Forum Forum finansoweBanki

Moody's o polskich bankach. Nie jest dobrze

Moody's o polskich bankach. Nie jest dobrze

Money.pl / 2014-10-08 08:55
Komentarze do wiadomości: Moody's o polskich bankach. Nie jest dobrze.
Wyświetlaj:
Kyle942 / 83.17.146.* / 2014-10-09 08:55
... przecież jest bardzo dobrze ... więc skąd ten tytuł ?
TomKs1 / 159.245.16.* / 2014-10-08 08:57
"planowane przepisy [...]przeniosą koszty upadłości banków z podatników na akcjonariuszy i niezabezpieczonych wierzycieli" - to bardzo dobrze. Inaczej byłoby nieuczciwie...
eferqerqe / 83.12.121.* / 2014-10-08 08:55

perspektywa dla polskiego systemu bankowego pozostaje negatywna


fundamenty finansowe polskich banków są zdrowe, mają one solidną bazę kapitałową, dobre wyniki z działalności podstawowej i dużą bazę klientów detalicznych i korporacyjnych z depozytami zapewniającymi dwie trzecie finansowania

???????????? jeżeli jest tak dobrze to skąd negatywna perspektywa?

Analitycy agencji wskazują, że planowane w Polsce przepisy wdrażające unijną dyrektywę o restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji banków (BRRD) przeniosą koszty upadłości banków z podatników na akcjonariuszy i niezabezpieczonych wierzycieli.

analitycy wskazują oczywistą oczywistość- ta dyrektywa o tym mowi więc nie wiem co tu jeszcze wskazywać. Ja jako analityko mogę wskazać że za dnia świeci Słońce a w nocy księżyc.
dodam jeszcze dla lemingów ze "niezabezpieczonych wierzycieli" oznacza klientów banków posiadających depozyty.
TomKs1 / 159.245.16.* / 2014-10-08 10:05
He, he "negatywna perspektywa" to właśnie dlatego, że w razie upadku państwo nie pomoże - wiesz, banksterzy i te sprawy. Nic dziwnego, że rekinom rynku finansowego nie podoba się perspektywa płacenia za swoje błędy. Odzwyczaili się.

W drugiej sprawie nie jest tak źle: depozyty są gwarantowane przez państwo do kwoty 100 tys EUR. Dopiero jak ktoś ma więcej, to musi się sam pomartwić.
wrrtqewrqerqer / 83.12.121.* / 2014-10-08 10:31
depozytów jest cos około 500 mld a BFG ma cos koło 9 mld zł. Jak sypnie się jakiś duży bank to dla wszystkich nie wystarczy. Poza tym w akcie desperacji państwo może obniżyć granice gwarancji do np 50 tys zł. W końcu kryzys ;D I co mu zrobisz? Co było na Cyprze? Tylko wyjście ludzi na ulicę spowodowała że międzynarodowa banksterka w obawie przed rewoltą ogoliła tylko najbogatrzych.

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: