Forum Forum finansoweInne

Mizar Profit opinie i wasze zdanie

Mizar Profit opinie i wasze zdanie

skomentuj
RobertoCarlos / 46.169.0.* / 2012-04-29 19:51
Czy ktos z was korzystal z kontraktu rentierskiego w Mizar Profit? Jak wygladaja wyplaty, kontakt i zawiazanie samej umowy. Kto korzystal z najdluzszej lokaty na 12 miesiecy oprocentowanej na 16,6%?

Dzieki za wszelkie uwagi i komentarze. Opinie o Mizar Profit wskazane :)
Wyświetlaj:
jax1114 / 89.70.11.* / 2012-08-27 11:37
chyba mleko sie rozlało.... zadne dokumenty na stronie nie sa dostępne, czyli ani zerwać ani zmienić cokolwiek juz sie nie da, cholera jasna
boryzo / 89.69.216.* / 2012-08-23 17:46
Ludzie jestescie idiotami tak jak to czytam. Sorry. Przytajcie moja wiadomosc ponizej:

Ostatnio głośno o Amber gold oraz Panu Marcinie P. No i wychodzi na jaw więcej podobnych firm (m.in. Finroyal). Dziś przedstawiam kolejną:

mizarprofit - strona: http://www.mizarprofit.pl

Oczywiście olbrzymie zyski, dokumenty, "wiarygodna" prasa nawet napisała o nas jacy jesteśmy super.

Wchodzimy w zakładkę kontakt:

A tam adresy do zagraniczych spółek:
Mizar Consulting Group LLC
http://whois.domaintools.com/mizargroup.com - tutaj można przeczytać z jakiego adresu e-mail były rejestrowane (oczywiście polskiego)

Profit Capital Finance Ltd.
http://whois.domaintools.com/mizargroup.com - tak samo tutaj

A zadzwońcie na numer: 609000008 (podany na stronie whois) - to Alkor Trade - mimo, że Licencjonowany przedstawiciel Mizar Profit - to jeszcze właściciel domen mizargroup.com oraz profitcapitalfinance.com

Brniemy dalej:

Wejdzmy na "amerykańską stronę" http://www.mizargroup.com/ i kliknijmy PANEL TU. Otwiera nam się oczywiście POLSKA strona z logowaniem bez żadnych zabezpieczeń.

