Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Mieszkania prawie darmo - LPR przygotowuje ustawę

Mieszkania prawie darmo - LPR przygotowuje ustawę

Wyświetlaj:
LP / 83.135.135.* / 2006-06-18 14:38
"Gabriela Masłowska, autorka projektu LPR :Powołuje się ona na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z ubiegłego roku, w którym TK stwierdził, że spółdzielnia jako osoba prawna nie może zarabiać kosztem swoich członków jako osób fizycznych. " To tylko jeden z punktów regulacji prawnej w którym powinno być też uwzględnione inne przepisy prawne o wyliczeniu kosztów nieruchomości i ich amortyzacji z poszanowaniem prawa EU .
Nie dopuszczalne jest aby tworzone były śmieszne przepisy Mieszkań własnościowych w spółdzielniach.
Albo Coś jest Własnością z klarownie prawnym stosunkiem zrozumiałym dla Właściciela albo nie.
Te całe formy interpretacji PRAWNOśCI nie muszą być źródłem spekulacji prawno-finansowych stron Prawnych.
To nie jest żadna Hańba podpatrzyć jak rozwiązane jest to
w krajach EU gdzie prawo własności to fundament tworzenia stabilizacji gospodarczej o bardzo dużym znaczeniu.Rozwiązania pośrednie nie powinny wchodzić w rachube. Dlatego obiekty w myśl prawa o amortyzacji nieruchomości dla mieszkanca po upływie tego okresu
nie powinna być przeliczana na nieuzasadnione współczynniki nowych wartości jako CENA SPRZEDAżY gdyż jest to pobieraniem podwójnych opłat raz już ujszczonych za czas eksploatacyjny tego obiektu.
Nie należy zapominać że swego czasu Spółdzielnie Mieszkaniowe jako monopolista tworzył SWOJE PRAWA na mocy których wielu członków spółdzielni nie dostało rewaloryzacji swich wkładów mieszkaniowych w stosunku do minionych czasów.Dlatego tego typu uproszczenia powinny być raz na zawsze zaniechane.
123456789 / 157.25.5.* / 2006-06-27 14:12
Polska jest tak bogata, że bez obaw można oddać wszystkie mieszkania ich lokatorom .
To jest idiotyzm i tyle. Wiem, że dla osób wynajmujących lokal od spółdzielni byłoby to na rękę wzbogacić o 60-100 tyś. za damski h...
Ale spójrzmy w prawdzie w oczy, hasła populi8styczne są domeną LPR i Samoobrony.
Mam tylko nadzieję, że PiS, PO, SLD niezgodzą się na posunięcia pozbawione racji.
Tym bardziej, że społeczeństwo mimo wszystko się bogaci, kredyty są co raz tańsze, a sposoby wykupienia prostsze.
Więc ludzie , opamiętajcie się. Chcecie rezygnować z takiej sumy pieniedzy, przy tylu potrzebach jakie ma Rzeczpospolita.
Soczysty / 87.99.44.* / 2006-06-16 10:47
spółdzielni. Przejmowanie majątku pańśtwa przez spółdzielnie , na który pracowali ludzie za PRL jest amorlane. Brawo Giertych głąbie, pierwszy raz cię chwalę matole jeden...
jjjg / 213.156.108.* / 2006-06-17 09:42
wspaniale panie GIERTYCH.....jeszcze weż pan sie za mieszkania w blokach wojskowtch.Ludzi traktuje sie jak niechciane dziecko.jak wykupisz to ok. jak nie to problemysą twoje jak sie coś zepsuje.no i prawo lokatoró ponoć ichnie obowiązuje .
a / 195.238.245.* / 2006-06-16 09:22
...nowe podatki....zabierać i zabierać....rozdawać ...nie reformować ..... IV RP i nowi u koryta, którzy muszą się teraz nachapać....
....jakoś na zachodzie ludzie w rządzie najczęściej już są bogaci więc zapewne łatwiej im się skupić na polityce ...
...cytat z dzisiejszej prasy
"Jesteśmy jednym z dwóch najbiedniejszych krajów Unii. Dochód narodowy, jaki w ciągu roku wytwarza statystyczny Polak, to zaledwie połowa tego, co produkuje przeciętny mieszkaniec Wspólnoty - pisze "Rzeczpospolita". ...Łotwa, jest wprawdzie nadal najbiedniejszym krajem "25" ale, jak przewiduje Komisja Europejska, już w 2007 roku stanie się nim Polska" ...
Kusep / 194.246.108.* / 2006-06-16 09:01
Ja w PRL-u wykupiłem swoje mieszkanie /60 m2/ na własność w spółdzielni za 1000 zł, czyli dziś to jest 10 groszy. I nikt krzyku nie robił. Mam teraz własnosciowe.
j@ / 62.21.39.* / 2006-06-16 09:22
Brawo Roman. Rozwal te układy komuchów w Spółdzielniach mieszkaniowych.

Najnowsze wpisy