Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Mieszkania za granicą kuszą Polaków

Mieszkania za granicą kuszą Polaków

Money.pl / 2010-03-21 22:24
Komentarze do wiadomości: Mieszkania za granicą kuszą Polaków.
Wyświetlaj:
momilopol / 77.252.231.* / 2010-03-24 11:51
Polska ma obecnie najwyższe ceny nieruchomości względem wynagrodzenia.
Na szczęście widać że sytuacja się zmienia i ceny spadają i Polacy zaczynają to rozumieć zamiast kupować po obecnych zawyżonych cenach i drogich kredytach.
kuba83 / 89.72.129.* / 2010-03-27 10:50
Nie do końca. Przyczyna jest prosta w Polsce panuje nadal duży niedobór mieszkań, szacowany na około 1mln, w Hiszpanii jest poprostu więcej mieszkań niż chętnych. Jeżeli chodzi o drogi kredyt to marża jest faktycznie wyższa niż była, ale ogólne koszty kredytu spadły przez niższe stopy procentowe. Można będzie za 2-3lata refinansować kredyt na lepszych warunkach:)
Mat3o / 212.46.132.* / 2010-03-30 19:39
jani niedobor mieszkan o czym ty w ogole piszesz czlowieku? ludzi po prostu nie stac na wlasne mieszkanie wiec je tylko wynajmuja, mam wielu znajomych co ich mazeniem jest miec wlasne 'M' ale ICH NIE STAC! Jak kupowalem ostatnie mieszkanie (poznan) to ofert bylo setki(w kategorii nowych mieszkan powyzej 2003). powiedz mi jaka czesc Polakow w polsce jest w stanie dac depozyt wartosci 1/5 czy 1/3 mieszkania?
o 8miu ;at haruje w UK i mam 3 mieszkania w poznaniu, dzialke wlasnie kupuje (budowalana pod poznaniem) i tylko dlatego nie kupuje nic w UK bo moje przyszle plany wiaze z polska, ale moj szfagiej jest tutaj 4 lata i ma mieszkanie i dom... Polskie spoleczenstwo jest biedne a warunki polskiego rynku mieszkan sa fatalne z bardzo wygorowanymi cenami. Moje ostatnnie mieszkanie kosztowalo mnie 360tys poslich zlotych, to za te pieniadze w UK kupilbym dokladnie takie samo ( a gdzie polsie zarobki do UK) zalozna polska
Riwiera Turecka / 2010-04-02 15:53
Zgadzam się z Tobą co do wyboru mieszkań w PL, jednak jeżeli chodzi o inwestycje moim zdaniem inwestować trzeba tam gdzie nadarzają się okazję, niekoniecznie w Polsce. Obecnie jednym z najkorzystniejszy rynków inwestycyjnych jest Riwiera Turecka. Za 360 tyś. złotych kupiłbyś luksusowy Apartament 120 m2 z basenem krytym i otwartym, kortem tenisowym, sauną, Widokiem na morze śródziemne i góry taurus oraz innymi atrakcjami. Co ciekawe czynsz nie wyniesie więcej niż 200 złotych miesięcznie, a przychody z tytułu wynajmu to niezły zarobek. Więcej informacji znajdziesz na: www.majestichomemanagement.com
k aczordonald / 86.168.62.* / 2010-03-27 12:00
Nie do konca.Jak dysponujesz gotowka to kupisz w Polsce mieszkanie bez problemu, gdzie tylko chcesz.Nie ma problemu zeby zaczac budowac wiecej mieszkan jak przed kryzysem, ale musza byc na nie chetni, a przy tych cenach jest ich coraz mniej.Wysokie bezrobocie, niskie wynagrodzenia, brak zdolnosci kredytowej to glowne bolaczki.Przy tych cenach nie potrzeba budowac szybko i duzo mieszkan, bo juz na te ktore sa, pomimo "niedoboru mieszkan" trudno jest znalezc nabywcow.

Ale jezeli twoja praca zwiazana jest w jakis sposob z rynkiem nieruchomosci, lub tez kredytami, to oczywiscie masz prawo do wlasnego zdania:)
Kredyt hipoteczny to produkt skierowany do ludzi zamoznych z oszczednosciami, a nie szukajacymi banku ktory zaakceptuje moja zdolnosc kredytowa.

I rzeczywiscie, jak napisal momilopol, ceny mieszkan w Polsce sa absurdalnie zawyzone wzgledem wynagrodzen i na dzien dzisiejszy te wartosci nie maja w niczym oparcia.
Luiza.G / 79.28.21.* / 2010-03-22 11:56
Jeżeli są Państwo zainteresowani ofertą sprzedaży mieszkań w Hiszpanii proszę o kontakt:luiza.gracka@gmail.com
Posiadamy polskich rezydentów w Hiszpanii, którzy prezentują wybrane przez Państwa mieszkania ( wybieramy dogodne połączenia lotnicze, szukamy miejsc do zakwaterowania, posidamy polskich notariuszy w Hiszpanii, negocjujemy ceny mieszkań dla Państwa)
ZAPRASZAM
luiza.gracka@gmail.com
bozena.stanczyk / 89.75.52.* / 2010-03-21 22:24
w USA rozdają mieszkania za darmo, albo można kupić za kilka dolarów. W krajach Europy mieszkania są czasami 2-3 razy tańsze niż w Polsce. Na szczęście widać że sytuacja się zmienia i ceny spadają. Trochę mi żal tych co kupili na górce, uwierzyli sponsorowanych artykułom, ale jak to się mówi "głupich nie sieją...". Pozdrawiam normalnie i ekonomicznie myślących
qwerty1234 / 77.252.231.* / 2010-03-24 11:47
Poczytajcie:
http://fachowcy.pl/advice/6,Kredyt-czy-wynajem%3F/do/show

