Forum Forum dla firmKadry

Muszę zapewnić dostęp do wody dla pracowników?

Muszę zapewnić dostęp do wody dla pracowników?

Raffallo / 188.33.37.* / 2009-08-13 09:53
Jak w pytaniu - czy pracodawca musi zapewnić stały dostęp do wody dla pracowników? Chodzi mi o takie dystrybutory z wodą, np. firmy Eden. Jakie są zasady? Są jakieś konkretne ustawy czy zapisy w prawie?
Wyświetlaj:
basiacop / 2009-08-15 19:19
Tak, musi. Adam_ski ma rację. Z innych rzeczy istotnych, w rozporządzeniu jest, że ilość i temperatura napoi musi być dostosowana do warunków pracy. No i jeśli praca jest fizyczna to nie wystarczy sama wodą, muszą być zapewnione inne napoje. Ja również jestem za dystrybutorami z wodą. To najlepsza opcja. U nas jest woda Eden, a do tego szef zamawia u nich także kawę i herbatę. Dzięki temu nie musi się martwić, że czegoś zabraknie. ;) Polecam.
Jurek_Ka / 89.77.182.* / 2009-08-16 15:22
Popieram te słowa. Dystrybutor wody Eden jest naprawdę świetnym rozwiązaniem. Korzystam z usług Eden Springs juz od ponad 2 lat i jak na razie się nie zawiodłem na nich. Ponoć zawsze jest ten pierwszy raz, no ale mam nadzieję, że w moim przypadku on nie nastąpi. ;)

Odpowiedź na Twoje pytanie Rafallo brzmi "tak". Pracodawca musi zapewnić pracownikom dostęp do płynów. W firmie transportowej wypłaca się nawet kierowcom dodatkowe diety, by mogli kupić sobie napoje.
adam_ski / 79.190.111.* / 2009-08-13 12:19
"Zgodnie z przepisami BHP każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom wodę lub inne napoje do picia. Miejsce, gdzie można zaopatrzyć się w wodę, nie powinno znajdować się dalej niż 75 metrów od stanowisk pracowniczych."

i pamietaj, ze koszt napojow i wody mozesz oddliczyc od podatku!!
takie baniaki z edenu to wygodne rozwiazanie, bo wode masz dostarczana regularnie, dostaniesz caly osprzet i maja rozne promocje, ktore tez ogranicza wydatki.
Raffallo / 188.33.32.* / 2009-08-19 11:42
Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi. :) To mówicie, że warto w wodę Eden zainwestować? Cóż, tak chyba zrobię. :) Jeszcze raz dziękuję.
onononnono / 83.4.162.* / 2009-08-17 20:19
a jak to wyglada jezeli jestem serwisantem i bardzo duzo jezdze samochod mam bez klimatyzacji czy pracodawca ma obowiazek zakupic dla mnie napoje, ew zwrocic kwote zawarta na fakturach za nie?
Raffallo / 188.33.32.* / 2009-08-19 11:51
Zgodnie z tym, co napisał Jurek_Ka, powinieneś mieć zagwarantowane napoje. Skoro pracownicy w biurach muszą mieć dostęp do wody i kupuje się im dystrybutory z wodą Eden, to dla kierowców też coś się należy, prawda? :) A tak na poważnie. Tutaj masz 2 linki, może Ci się przydadzą.
http://etransport.pl/wiadomosc8634.html
http://www.money.pl/forum/temat,38,1671076,1671076,15,0,kierowcy;wiecej;zarobia.html
Pozdrawiam. :)
Hologram / 2010-03-31 10:48
My zamawiamy wodę wielką żywiecką wodę źródlaną tutaj: http://a.pl/woda-i-napoje/woda/wielka-zywiecka-woda-zrodlana-19l-kaucja-zwrotna-wliczona-w-cene Nie jest droga, smaczna, nie robi się z niej osad. Kaucja za butelkę w dodatku jest wliczona w cenę, więc przy montażu kolejnej butli kurier nam zwrócił 22 złote.

Najnowsze wpisy