Kolejne informacje:
2 razy dzwoniłem na info-linę ludzie, którzy odbierają nie wiedzą NIC o firmie. Niewiedzą nic o inwestowaniu.
wez / 217.140.7.* / 2012-08-30 10:05
te strony juz się nei otwierają i jest oświadczenie alkor trade zamiast tych stron, to jest masakra z tymi firmami, oszuści jedni.
zmartwiony / 93.154.149.* / 2012-08-26 21:46
Tak trochę poczytalem o podatkach w US i rozumiem na czym polagał numer z Mizar Consalting LLC. 
Niby po co Delaware można zapytać, przecież mamy bliżej Cypr i tu pojawia się pierwsza odpowiedź koszty założenia spółki na Cyprze oraz jej utrzymania jest to kilka tysięcy euro rocznie mnimum. 
Jeżeli ktoś nie ma takiej kwoty to w Delaware zakłada za kilkaset dolców w tym koszt rocznego utrzymania około 700-900. 
Jednak jest jedno istotne ALE...spółka mająca siedzibę w Delaware NIE MOŻE prowadzić jakiejkolwiek działalności na terenie USA! 
Czyli mówiąc krótko jest to podmiot założony za bardzo małą kasę w tzw. hotelu dla firm, często wręcz spółka założona online, która następnie zakłada rachunki bankowe np. w Polsce czy innym kraju i rozpoczyna działalność na terenie innego państwa bez konieczności opłacania podatku (choć nie jest to do końca pewne i polski urząd skarbowy w rożnych przypadkach może mieć zupełnie inne zdanie w temacie miejsca opodatkowania vs prawdziwe miejsce prowadzonej działalności). 
Ale wracajmy do korzyści jakie płyną dla założyciela spółki w Delaware np takiej jak Mizar Consalting LLC ( tylko tak forma prawna może być tam założona). 
Taka spoółka nie płaci w Polsce podatków od zysków kapitałowych, jeżeli pobierze pieniądze od inwestorów to w przypadku "awarii" przypadkowej czy też zamierzonej nikt ale to nikt nie ma szans na odzyskanie środków nawet gdyby one leżały na koncie spółki. 
Właśnie to jest podstawowym zagrożeniem. 
Natomiast co do korzyści o jakich czyta się na stronach Mizar to są one co najmniej względne. 
Ponieważ żaden z klientów (rentierów ;) spółki zarejestrowanej w Delaware nie będzie korzystał z tego uprzywilejowania podatkowego, gdyż jest polskim rezydentem podatkowym.
Dlaczego więc skoro spółka chwali się na swoich stronach o MILIONOWYCH KAPITAŁACH (tam występuje coś takiego jak kapitał deklartatywny czyli do opłacenia nigdy) nie uruchomiła w Polsce FIZa (Fundusz Inwestycyjny Zamknięty), który to jest pod kontrolą KNF i może działać w świetle prawa polskiego oficjalnie emitując ceryfikaty i będąc bardzo wairygodnym podmiotem bez narażania się na zarzut o działalność parabankową. 
Co wiecej gdyby ktoś tłumaczył, że zakładając w Delaware nie ma podatków to zakładając FIZa też NIE MA. 
Jeżeli wiec międzynarodowa grupa finasowa Mizar Consalting LLC oraz jedyny przedstawiciel na cały świat i Czechy Alkor Trade mieli szczere intencje a także tak duże kapitały o jakich piszą dlaczego nie założyli FIZa? 
No właśnie FIZ w przeciwieństwie do tworu z Delaware jest pod kontrolą KNF i zarządzającego TFI oraz kosztuje trochę wiecej niż 700 dolców w roku. 
Tak jakieś 200 (DWIEŚCIE) razy więcej rocznie! 
Może tu właśnie jest rozwiazanie zagadki nt prawdziwych kapitałów oraz celu Mizar i drugiej powiązanej (za Wikipedią) gwiazdy Alkor (Trade). 

Coraz ciekawiej wygląda ta układanka. 
Może ktoś jest w stanie sprawdzić kto zakładał w Delaware Mizar Consalting LLC bo w Wielkiej Brytanii międzynarodową spółkę Profit Capital Ltd zakładał nikt inny jak międzynarodowa grupa kapitałowa Mizar Consalting LLC której to jedynym na całym świecie i w Czechach przedstawicielem i założycielem domen(tak pisano w sieci) jest znany biznesmen z Józefowa pod Warszawą Robert Krassowski (ciekawe ale w Polsce też można w rok zrobić karierę od przedstawiciela handlowego w Orange do prezesa międzynarodowej grupy kapitałowej) 
Polska krajem możliwości jak widać jest i to w tym wszystkim jest pokrzepiające dla nas forumowych pismaków :)
Zmartwiony / 93.154.149.* / 2012-08-26 21:48
A i jeszcze jedno takich i nie tylko takich informacji można znaleźć na wątku Veno.
Chyba ktoś tam ich mocno nie lubi.

http://www.bankier.pl/forum/forum_o_veno,6,21,10000000488.html
Michał Kowal1979 / 79.163.31.* / 2012-08-16 21:39
Witam wszystkich fanów inwestycji alternatywnych. W tym tygodniu skończył mi się kontrakt półroczny. Wypłata nastąpiła z jednodniowym poślizgiem, czyli takim jaki jest akceptowalny (wg regulaminu 3 dni robocze). Generalnie nie mam nic do zarzucenia i po powrocie z wakacji ponownie skorzystam z oferty. Na razie wybieram się na urlopik :)
BB-biała / 78.9.15.* / 2012-07-27 14:21
Dosyć ciekawy artykuł, który prześwietlił ofertę:

http://www.magazynvip.pl/a411-produkty-rentierskie-zdobywaja-rynek.htm
Michał Kowal1979 / 79.163.31.* / 2012-08-16 21:41
Ciekawy artykuł. Utwierdza mnie w przekonaniu, że mamy do czynienia z solidną firmą. Co już przetestowałem i w teorii i w praktyce :)
gsx / 89.76.40.* / 2012-07-12 23:09
Kolejna PIRAMIDA... Finroyal już ma problemy z wypłatami z kontraktów lokacyjnych a tutaj mamy kontrakty rentierskie to jest to samo..
stefan broda / 194.116.157.* / 2012-07-09 22:34
cos jestem sceptyczny, firma ktora dziala na calym swiecie chwali sie kapitalem 2mln dol i 1,5 mln funtow? - tyle to ma moj sasiad
gsx / 89.76.40.* / 2012-07-12 23:08
Kolejna PIRAMIDA... Finroyal już ma problemy z wypłatami z kontraktów lokacyjnych a tutaj mamy kontrakty rentierskie to jest to samo..
AnTom / 194.126.254.* / 2012-07-06 14:06
Przeglądając stronę - dokładnie, można zauważyć, że poza górnolotnymi słowami o inwestowaniu firma ta zajmuje się pożyczkami na zasadzie Providentu. Kapitał jest im potrzebny na udzielanie tych pożyczek. Procent od pożyczek zapłacą rejestrowani w BIK. Reszta to "bajdurzenie". Osobiście chciałbym zobaczyć siedzibę firmy i poznać ich 20-kilkuletnich ekspertów. Poczekajmy na rekomendacje KNF
gsx / 89.76.40.* / 2012-07-16 01:14
Kolejna PIRAMIDA... Finroyal już ma problemy z wypłatami z kontraktów lokacyjnych a tutaj mamy kontrakty rentierskie to jest to samo..
AleOCO / 79.163.8.* / 2012-06-10 22:38
Inwestowanie może przynieść znacznie większe zyski niż tradycyjne sposoby lokowania pieniędzy. Zawsze jednak większy potencjalny zysk jest okupiony większym ryzykiem. Niestety mimo wielu prób ujęcia inwestowania giełdowego w karby ścisłych reguł, pozostaje ono w dużej części sztuką, a nie nauką. Na tych stronach postaram się odpowiedzieć na pytanie: jak zarabiać na giełdzie, zwłaszcza w perspektywie długoterminowej.

Do wieloletnich inwestycji najlepiej przekonuje wykres indeksu giełdy amerykańskiej Dow Jones Industrial Average od 1900 roku. Widać, że mimo wielu korekt i kryzysów, podczas których maklerzy wychodzili przez okna z wieżowców bez spadochronu, ogólna tendencja jest rosnąca i straty nawet z największych załamań zostały odrobione z nawiązką.

Wycena DCF: Zdyskontowane przepływy finansowe umożliwiają wycenę firmy na podstawie jej zysków i zadłużenia w ostatnich latach oraz przewidywanego wzrostu zysku w przyszłości przy założonej stopie wolnej od ryzyka
Zalecany okres inwestycji długoterminowych to przynajmniej 3 lata. Im dłużej trwają inwestycje akcyjne tym mniejsze jest ryzyko. Zadaniem inwestorów jest wyszukanie spółek, które w długim czasie przyniosą akcjonariuszom jak największe zyski. Powinniśmy skupić się przede wszystkim na wypłacanych przez firmę dywidendach, na stabilnym wzroście zysku, na wysokim zwrocie z kapitału, wycenie firmy metodą zdyskontowanych przepływów pieniężnych ( Metoda DCF ) oraz polityce zarządu korzystnej dla wszystkich akcjonariuszy.

W wyborze spółek do inwestycji na długi czas najlepiej stosować zasady inwestycyjne Warrena Buffeta, Benjamina Grahama, Philipa Fishera oraz szczyptę zdrowego rozsądku. Metoda na pewno nie przebije wyników kupowania w każdym dołku i sprzedawania na każdym szczycie, ale czy znacie kogoś, oprócz wróżki, kto potrafi tak wyczuć rynek?

Część mojej wiedzy zawdzięczam dobrej literaturze. Polecam zwłaszcza następujące pozycje:

Joel Greenblatt - "Mała książeczka, która podbija rynek"
Robert G. Hagstrom - "Na sposób Warrena Buffetta"
Richard Koch - "Sztuka wyboru akcji"
Howard Marks - "Najważniejsza rzecz"
Richard Simmons - "Warren Buffett strategie sukcesu"
Van K. Tharp - "Giełda, wolność i pieniądze"
Phil Town - "Zasada # 1"


IKE Konto prowadzone w biurze maklerskim, funduszu inwestycyjnym, towarzystwie ubezpieczeniowym lub banku, pozwalające oszczędzać bez podatku od zysków kapitałowych
Aby osiągnąć duży zysk powinniśmy mieć dość agresywny podział swoich pieniędzy: 65% kapitału inwestujemy w 5-10 spółek na giełdzie, a pozostałe 35% w dobry fundusz rynku pieniężnego (możliwość szybkiego wycofania kapitału, bezpieczeństwo i minimalne opłaty za zarządzanie). Dobrym sposobem inwestowania pieniędzy jest założenie Indywidualnego Konta Emerytalnego ( IKE ) w jednym z biur maklerskich prowadzących takie konta jako rachunek brokerski - unikniemy w ten sposób opodatkowania naszych zysków.

Inwestowanie pieniędzy i Twój portfel akcji powiny być dostosowane do cech stanowiących Twój charakter inwestora oraz do perspektywy czasowej, w której zamierzasz skonsumować swoje inwestycje.
Gerard392 / 77.114.149.* / 2012-05-30 17:09
Witam, najlepiej sam zadzwoń na infolinię, bo uruchomili ją jakiś czas temu. Najważniejsze to zweryfikować informacje u źródła.
gsx / 89.76.40.* / 2012-07-12 23:10
Kolejna PIRAMIDA... Finroyal już ma problemy z wypłatami z kontraktów lokacyjnych a tutaj mamy kontrakty rentierskie to jest to samo..
RomekDomek / 80.50.228.* / 2012-05-24 21:09
Inwestowanie prawdziwych pieniędzy wiąże się z dużo większym ładunkiem emocji niż jakakolwiek symulacja gry giełdowej. Każda decyzja inwestycyjna będzie oznaczała zysk lub stratę w Twojej kieszeni. Czy zyskasz czy stracisz, dom maklerski bądź broker walutowy i tak zarobi, więc w jego interesie jest to byś grał, grał jak najczęściej i jak najdłużej. Statystyki są nieubłagane, zdecydowana większość inwestorów traci pieniądze. Wielu z nich oprócz fortuny traci zdrowie, rodzinę, równowagę psychiczną, pewnie w pojedynczych przypadkach życie.

Nie ma łatwych pieniędzy, tym bardziej na rynku. Kto mówi inaczej jest albo wyjątkowym szczęściarzem, albo nigdy nie doświadczył bessy. Przez ostatnie kilka lat takich osób pojawiło się bardzo wiele. Bessa? Niemożliwe! Przecież gospodarka się rozwija, fundusze są pompowane pieniędzmi, fundusze emerytalne muszą inwestować w akcje, a zatem wzrosty potrwają wiecznie - nic bardziej mylnego.
Fifka950 / 41.223.198.* / 2012-05-13 16:31
jesli chcesz oszczedzac to najlepiej nie na trzymaj pieniedzy na koncie bo Ci inflacja zje cale % ktore zarobisz. Jedyny sposob w jaki naprawde jestes w stanie zaoszczedzic wieksze pieniadze jest przez inwestowanie ich. W co? ... w to w czym jestes najmocniejszy i najlepiej sie na tym znasz.
LC594 / 199.64.72.* / 2012-05-09 14:47
Ja mam troche watpliwosci. Procent dobry, ale nieladnie mi pachnie ta ich firma matka w stanach i UK - niby takie duze firmy a na swojej stronie (pieknym angielskim zreszta) pisza ze lokaty w PLN i jezykiem do kontaktu polski - kto na Boga w stanach i UK ma sie orientowac w kursie, to tak jakby nam proponowac chrywny, albo tugriki mongolskie :)
do tego sprawdzilem na mapie ich adres w Londynie i to jakis pietrowy budyneczek jak mala czynszowka wygladajacy a nie biurowiec. Wlascisiel tez w moim wieku a nie powazny starszy pan. Niby o niczym zlym to jeszcze nie swiadczy ale osobiscie zostaje z amberem niech inni zarabiaja po 16,6%
:)
OjciecMieteusz / 41.223.198.* / 2012-05-12 22:25
W jednym pokoju na amerykańskim zadupiu. To bardzo ciekawe, na tyle ciekawe, że postanowiłem zweryfikować tą "opinię". Owe zadupie to, czyli stan Delaware to centrum biznesowe USA, bo rozwiązania podatkowe są jednymi z najlepszych na świecie. Natomiast pod tym konkretnym adresem adresem w Wilmington siedziby mają rownież (między innymi!):

Action Environmental Services Corporation‎ -
Affiliated Paper Co‎ -
Brandywine Education Association‎ -
Christopher Largent Consultant‎ -
Cisco Systems‎ -
Design Chemical Corporation‎ -
Hotel Vikas Magazine‎ -
Lighthouse Financial‎ -
Lipton Investments‎ -
MicroTurks.com‎ -
Mine Radio Systems Inc‎ -
Movado Co Store‎ -
Nanoselect Inc‎ -
National Education‎ -
Quality Video Services of Delaware‎ -
Silverside Carr Executive Center‎ -
Triumph Group Inc‎ -
USA Environmental‎ -
Valvant LLC‎ -
WebEffects LLC‎ -

Rozumiem, ze te firmy to też jakieś krzaki??? :) Wystarczy sprawdzić w google maps. Trochę uczciwości i własnej pracy nie boli, zanim ktoś się dorwie do kompa, żeby oczernić. Wracając do samego tematu siedziby firmy, to daję glowe ze wlasnie chodzi o podatki i moze wlasnie dlatego sa w stanie zagwarantowac 16,6% Tego jednak nie rozstrzygam.
Pawelek2000 / 80.238.127.* / 2012-05-27 20:04
Tak, to jest naprawdę gwarancja uczciwości i wypłacalności. Przekonałeś mnie. Jutro biegnę zainwestować
rozGWIAZDA / 77.115.4.* / 2012-05-14 00:20
Przeprowadzilam podobne 'sledztwo' i jestem tak samo zadowolona z efektow. Aczkolwiek o tej liscie firm nie wiedzialam.
ikkkea / 77.113.53.* / 2012-05-02 13:52
Ja sobie chwale wspolprace. Nie jest dluga ale nie narzekam.
ikkkea / 77.113.53.* / 2012-05-02 13:53
Dwa kontrakty polroczne jakby sie kto pytal
Uwaga / 95.199.219.* / 2012-08-03 16:03
To jest firma krzak ! W uk założyli dzialalnosc w kwietniu tego roku, a w regulaminie same kwiatki. "Odsetki naliczane są przy założeniu, że rok liczy 365 dni." w lata przestepne płaca 0% , wszystko aby oszukać!
Jowita_K_1975 / 95.41.130.* / 2012-05-01 14:02

Czy ktos z was korzystal z kontraktu rentierskiego w Mizar Profit? Jak wygladaja wyplaty,
kontakt i zawiazanie samej umowy. Kto korzystal z najdluzszej lokaty na 12 miesiecy
oprocentowanej na 16,6%?

Dzieki za wszelkie uwagi i komentarze. Opinie o Mizar Profit wskazane :)


Dzień dobry,

ja mam trochę inną sprawę. Bardziej może prowokacyjne pytanie. Czy słyszeliście, żeby kiedyś komuś nie wypłacili, albo np. robili jakieś problemy? Pierwszy raz usłyszałam o kontrakcie rentierskim jeszcze w grudniu ubiegłego roku, więc jak rozumiem mogą już działać nawet i ponad rok (akurat nigdzie nie mogę znaleźć informacji o początkach).

To już minęło bardzo dużo czasu. Czy są jacyś poszkodowani? To mnie najbardziej jednak przemawia nie to, że ktoś zachwala, ale to, że nie mogę znaleźć narzekań... Taki mam sposób na weryfikację, a tymczasem wejdę na spróbowanie i na pewno podzielę się informacjami jak tylko będzie jakiś problem.
Aleksander_Wielki_1977 / 80.53.5.* / 2012-07-02 12:25
Witam, chciałbym dołączyć do grona zadowolonych ze współpracy z Mizar Consulting Group LLC, czy też bardziej z Mizar Profit. Nie mam zastrzeżeń co do usługi i obsługi. Procent dobry, wypłaty terminowe, dokumenty w porządku.

Jeden minus, to słaby graficznie panel obsługi klienta w internecie. Niby wszystko tam jest włącznie z zeskanowanym certyfikatem kontraktu rentierskiego, ale wszystko to jakieś takie toporne. Może się czepiam, ale mogliby to zrobić bardziej przyjaźnie.

A tak poza tym to wszystko OK. A to co najważniejsze, czyli pieniążki - w terminie i dokładnie z umową.
kiero88 / 82.145.210.* / 2012-05-16 12:23
istotnie oszukanych brak, taka informacja szybko.by sie rozeszla. z drugiej strony konkurencja moze sie przyczaic zeby zrobic czarny PR
jorguz / 41.223.198.* / 2012-05-12 22:12
ja sobie chwale kontrakt rentierski. jest bardzo korzystne oprocentowanie i nic nigdzie nie znalazlem na dowod tego, ze mialby to byc walek. nie znalezlem powiazac z jpmorgan chase wiec radzej straty 2 mln usd nie bedzie :)
Tieter / 77.112.255.* / 2012-05-01 13:52
Ja akurat korzystam i sobie chwalę. Wprawdzie te o najwyższym oprocentowaniu i nie najdłuższe, ale po kilku 2-miesięcznych przerzuciłem się na półroczne.

Powiem tak - banki też nie są złe. Mają swoją klientele i nie ma się co dziwić. Ja narazie wybieram inny produkt :)
Tieter / 77.112.255.* / 2012-05-01 13:53

Ja akurat korzystam i sobie chwalę. Wprawdzie te o najwyższym oprocentowaniu i nie najdłuższe, ale po kilku 2-miesięcznych przerzuciłem się na półroczne.

Powiem tak - banki też nie są złe. Mają swoją klientele i nie ma się co dziwić. Ja narazie wybieram inny produkt :)


Aha - jakby się kto pytał - to narazie zero problemów z kontaktem, wypłatami czy jasnością rozliczeń. Zresztą wszystko mają na stronie, a jak ktoś chce to dzwonią albo samemu można zadzwonić. Jestem z Wawki więc akurat o tyle dobrze, że mają tutaj przedstawiciela z biurem i miłą obługą :D
skomentuj

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: