Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

MdM to nie koniec. Rząd uruchomi drugi program dopłat do mieszkań

MdM to nie koniec. Rząd uruchomi drugi program dopłat do mieszkań

Wyświetlaj:
jfk. / 164.127.123.* / 2013-10-03 11:18
to jakieś jaja, niby nie ma kasy na nic a jednaj jest
POd okupacją / 94.254.146.* / 2013-10-03 11:17
Dla kogo MaM? W przedziale wiekowym do 35 lat 25% to bezrobotni, a 2/3 to zatrudnieni na umowach śmieciowych. Pozostaje ok.12%, z których szacunkowo 3/4 nadal nie ma zdolności kredytowej lub nie jest.zainteresowana zakupem mieszkania od dewelopera. Potencjalnych zainteresowanych MdMem w grupie do 35 lat jest więc ok.3%. Program ten w majestacie Państwa Polskiego stworzył rząd na prośbę kilku kolegów pewnego ministra - kolegów z czasów licealnych. To dla nich cały ten cudowny program, żeby państwo mogło im legalnie dorzucić kilkadziesiąt tys.zł. do zakupu mieszkania. Tak, po koleżeńsku.... MaM jest dla nich. Dla reszty Polaków rząd przyrządzi drugi program, b.innowacyjny- SiN (Schroniska i Noclegownie)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wsiok / 83.14.115.* / 2013-10-03 11:58
Bzdury pleciesz i jeszcze zle piszesz. MdM nie MaM to raz a 2 to wiele osób się na to łapie. Moi znajomi tylko czekają na to. Ale fakt nie są z Warszawki, bo warszawski cwaniak by chciał już doić na maxa co?
POd okupacją / 94.254.215.* / 2013-10-03 15:32
Masz rację, przepraszam. To wyłącznie efekt mojej bujnej wyobraźni...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kkasiulaka / 194.33.72.* / 2013-10-03 10:57
A po co urzędnik w gminie ma coś budować??? Czy nie wystarczy, że pije kawkę i patrzy w internet?
marlek / 2013-10-03 10:53
łagodne zejście, o nie - wasze zejście i waszych socjalistycznych pomysłów panie Styczeń nie będzie łagodne; już niedługo się przekonacie
nineczka1 / 89.161.48.* / 2013-10-03 10:40
Najbardziej mnie śmieszą komentarze typu: nie zgadzam się aby z moich podatków.... cha cha a ile tych podatków płacisz co roku ? Uzbiera się na wypłatę dla urzędnika ?
PRACOWNIK_ETATOWY_SPONSORUJE_PAŃSTWO / 77.223.216.* / 2013-10-06 20:39

cha cha a ile tych podatków płacisz co roku ? Uzbiera się na wypłatę dla urzędnika ?


JA SIĘ PYTAM TERAZ, CO SIĘ DZIEJE Z PIENIĘDZMI Z NASZYCH PODATKÓW??? po obliczeniu wszystkich danin dla państwa wychodzi na to, ze oddajemy około 60-70% naszych zarobionych pieniędzy!!!
Sprawdziłem na stronie GUS-u że w Polsce średnia zarobków to 3000zł, bezrobocie na sierpień 2013r wynosi 13% czyli 87% ludzi w wieku produktywnym pracuje, a w 2020 roku będzie ich mniej --> 37,8 mln x 87% =32,89mln - dane z GUS-u. (32,89mln x 3000PLN)x 70% = 69069 mln PLN - TO ŚREDNIA MIESIĘCZNA KWOTA PODATKU

Zarabiam pieniądze - płacę PODATEK DOCHODOWY!, z tego co mi zostanie kupuje żywność, odzież i płace znowu PODATEK VAT!! idę np. do kina, czy kupując książkę płace PODATEK!! nie mówiąc już o tym ze idąc na piwko płace znowu PODATEK plus AKCYZĘ!!!, tankuje paliwo też płacę PODATEK i AKCYZĘ i PODATEK PALIWOWY!!!, i coś tam jeszcze się składało na cenę paliwa!!! papierosy to samo!!
Wyprodukowanie litra spirytusu to koszt 2zł, w sklepie za litr z marżą producenta, hurtownika i sklepu i tymi wszystkimi opłatami to jakieś 80-100zł, każdy pośrednik oddaje pieniądze państwu chociażby w imię PODATKU DOCHODOWEGO!!! i na końcu najwięcej konsument, mimo że już zapłacił państwu podatek od swoich ciężko zarobionych pieniędzy TO PRZY ZAKUPACH JESZCZE RAZ PŁACIMY!!! Ja się dziwie że w Polsce dzieje się tak źle, ponieważ mamy jedne z najwyższych podatków w europie!!!

ROCZNIE Z PODATKÓW "nineczka1" WYCHODZI W ZAOKRĄGLENIU: 828 828 000 000,00 PLN a z niedomiarem na ewentualne wachania wychodzi rocznie 800 MILIARDÓW zł !!! --> ósemka i 11 zer!! można by troszkę porządzić prawda? ;]
Oszolomowaty / 192.101.252.* / 2013-10-03 11:31
Ninieczko - czy ty czasmi nie jestes siostra debosa ...? Taki sam POziom myslenia reprezentujesz ..
ssw / 82.132.216.* / 2013-10-03 11:15
Tu nie chodzi o to ile kto placi podatkow. Rzad powinien inaczej gospodarowac tymi pieniedzmi a nie wsadzac je w kieszen deweloperow. A cha cha to taki taniec.chyba jest...
nineczka1 / 89.161.48.* / 2013-10-03 10:36
Polacy zasługują aby mieć nowe czyste pachnące mieszkania a nie stare wysłużone PRLowskie rudery. Bardzo dobrze że nie ma dopłat to tego komunistycznego g...a.!
woś / 31.175.206.* / 2013-10-03 10:12
Pan Styczeń ma kretyński pomysł dyskryminując mniejsze agromeracje gdzie nie ma budownictwa,nabijanie kabzy deweloperą,oraz oszustwa z tym związane to pomysły tego rządu
34ssssss / 46.238.113.* / 2013-10-03 09:54
Jakim prawem mi mają odbierać pieniądze i finansować budowę domu developera przeznaczonego pod wynajem?
USA_man / 46.238.113.* / 2013-10-03 09:53
CZy tych Tusków już dokładnie p....o?
Oni już nawet się nie kryją, że finansują ich developerzy, którzy za wszelką cenę chcą powstrzymać nieuchronne spadki cen. Mają gdzieś ludzi, którzy mogliby kupić taniej i mniej spłacać.

Jakim prawem mi mają odbierać pieniądze i finansować budowę domu developera przeznaczonego pod wynajem?
Dr. Wolf Barth / 88.207.220.* / 2013-10-03 09:46
Be Part of The New Online Revolution and the newest millionaires. Watch here:
http://www.blogbeast.com/?id=luxx
czaruus72 / 89.73.233.* / 2013-10-03 09:43
Te dofinansowanie do mieszkań na wynajem to głupota. Ci co chcą wynajmować mają dużo kasy żeby wybudować z własnych środków (tak jak pewnie połowa polityków). Dajcie więcej dopłat do mieszkań i niech każdy ma możliwość zakupu własnego lokum, a nie do końca życia wynajmować i dorabiać grube ryby.
guru122 / 77.253.232.* / 2013-10-03 09:42
Pompujcie dalej budowlankę, nadpodaż będzie jeszcze większa. A jak już ją napompujecie, to będziecie burzyć puste osiedla, jak Hiszpanie.
Zyga PRL / 91.233.112.* / 2013-10-03 08:49
Cena wybudowania metra mieszkania w domu wielorodzinnym w K-ce to ok. 2 tys. PLN (stan deweloperski).

Cena sprzedaży 4 - 6 tys. PLN.

Marża dewelopera 100 - 200 %.

Umożliwiają to łatwe kredyty dla śmiesznych optymistów.

Proponuję wyliczanie zdolności kredytowej przy założeniu spłaty zadłużenia po 15 latach, a udziale raty w dochodzie do 20 %. Spłacań może sobie kredyciarz ile chce ale niech nie ma możliwości bezsensownego futrowania deweloperów.

Efekt cena 3 tys. PLN za metr i uczciwy zysk budowlańców i uczciwa cena.

A nie k... dopłaty tylko dla tych co nie mają innego nawet 5m2 mieszkania i koniecznie na kredyt i to taki że jego odsetki pochłoną z kilkukrotna nawiązką dopłatę.
gwito / 80.239.24.* / 2013-10-03 08:44
zanim zaczniecie jazgot to pomyslcie jaki interes dla budzetu ma wspieranie rynku wtornego? Ano nie ma... A wspieranie nowego budownictwo oznacza wiele korzysci:
- wplywy z podatkow za zakup materialow
- wplywy ze sprzedazy ziemii pod nowe inwestycje czy to przez samorzady czy podmioty prywatne
- praca dla ludzi - budownictwo to bardzo wazna galaz gospodarki i jest wyznacznikiem kondycji panstwa
- rozwoj budownictwa nowoczesnego i energooszczednego, wypieranie starych budynkow
- poprawa warunkow mieszkaniowych rodzin
Moglbym jeszcze dlugo wymieniac ale nie o to chodzi. Nawet jesli budzet dorzuci te 40 - 50 tysiakow na zakup mieszkania to i tak odzyska te pieniadze w postaci roznych podatkow oraz profitow z poprawy kondycji branzy budowlanej.
Tak zgadzam sie - deweloperzy na tym zarobia. Ale czy lepiej zeby splajtowali? Przeciez to glownie lokalne firmy zatrudniajace miejscowych.
Czasem lepiej ruszyc glowa a nie byc jak pies ogrodnika...
Błażej309 / 195.182.9.* / 2013-10-03 11:15
Albo jesteś taki głupi albo nieźle Ci płacą za pisanie takich bredni...tyle w temacie...
zeppp / 83.5.200.* / 2013-10-03 09:34
Tak kochany ekspercie.Lepiej zeby splajtowali.Deweloperzy w Polsce jadą na bardzo wysokiej marży, tego nie ma nigdzie na świecie w normalnych demokracjach.A niby dlaczego z moich podatków mam ratować deweloperów.A korzyść dla państwa jest taka gdyby dopłacono do rynku wtórnego, ze dopłaca się młodym Polakom, tej biedniejszej części społeczeństwa żeby mieli gdzie mieszkać i mieć dzieci.Oni też kupią materiały budowalane na remont i wyposażenie tych mieszkań.Zresztą te nowe mieszkania to klitki za ogromne pieniadze na które nie stać juz nikogo w Polsce.Ty lepiej rusz głową.Jako liberał powinieneś wiedzieć że jak ktos zbankrutuje to na jego miejsce pojawi sie ktos inny .Ta ustawa dba o interesy deweloperów a nie młodych Polaków.To następny przekręt tego państwa o nazwie Polska.
gwito / 80.239.24.* / 2013-10-03 11:26
a bo ze swoich podatkow ratujesz sluzbe zdrowia mimo ze nie chorujesz, ano dlatego ze placisz za wyksztalcenie dzieci mimo ze takowych nie masz a i jeszcze za drogi mimo ze nie masz samochodu i jeszcze za policje mimo ze jestes uczciwy a takze za wojsko nawet gdybys mial pokojowe zamiary. Placisz tez za ZUS mimo ze emeryture bedziesz mial kiepska. Tak to juz jest ze czasem trzeba placic za innych...
Ale jak juz dochodzimy do decyzji czy doplacac za nowe mieszkania czy za uzywana to przedstawilem czarno na bialym czym kieruje sie rzad!!! Nie dociera? Nie porownoj wplywow z materialow wykonczeniowych takich samych dla obu przypadkow (rynek pierwotny i wtorny) do wplywow z tytulu wybudowania nowego budynku - uzbrojenie dzialki, instalacje, drogi dojazdowe, fundamenty, zbrojenia, sciany, dach, okna , drzwi, bramy, tynki, farby, do tego sprzed budowlany, ciezarowki, koparki, betoniarki, paliwo do nich, urzedy, zezwolenia, projekty itd... - to sa prawdziwe dochody dla budzetu oraz praca dla setek ludzi przy kazdej takiej inwestycji. Budownictwo napedza wiele innych branz uslugowych i handlowych. PiS mial calkiem podobny program RnS i mimo ze kloca sie z PO o wiele nieistotnych kwestii to jak przyjdzie do liczenie bilansu dochodow / wydatkow to zasady sa te same. Matematyki nie oszukasz. I dlatego rynek wtorny nie bedzie dofinansowany bez wzgledu na opcje polityczna. Jesli to nie trafilo do Ciebie to nie mam juz czasu na tlumaczenie podstaw ekonomii a raczej matematyki.
zeppp / 83.30.50.* / 2013-10-03 14:06
Ty ekonomii nie musisz mi tłumaczyć.I nie tłumacz mi czym sie kieruje rząd.Ten rząd przeważnie mówi ze nie ma pieniędzy.Czy ten program ma przynieśc dochody dla budżetu czy mieszkania dla młodych?!Czy ten program ma przyniesc dochody deweloperom którzy jadą na badzo wysokiej marzy jeszcze raz się pytam ekonomisto z d.....y? Państwo juz dostatecznie duzo zabiera ludziom z kieszeni w formie podatków.I jeszcze ci powiem nie jestem z pis.Ale jak słyszę, widzę neoliberała( w Polsce cwaniaki, rózne lobby, mafia to tam traca sie pieniadze z podatków) to bierze mnie na wymioty.
Twoja neoliberalna głowa nie moze pojąć tego że pieniadze z podatków należą sie równiez biedniejszej części społeczeństwa.Kumasz koleś?
grau45372 / 5.173.19.* / 2013-10-03 21:49
Ten program ma przynieść kasę z podatków i wiarę naiwniaków, że ktoś ma intencję zapewnić młodym mieszkania. Czyli: kasa i dobry PR!!
Nie chodzi o to żeby zrobić dobrze nam - tylko żeby zapchać dziurę podatkową. Gdyby było inaczej to nie płaciłbym 100 tys zł podatku VAT od własnego mieszkania. Akurat na tyle musiałem wziąć kredyt. Zadłużyłem się żeby spłacić państwu podatek VAT ... Jak ktoś mi mówi, że państwo chce mi pomóc np. dopłatami, to od razu mocno łapię się za portfel. :)
Oszolom / 192.101.252.* / 2013-10-03 09:32
Moze lepiej nie ruszaj ta glowa, bo tylko szkoda patrzec na naiwnosc i oglupienie niektórych POosobników ...
konstantynopolowiczcalineczka / 31.1.207.* / 2013-10-03 08:15
Przekręt w ramach prawa? Co na te zapisy Trybunał Konstytucyjny? Gdzie tu równość wobec prawa? Tyle lat walki z komuną i doczekałem republiki bananowej. Bardzo proszę w takim razie o wspomożenie również wszystkich zadłużonych we frankach szwajcarskich. Dlaczego nie?
maciorek / 93.180.181.* / 2013-10-03 08:36
Identycznie uważam. Dlaczego z moich podatków, które wynikają z zarobków na które ciężko pracuję mam wspierać czyjś kredyt. No querwa, wolałbym aby akcje charytatywne pozostawić mojemu sumieniu.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
nineczka1 / 89.161.48.* / 2013-10-03 10:39
A ile ty tych pieniędzy oddajesz z tych swoich podatków ? uzbiera się z tysiak ? Litości co za ludzie. To tylko w Polsce tak jest.
Oszolom / 192.101.252.* / 2013-10-03 11:37
nineczko vel debos - o tym tysiaczku to marzy okolo 50 % wspolczesnych emerytów (nie, nie Jaruzelski czy kiszczak do tej grupy sie nie zalicza). Idz dalej ogladac program kulinarny Kwasniewskiej...
marlek / 2013-10-03 10:56
a gdyby nawet tylko tysiak, to uważasz, że "tylko tysiaka" można ukraść?

Najnowsze wpisy