 193.111.166.* / 2013-06-28 14:17
Zgadzam się- pięknie wylicza się koszty OFE (swoją drogą politycy mieli możliwości ku temu by te koszty zmniejszyć, prawda?), ale o ZUSie nikt nie wspomina. Te piękne budyneczki i setki Paniuś cudownie nie generują żadnych kosztów ;)
Drań / 93.159.53.* / 2013-06-28 14:33
pamiętajmy również że ZUS ma zapisy na kontach. Dziś są jutro może ich nie być bo polityk powie ze chce je zmniejszyć o 50% a może o 80%. Zapis łatwiej skorygować niż realne środki pieniężne (pieniądze) w OFE.

Ja do ZUS nie mam zaufania a do Premiera już dawno straciłem. Dla mnie to nacjonalizacja mojego majątku. Przekazanie moich pieniędzy instytucji Państwowej która dostaje co roku około 80 mld dotacji (co jest rozumiem podstawą zaufania Premiera do niej).

Reform prawie żadnych nie przeprowadzono, liczba urzędników wzrosła, zadłużenie wzrosło, podatki rosną. Ja ma się żyć lepiej.

Wystarczy że stopy procentowe pójdą w górę na świecie i Polska nie będzie wstanie obsługiwać długu. Dla Polski koniec kryzysu to będzie koniec niezależności finansowej.
bsf / 46.45.103.* / 2013-06-28 13:44
Kto jeszcze ma zaufanie do "prawdomównego" Tuska?
Frankofil / 83.19.80.* / 2013-06-28 13:33
Pan Premier raczy żartować argumentując, że system emerytalny z OFE jest bardzo drogi i mało wydajny, z punktu przyszłego emeryta. Takie analizy Panie Premierze, należało robić wtedy, kiedy jako Vice Marszałek Senatu głosował Pan "za" wdrożeniem reformy emerytalnej!! Jeżeli Pan Premier ma rację, kto weźmie polityczną odpowiedzialność za stworzenie systemu przymusu przynależności do OFE, za utracone środki, za zbędne koszty? To są przecież pieniądze ludzi, nie państwa, wbrew temu co stara się wmówić nam Pan premier!!!
Ważki jest także aspekt podnoszony przez byłego Prezesa Trybunału Konstytucyjnego. To jest nacjonalizacja, nie pierwsza zresztą w historii tego kraju.
Panie Premierze rządzić to także, a może nawet przede wszystkim znaczy przewidywać!!!
Zapraszam na stronę internetową Frankofila, tam szerzej na te tematy.
aagawaa / 193.111.166.* / 2013-06-28 13:39
ZUS natomiast nie generuje żadnych kosztów... ;)
srtybnk. / 77.255.25.* / 2013-06-28 13:20
OFE z Balcerkiem dawno już ten kapitał zdefraudowało,zostały tylko cyferki,to był jeden z największych przekrętów na świecie przez pejsiatych,rząd Polski i inne zorientowały na czym sztuczka polega i że cały ciężar płacenia emerytur minimalnych spadnie na budżet i MOPS /inaczej IV filar/
aagawaa / 193.111.166.* / 2013-06-28 13:40
Akurat defraudacje i wirtualne zapisy są w ZUSie i to od baaaardzo dawna.
Edek z fabryki kredek / 194.99.117.* / 2013-06-28 13:12
Jak będę miał posadkę w PE w Brukseli to też zaufam ZUS-owi
Diudiu / 85.11.73.* / 2013-06-28 13:08
Co panie premierze tęskni się do jedynego ukochanego ustroju?
kbx / 193.239.125.* / 2013-06-28 13:22
Ale bzdury. Akurat ten premier ma tyle wspólnego z minionym ustrojem co Larry Flynt z purytanizmem. Pewne rzeczy w minionym ustroju funkcjonowały, a teraz nie.
Drań / 93.159.53.* / 2013-06-28 14:02
zadłuża jak Gierek. Ta sam metoda i upadek będzie wielki. Jak dostanie kasę z OFE będzie dalej zadłużał. To polityka Premiera Tuska. Analogia do rządów Gierka jest oczywista.
kbx / 193.239.125.* / 2013-06-28 14:04
Tylko jednej rzeczy nie zauważasz. Gierek zadłużał i coś tworzył za tą kasę. Donald tylko zadłuża.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy