Forum Forum prawneCywilne

mieszkanie z adm

mieszkanie z adm

82gocha / 2009-10-24 20:51
Witam!I proszę serdecznie o poradę.Moja starsza (była) sąsiadka mieszka w mieszkaniu z adm.
Rodzina się nią nie interesuje więc twierdzi że nie chce wykupu mieszkania bo nie ma dla
kogo.Znamy się od zawsze i mówi że jeśli chcę to ja po jej śmierci mogę tam mieszkać, ja bym
z chęcią wykupiła to mieszkanie, z możliwością jej mieszkania w nim do końca ale boję się że
rodzinka przypomni sobie o niej, ja stracę i pieniądze i mieszkanie(bo chcę sąsiadce dać
pieniądze by to ona je wykupiła na siebie),chyba że jest możliwość abym to ja je wykupiła
ale wówczas musiałabym być zameldowana?jak to rozwiązać jakie dokumenty podpisać by ją
zabezpieczyć do mieszkania aż do końca i aby mieć pewność że nagle rodzina się nie wtrąci i
nie będzie chciała tego mieszkania?do kogo się zwrócić?do notariusza?Zaznaczę że mieszkam z
mężem i synkiem w mieszkaniu komunalnym które mój mąż dostał na czas pełnienia służby, a
mieszkanie po sąsiadce miałoby być dla naszego synka:)bardzo proszę o pomoc!i z góry
serdecznie dziękuję.pozdrawiam!
Wyświetlaj:
irena_1954 / 89.74.128.* / 2009-11-02 14:05
Z tego co mi wiadomo, możliwe jest wykupienie tego mieszkania przez sąsiadkę za Twoje pieniądze. Podpowiedziała mi to Pani urzędniczka zajmująca się takimi sprawami, tj. wpłacasz na konto podmiotu sprzedającego mieszkanie pieniądze z własnego konta definiując przelew "na wykup mieszkania Pani ...X , zam.... Dla sprzedającego ponoć nie ma to znaczenia kto wpłaca, byle pieniądze były na jego koncie przed sporządzeniem aktu notarialnego sprzedaży. Myślę, że żeby się zabezpieczyć można też z sąsiadka sporządzić jakąś umowę przed dokonaniem wpłaty - najlepiej w obecności 2 świadków. Po sporządzeniu aktu notarialnego dotyczącego wykupu mieszkania od adm, sporządzacie nawet w tej samej Kancelarii Notarialnej testament dotyczący mieszkania na Twoją rzecz, a po wpisie mieszkania do księgi wieczystej sporządzacie umowę darowizny tego mieszkania i wówczas rodzinka nie ma nic do takiej darowizny, bo jest ona wpisana jako ciężary i zobowiązania na Twoją rzecz w księdze wieczystej. Wpłacając pieniądze z własnego konta na ten wykup masz tez podkładkę, że to Ty wyłożyłaś na to pieniądze, a nie ktoś z bliższej rodziny. Późniejsze kwestie to ewentualnie podatki, ale to może podpowie ktoś bliżej zorientowany w temacie.
82gocha / 2009-11-02 19:31
Bardzo dziękuję,pozdrawiam!

Najnowsze wpisy