Forum Polityka, aktualnościKraj

Nie ma kto uczyć języka angielskiego w przedszkolach

Nie ma kto uczyć języka angielskiego w przedszkolach

Wyświetlaj:
jo44 / 89.67.115.* / 2015-06-06 07:48
A polskiego kto uczy ? Panie bez przygotowania językowego - skandal !!!
Skandal, przedszkola i szkoły kształcą za nasze 250 tys zł robotników do zachodnich fabryk !!!
III rozbiór - już oficjalnie
1999 / 109.129.195.* / 2015-06-06 06:39
'
1. Osobiscie jestem zdziwiona, ze b. wielu rodzicow w Polsce protestuje przed wyslaniem dziecka od szesciu lat do szkoly, a wyraza zgode na obowiazkowa nauke jez. obcego w przedszkolu dla dzieci w 5-tym roku zycia.

2. Na przykladzie m. Krakowa widac, ze przedszkola - mysle o kadrze nauczycielskiej - nie sa przygotowane do prowadzenia nauczania jez. obcego i jeszcze dlugo nie beda.
Nie jestem zwolennikiem obowiazkowej nauki jez. obcego w przedszkolu.

3. Uwazam, ze dzieci w Polsce powinny rozpoczynac nauke w szkole od 6 roku zycia i od pierwszej klasy az po mature powinny miec codziennie 1 godzine pierwszego jez. obcego, a od pierwszej klasy gimnazjum nalezaloby wprowadzic drugi obcy jezyk, tez w wymiarze 1 godzinny codziennie az do ukonczenia liceum czyli do matury.

4. Nauczyciele jezykow obcych powinni otrzymac specjalny i to znaczny, a nie tylko symboliczny, dodatek finansowy do wynagrodzenia przeciwdzialajacy selekcji negatywnej.

Przy codziennym nauczaniu jezyka obcego w szkole, sluchaniu i ogladaniu programow TV w jez. obcym w domu oraz dobrym nauczycielu plus pomocy rodzicow /rodzice tez powinni uczyc sie jezykow obcych/
efekty nauczania jez. obcego beda szybko bardzo widoczne.
,
ździcho / 77.254.250.* / 2016-01-19 08:18

Osobiscie jestem zdziwiona, ze b. wielu rodzicow w Polsce protestuje przed wyslaniem dziecka od szesciu lat do szkoly, a wyraza zgode na obowiazkowa nauke jez. obcego w przedszkolu dla dzieci w 5-tym roku zycia.

A ja jestem zdziwiony, że Pani jest zdziwiona. Jeden język obcy nie obciąży 5-latka tak mocno, jak całokształt ciężkiej harówy szkolnej, wyścigu szczurów i ogólnie przetrwania dla sześciolatka.
A co pkt.3 to wnioskuję, że Pani jest panną i nie wie w czym rzecz. Proszę najpierw wyjść za mąż, wydać potomstwo, a potem podyskutujemy o tym jakie są psychiczne możliwości kilkulatka, tzn. jakie "naprężenia" edukacyjne może wytrzymać i nie nabawić się nerwicy, czy depresji.
lkjlkj / 5.172.247.* / 2015-06-05 22:19
to wprowadzcie obowiązek nauki arabskiego i chińskiego w żłobkach ...

Najnowsze wpisy