moje fundy

zośka / 80.55.81.* / 2007-09-21 14:32
Od kilku tygodni śledzę dyskusje o funduszach, - ja dopiero zaczynam.
i na bazie Waszych porad mój profil wygląda tak:

25% akcje ( leg mason, unikorona, aig, cu, pko nowa europa)
10% Alianz Aktywnej
25% stabilne ( CU Ochrony, Skarbiec Ochrony)
20% AIG obligacje
20% lokata mbank

nie wiem czy nie jest zbyt zachowawczy biorąc pod uwagę inwestycje minimum 5 lat, co myślicie?
Wyświetlaj:
miki3d / 91.142.207.* / 2007-09-21 23:10
Jeśli dopiero zaczynasz, to portfel jest ok. Lepiej jest uczyć się na mniej bolesnych błędach.
przewodnick / 2007-09-21 17:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Biorąc pod uwagę okres inwestowania myślę, że jest to portfel za mało agresywny. Inwestuje juz spory okres czasu (portfell tego nie odzwierciedla) i najlepsze wyniki dały mi fundusze akcyjne. Z mojego doświadczenia wynika, że jesli np. podziele portfel funduszy na trzy części (ostrożne + zrównoważone + akcyjne) to w przypadku spadków stracę tyle samo co przy podziale 50/50 (ostrożne+akcyjne).
Natomiast zysk w dugim przypadku jest większy przy dobrej koniunkturze.
Dodam tylko, ze zaczynałem z podobnym podziałem (nazwijmy go średnio agresywny). Zdecydowanie polecam wybór kilku TFI (nawet w obrębie typu funduszu i dywersyfikacje w tym obszarze - akcjyjne WIG20 + Akcyjne zagraniczne + małych i średnich spólek).
TaS / 2007-09-21 17:51 / Tysiącznik na forum
zgodzę się co do spadków... faktycznie zestaw o+z+a daje podobne spadki jak o+a... i zazwyczaj szybciej zarabia.

Zgadzam się w kwestii wywalenia zrównoważonego...

ale w kwestii zbyt ostrożnego portfela już nie... moim zdaniem portfel nigdy nie jest zbyt ostrożny... może być zbyt mało dochodowy co najwyżej.

ostrożności nigdy za wiele.

pozdrawiam :)
Przewodnick / 2007-09-21 18:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Inwestowanie można porównać do jazdy samochodem - jedziesz szybko, wcześniej jestes na miejscu. Tylko o wypadek czy mandat łatwiej.
Lubie szybką jazdę, ale tylko w inwestycjach....
TaS / 2007-09-22 01:16 / Tysiącznik na forum
a ja jeżdżę powoli i ekonomicznie...

w mieście jestem zazwyczaj równo z tymi co szaleją...
na trasie wyprzedzają mnie ale mi rzadko się spieszy... a 30 w tą czy w tamtą na 5 godzinnej trasie... phi ;)

Przewodnicku fajne porównanie :D
przewodnick / 2007-09-22 02:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Dziękuje. Jak odpowiedzieć na pytanie - chcę zarobić maksymalnie dużo i nie ryzykować? Zagadnienie dla filozofów od "złotego środka".
krzysiek29 / 2007-09-21 14:44 / Uznany Gracz Giełdowy
wedlug mnie tez calkiem ok porfel ja tez inwestuje w te fundy jak narazie to skarbiec ochrony kapitalu super pracuje pol roku 16 procent w tych warunkach to super
malyvini / 83.24.154.* / 2007-09-21 14:36
moim zdaniem to bardzo dobrze i bezpiecznie ułożony portfel
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy