Forum Forum podatkoweVAT

Niebawem rozmowy z innymi krajami UE w sprawie 5 procent VAT na e-booki

Niebawem rozmowy z innymi krajami UE w sprawie 5 procent VAT na e-booki

Wyświetlaj:
bankowiec28 / 2013-04-29 10:53
no i prawidlowo, teraz jest chtyba tak ze ksiazka papierowa ma 5 czy tam 8% podatku vat a taka sama ksiazka wydana w wersji elektornicznej juz ma 23% bo jest sprzedawana nie jako ksiazka a jako usluga... no i bledne kolo ;/
efwewf / 206.190.158.* / 2013-04-29 10:15
Państwo lubi brać Szmal dla siebie :D
kasmadeusz / 31.128.8.* / 2013-04-27 10:18
Kindle kosztuje jakieś 500 zł, dlatego koszt zakupu tego urządzenia zwróci się szybko, licząc że książka papierowa to koszt przeciętnie 30 zł, a są znacznie droższe pozycje.
Pytanie tylko kto w Polsce czyta książki skoro ponad 50% społeczeństwa w ubiegłym roku nie przeczytała żadnej książki.
Czasopisma papierowe też obłożyli VAT, te specjalistyczne mają 8%, np.: Świat Nauki(polskie wydanie Scientific American) kosztuje 12,99 zł.

To farsa, bo teraz są audiobooki - wygodniejsze bo tylko wystarczy słuchać.
A na w internecie nie brakuje stron oferujących za darmo ebook'ów tak samo audiobooków.


Więc po co ten cały szum
gośc / 83.9.131.* / 2013-04-27 10:58
U nas ceny e-booków i zwykłych książek są porównywalne (z małymi wyjątkami). Ja wolę wydania papierowe. Zdecydowanie lepiej mi się czyta, łatwiej odnaleźć interesujące mnie fragmenty. Lubię nawet zapach książek. Kindle jest fajny na wyjeździe, bo można zabrać kilka czy kilkadziesiąt książek które zajmują mało miejsca w torbie. Jednak gdy cena jest podobna na pewno wybiorę wydanie papierowe, które mogę postawić na półce, sięgnąć po nie kiedy tylko będę chciała i które z powodów technicznych nie zniknie mi za jakiś czas (problem z czytnikiem, czy dyskiem). Do tego jak mi się nie spodoba zawsze mogę odsprzedać.
Gdyby cena e-booków była znacznie niższa niż wydań papierowych wtedy na pewno bym się skusiła, a tak poczytam te które są dostępne darmowo,a zakupię może 1 czy 2 pozycje.

Najnowsze wpisy