Forum Forum prawneZmiany w prawie

Nabycie prawa własności przez zasiedzenie

Nabycie prawa własności przez zasiedzenie

Money.pl / 2008-12-05 14:12
Komentarze do wiadomości: Nabycie prawa własności przez zasiedzenie.
Wyświetlaj:
gosc1 / 83.2.136.* / 2010-05-23 11:06
Polecam serwis, dzięki któremu można najsprawniej rozwiązać każdy problem prawny. Składając zapytanie możesz liczyć bezpłatnie na profesjonalną analizę sprawy i dokumentacji oraz znalezienie prawnika specjalizującego się w zagadnieniach związanych z Twoim problemem prawnym.
Link: http://www.nagrodanabank.pl/linkform/generate/partner/41767/product/26
Na pewno warto się skontaktować, żeby profesjonalnie rozwiązać problem prawny.
xxxxxxxx / 83.29.253.* / 2009-12-15 19:26
Witam mam problem, moi dziadkowie dostali od Huty im. Lenina dom (dom był przydziałem dla pracowników Huty). Po 25 ciu latach gdy Wałensa oddawał ziemie kościołowi oddał też te domki w którym mieszkali moi dziadkowie, podstepem zdobyli podpisy zrzekające się prawa do tych domów (podpisy na kardce papieru bez notariusza) . Były pisma do Zarządu Huty i Prezydenta Miasta Krakowa, Siostry Norbertanki obiecywały sprzedaz tych domków i tak zwlekały przez dłuższy czas. Po 50 latach Użytkowanie przez moich Dziadków a poźniej Ojca Siostry zakonne które oddyskały swoja ziemie chcą wyburzyć domki i wystawić nowe a ludzi mieszkających w nich chcą wysiedlić w tym moich rodziców (nie gwarantując lokalu zastępczego) którzy mieszkają w jednym z tych domków i mają pismo że Huta daje im ten domek w urzytkowanie mój ojciec jako syn dziadków ma prawo mieszkać w lokalu jest tak napisane w piśmie umowy z 1964 r. Były pisane pisma do prezydenta miasta krakowa lecz ten umywa rence i nie chce sie mieszać pomiedzy ludzi a Siostry... Czy w tym parzypadku mój Ojciec może się starać o prawo do lokalu po przez zasiedlenie??? PROSZĘ o pomoc z góry dziękuję
T. / 81.190.51.* / 2010-01-12 23:47
Tutaj nie otrzymasz rozwiązania na swój problem , ponieważ nabycie nieruchomości na drodze zasiedzenia wymaga spełnienia konkretnych warunków upoważniających do starania się o powyższe .
Dlatego najlepiej udać się do dobrego prawnika i osobiście szczegółowo przedstawić Jemu wszystko , co z tym związane .
Wówczas On Wam powie ,czy macie szansę na zasiedzenie.
xwojtekx / 83.29.253.* / 2009-12-15 19:26
Witam mam problem, moi dziadkowie dostali od Huty im. Lenina dom (dom był przydziałem dla pracowników Huty). Po 25 ciu latach gdy Wałensa oddawał ziemie kościołowi oddał też te domki w którym mieszkali moi dziadkowie, podstepem zdobyli podpisy zrzekające się prawa do tych domów (podpisy na kardce papieru bez notariusza) . Były pisma do Zarządu Huty i Prezydenta Miasta Krakowa, Siostry Norbertanki obiecywały sprzedaz tych domków i tak zwlekały przez dłuższy czas. Po 50 latach Użytkowanie przez moich Dziadków a poźniej Ojca Siostry zakonne które oddyskały swoja ziemie chcą wyburzyć domki i wystawić nowe a ludzi mieszkających w nich chcą wysiedlić w tym moich rodziców (nie gwarantując lokalu zastępczego) którzy mieszkają w jednym z tych domków i mają pismo że Huta daje im ten domek w urzytkowanie mój ojciec jako syn dziadków ma prawo mieszkać w lokalu jest tak napisane w piśmie umowy z 1964 r. Były pisane pisma do prezydenta miasta krakowa lecz ten umywa rence i nie chce sie mieszać pomiedzy ludzi a Siostry... Czy w tym parzypadku mój Ojciec może się starać o prawo do lokalu po przez zasiedlenie??? PROSZĘ o pomoc z góry dziękuję
edgarhoover / 79.162.25.* / 2009-01-10 20:34
A ja wiem co dziś zjem:)
T. / 81.190.84.* / 2009-01-07 14:26
Dobrze byłoby rozwinąć to powyższe " masło maślane " i dokładniej sprecyzować nabycie prawa własności poprzez zasiedzenie , tak samoistne jak i zależne . Najlepiej uprościć , bo nic nie stoi temu na przeszkodzie ! Sądy będą wówczas miały mniejszy problem do rozwiązania . Także koszty jak i sam proces postępowania sądowego znacznie skróci się.
nora / 79.186.113.* / 2008-12-10 22:14
Rzeczywiście , zrozumieć szczegółowo ten artykuł to trzeba mieć wykształcenia prawnicze. Jestem wykształcona ale czy nie można przy formach prawnych , starac się choć odrobinę tłumaczyć język prawniczy na polski. Radosna twórczość prawników. GRATULACJE>
Haś. / 83.3.176.* / 2009-01-09 07:25
Nie jestem wykształcony, wniosek - nie jestem prawnikiem. Ale niestety zrozumiałem, że ma to na celu doprowadzenie stanu prawnego do zgodności ze stanem faktycznym, jeśli się nie myle. A że długo i zawile, myślę że należy rozwiązać wiele związanych z tym kwesti, znanych lub mogących pojawić się w trakcie postępowania.
1991 / 2008-12-05 14:12
te artykuły prawne są dla ludzi którzy nie sa prawnikami, czy można je pisać zrozumiałym językiem dla przeciętnego Kowalskiego
ssdddd / 89.74.134.* / 2008-12-11 07:41
Mam mieszkanie kwaterunkowe,w którym zamieszkuje przez 30lat.Czy mogę tu wykorzystać prawo nabycia prawa własności przez zasiedzenie???Bardzo prosze o pomoc w tej sprawie.
1/2 prawnik / 93.89.196.* / 2008-12-12 10:07
Jeżeli mieszkanie zostało przekazane jako najem, a tak wnioskuję to niestety taka możliwość nie istnieje.
druga 1/2 prawnik / 83.3.176.* / 2009-01-07 19:06
można sobie zasiedzieć najem .
genzo / 95.49.102.* / 2012-05-12 14:51
najem jest do roku 1990 r. potem roznie sie go nazywa i inne prawa to to sa!???? kiedys nie bylo nic innego tylko najem - szczegolnie po 1945 r. - a zasiedzenie zalezne?- dlaczego nikt nie powie wprost? czy nie mozna dac wyraznych wskazowek ludziom? przecie to juz demokracja.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy