Forum Polityka, aktualnościKraj

Naukowcy: nie jedzmy warzyw z zanieczyszczonych terenów Górnego Śląska

Naukowcy: nie jedzmy warzyw z zanieczyszczonych terenów Górnego Śląska

Wyświetlaj:
janoosh / 91.150.220.* / 2012-11-07 12:52
To jeden z powodów, dla których warto zaopatrywać się w żywność ekologiczną. Produkty ekologiczne zawierają o 15,1% mniej szkodliwych azotynów niż produkty konwencjonalne... jeśli będę chciał jest metale, pójdę do Castoramy. Na razie nie chcę, więc chodzę do Organica.
Beatella / 91.150.220.* / 2012-11-07 13:54
To ja podrzucę jeszcze jedne wyniki badań: Przeciętnie produkt ekologiczny zawiera między innymi 27% więcej witaminy C, 21% więcej żelaza, 29,3% więcej magnezu, 13,6% więcej fosforu. W ogóle polecam lekturę artykułów prof. Rembiałkowskiej - przekonacie się, że ekologiczne jest lepsze. I chociaż może certyfikaty nie obejmują wszystkich rodzajów zanieczyszczeń, to jednak taka żywność na pewno jest zdrowsza od tej z Górnego Śląska! Bo trzeba wiedzieć, że samo przystosowywanie ziemi pod uprawy ekologiczne trwa minimum 3 lata. Aczkolwiek w przypadku Śląska to w ogóle nie wiem, czy jest co restrukturyzować!
dorrota / 2012-11-07 12:53 / Bywalec forum
w ogóle? przestańcie, to jest po prostu zcarny pr i nic innego, wyobraźcie sobie teraz, że cała Polska bojkotuje górny śląsk..
sam567 / 91.150.220.* / 2012-11-07 13:24
też mi się to nie podoba! to jakieś antyśląskie lobby! Jedzenie z Polski B jest niby lepsze? nie sądzę... na Śląsku też są gospodarstwa elkogiczne, które się kontroluje... Może jeszcze zaraz okaże się, że GMO jest lepsza od lokalnej żywności z Górnego Śląska...
Alicja nie z krainy czarów / 91.150.220.* / 2012-11-07 13:45
No okej, ale jak mam dwójkę małych dzieci, to niekoniecznie chcę je truć chemią i metalami ciężkimi. Kiedy mam okazję, to robię zakupy w delikatesach ekologicznych typu Organic Farma Zdrowia, gdzie są produkty certyfikowane, ale kiedy chcę marchewkę do zupy i ziemniaki, to chciałabym iść do pobliskiego warzywniaka i nie myśleć, czy się otruję. Prawda jest taka, że Śląsk jest mega zanieczyszczony, więc nie karzcie mi tego jeść, skoro i tak już codziennie wdycham!
sam567 / 91.150.220.* / 2012-11-07 13:58
Spokojnie, Pani Matko! nikt nie każe Ci tego jeść! jeśli jesteś świadoma medycyny żywienia i masz wybór, to jak najbardziej odwiedzaj skepy z ekożywnością, to dobry wybór. Na zdrowie!
Elizka 16 / 2012-11-07 15:06
No dobra nie jedzmy tych warzyw...ale jaką mamy pewność że osoba która będzie chandlowała w moim mieście nie wzięła ich właśnie z Górnego Sląska? Żadnej pewności!!

Najnowsze wpisy