Wynajmując przez pierwsze lata to lepszy pomysł niż kredyt.
Sartro / 188.33.134.* / 2010-03-23 22:44
Mdli mnie jak slucham takich niespełnionych ludzi.
Wynajem jest lepszy niż kupno własnego M? Ludzie po 15-20-25 latach beda mieli wlasne mieszkania, a Ty dalej wynajmuj powodzenia.
Co do kupowania mieszkan" na gorce" nie wiem czy Pani wie ale ta gorka caly czas sie utrzymuje od kilku dobrych lat. Teraz gdy mieszkania troche stanialy marze kredytow poszly do gory wiec sytuacja wiele sie nie zmienila.
romkolwiol / 77.252.231.* / 2010-03-24 11:42
@Sartro, hehehe, kolejny naiwny który myśli że spłaca swoje mieszkanie, poczytaj sobie ile spłacasz kredytu na początku a ile byś mógł zaoszczędzić wynajmując. Nikt nie mówi że masz wynajmować do końca życia. Na zachodzie już dawno to zrozumieli. Do szkoły kolego, właśnie takich naiwnych szukają banki, szybko po kredyt bo zabraknie, a później chleb ze smalcem.
kuba83 / 89.72.129.* / 2010-03-27 10:54
Nie rozumiem tego wpisu, wytłumacz to proszę. W jaki sposób tracę, skoro kupiłem mieszkanie które wynajmowałem za 2,1K pln a placę ratę 1,65K pln (za kredyt 400K) 0,4K na czynsz ??
k aczordonald / 86.168.62.* / 2010-03-27 12:07
Rozumie natomiast cala rzesza tych, ktorzy za namowa doradcow kupili w ostatnich latach 45 m cele na kredyt, za wartosc ich pracy prawie ze do emerytury, z odsetkami lacznie.

Kupili te same budy, co cztery lata wczesniej, z tym ze 200% drozej, podczas gdy zarobki wzrastaly im
o jakies 100 PLN netto rocznie.

Oni teraz rozumieja ten wpis, i to bardzo bolesnie.
lecter / 83.11.29.* / 2010-03-23 10:52
Normalnie i ekonomicznie myślący człowiek zauważa, ze rata spłaty kredytu własnego M, równa się racie wynajmu mieszkania. Wniosek jest oczywisty.
martanoplio / 77.252.231.* / 2010-03-23 19:14
rata kredytu=kosztom wynajmu, chyba żartujesz. Biorąc teraz kredyt oddajesz drugie tyle do banku. LEPIEJ WYNAJMOWAĆ, policz sobie a nie głupoty wypisujesz.
lucamilano / 93.36.112.* / 2010-03-22 10:58
nie kupilbym mieszkania w polsce nawet za polowe obecnych cen
ps. / 83.31.80.* / 2010-03-22 16:34
ceny nieruchomości powinny rosnąc i muszą byc zaporowe , ponieważ napływ obcych może spowodowac wzrost bezrobocia w danym rejonie co za tym idzie nie wszyscy mogą zdążyc ze spłatą kredytu na ciepłej posadzie.
k aczordonald / 86.139.232.* / 2010-03-23 08:44
Naplyw obcych za praca do Polski ?.
Dobrze sie czujesz ?.
lecter / 83.11.29.* / 2010-03-23 10:53
Może poprzednik mówił o "obcych" z obcego.;)
Kolega009 / 109.243.90.* / 2010-03-26 21:12
Jak czytam tych glupot to mi sie plakac chce. Z zalu do tego co jest w Waszych glowach. Jak kogos nie stac na kredyt to zawsze bedzie sobie wmawial, ze dobrze zrobil nie kupujac bo.... Wlasnie przez takich ludzi nasz kraj sie nie rozwija! Trzeba nakrecac koniunkture i wydawac miliony, ktore sie zarabia by inni mieli prace i wszystkim zylo sie lepiej.
k aczordonald. / 86.151.237.* / 2010-03-26 21:30
Kto zarabia miliony, moze chodzi ci o czlonkow rzadu?.
Przez nich na pewno kraj sie rozwija.

Obudz sie i przestan patrzec przez pryzmat swojego swiata.
Kolega8 / 109.243.90.* / 2010-03-26 21:12
Jak czytam tych glupot to mi sie plakac chce. Z zalu do tego co jest w Waszych glowach. Jak kogos nie stac na kredyt to zawsze bedzie sobie wmawial, ze dobrze zrobil nie kupujac bo.... Wlasnie przez takich ludzi nasz kraj sie nie rozwija! Trzeba nakrecac koniunkture i wydawac miliony, ktore sie zarabia by inni mieli prace i wszystkim zylo sie lepiej.
pracujący / 87.204.22.* / 2010-03-29 05:12
innym, znaczy tym przez których te ceny są takie a nie inne, tym którzy mają najwięcej kasy i chcą mieć jej jeszcze więcej-bankierom i deweloperom-złodzieje którzy sztucznie nadmuchali ceny bo chcą sobie napełnić swoje kieszenie-nie zamierzam ich utrzymywać. W mieście w którym wynajmuje jest sporo pustych mieszkań-nastawiali a nikt nie kupuje-bo za co? I komu ma się żyć lepiej-napewno nie mi

Najnowsze wpisy