Forum Forum prawneKarne

mandat za palenie

mandat za palenie

albercik66 / 2012-11-26 09:21
Czy park jest miejscem publicznym? i czy za palenie tam można dostać mandat? wczoraj straż meijska mnie spisała i wypisała mandat, ale odmówiłem przyjęcia, moze trafić sprawa do sądu nawet, nie interesuje mnie, bo pzrecież w parkach wszyscy palą.
Wyświetlaj:
dariga / 2012-11-26 11:39
Zazwyczaj są wyznaczone miejsca do palenia jeśli go nie ma to NIE MOŻNA palić.
wiwan / 2012-11-26 12:07
Kolejna BZDURA w tym wątku.
dominik73 / 2012-11-26 10:49 / Bywalec forum
w parkach, na ulicach, na przystankach pzrecież tam mozna palić, jest pełno ludzi, którzy siedzą na ławkach i nie zauważyłem jeszcze, zeby spisywali kogoś za to
wiwan / 2012-11-26 11:33
Urocza "dyskusja" w PRAWNYM dziale forum BEZ odwołania się do aktu prawnego sprawę regulującego.

Jasno kwestię tę reguluje art. 5

USTAWY
z dnia 9 listopada 1995 r.
o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu
i wyrobów tytoniowych

Wynika z niego, że zakaz nie dotyczy miejsc publicznych, ale rodzaju miejsc publicznych ściśle wymienionych.

W parku można palić, o ile nie jest to park sanatoryjny, szpitalny, uczelniany albo część parku dedykowana zabawom dzieci.

Oczywiście Rada Gminy może osobną uchwałą na mocy ust. 4 ww art. objąć dowolny park takim zakazem, wtedy "moc" tej ochrony, a co za tym idzie i konsekwencje jej nieprzestrzegania jak w miejscach ustawowo chronionych.

Niech więc 'albercik66' sprawdzi co to za park.
bartoo98 / 2012-11-26 10:43 / Bywalec forum
s parkach z tego co sie orientuje jest wydzielona specjalna strefa gdzie mozna palic, w innych nie mozna, wiec pewnie slusznie Cie spisali

Najnowsze wpisy