Forum Forum podatkowePIT

Nie złożyłem zeznania podatkowego pit-37

Nie złożyłem zeznania podatkowego pit-37

przemekk1122 / 79.189.249.* / 2016-07-11 11:58
Witam serdecznie, nie zlozylem zeznania podatkowego pit-37 za rok 2015 roku. Byłem przekonany ze nie musze tego robić, poniewaz nie uzyskalem zadnego przychodu w Polsce a jedynie w Holandii. Dostałem wezwanie do stawienia sie w urzedzie skarbowym. Prosze o informacje czy mogę jeszcze zlozyc to zeznanie bez konsekwencji? ile czasu mam na rozliczenie sie w urzedzie skarbowym w Holandii ? tego rowniez nie zrobilem. Prosze o poradę.
Wyświetlaj:
Kajtek61w / 77.113.117.* / 2018-03-26 22:41
Musisz w takim przypadku wypełnić odpowiednie oświadczenie u US. Więcej na ten temat tutaj https://faktura.pl/wlasna-firma/jak-sporzadzic-czynny-zal masz tutaj krok po kroku jak to zrobić i radziłabym zrobić to jak najszybciej.
wiwan / 2016-07-12 08:33
Myślenie byłoby prawidłowe w przypadku innego kraju. Z Holandią mamy umówioną metodę unikania podwójnego opodatkowania- odliczenia proporcjonalnego. W niej rozliczenie w RP jest niezależne od faktu istnienia dochodów polskich w danym roku podatkowym.
Należało złożyć PIT 36 + PIT ZG.
I teraz na wezwanie to Pan uczyni, wykaże ulgę abolicyjną. Potrzebna będzie kwota podatku odprowadzonego już w NL.

Najnowsze wpisy