Forum Polityka, aktualnościKraj

"Niech Centrum Nauki Kopernik nosi imię Kaczyńskiego"

"Niech Centrum Nauki Kopernik nosi imię Kaczyńskiego"

Wyświetlaj:
ask^ / 89.77.45.* / 2010-11-09 18:53
E tam. Samo kaczyńskiego czy kaczyńskich nie jest godne tych zacnych mężów (patrz kabaret Limo).

Powinno być imienia: najlepszego prezydenta IV RP i największego Polaka oraz jego brata i elyt z piś.
ździcho / 77.255.43.* / 2010-11-05 18:01
a może Niech Centrum Nauki Kopernik nosi imię Janusza Palikota. Jest to wybitny mąż stanu.
pes / 62.121.116.* / 2010-11-05 16:23
Ludzie dajcie już spokój !!!! Kopernik "wstrzymał słońce" a św. L.Kaczyński i jemu pokrewni doprowadził do wojny domowej i basta !!!!
Wit Stwosz / 83.15.14.* / 2010-11-05 13:16
Popieram. I mam dodatkową propozycję. Tak właściwie, to kto to był Kopernik? Niech centrum nazywa się po prostu: Centrum Nauki Kaczyński
ździcho / 77.255.43.* / 2010-11-05 17:54

Centrum Nauki Kaczyński

A po co się rozdrabniać? Centrum Nauki KaczyńskiCH i basta!
normalny / 79.191.245.* / 2010-11-04 11:58
W ten sposób uczcimy tego światłego i pełnego inicjatywy prezydenta.
kukowski / 89.243.205.* / 2010-11-04 12:47
tez uwazam ze kaczynski byl prezydentem miernym ,po prostu byl taki prezydent ,i tyle
23df234df / 196.3.50.* / 2010-11-04 07:18
chyba was pogięło, za jego rządów w wawie nic się nie zbudowało, nawet 1 widuktu nie skończyli, on nic tu nie robił i warszawiacy wiedzą, taka jest prawda....
EURO STUDENT / 2010-11-04 07:17
Drażniące tematy MONEY.PL aby wzniecać ogień nienawiści.

Prawo i Sprawiedliwość zaapelowało, by Centrum Nauki Kopernik (CNK) nosiło imię prezydenta Lecha Kaczyńskiego

ZAAPELOWALI !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lech Kaczyński był twórcą Centrum Nauki Kopernik. Jego decyzja spowodowała, że CNK powstało.
ździcho / 77.255.59.* / 2010-11-04 10:27

Drażniące tematy MONEY.PL

Przecię Money.pl to portal pro-PiSowski. Co Ty chcesz?
EURO STUDENT / 2010-11-04 07:18
Centrum Nauki Kopernik imienia Lecha Kaczyńskiego. coś w tym złego?
tesa1959 / 2010-11-04 12:40 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A nie uważasz, że Kopernik to już imię nadane Centrum Nauki? Jeszcze tego nie było, aby jakiś obiekt miał dwa imiona. Wydaje mi się, że PiS strasznie się miota i bardzo chce dalej grać L. Kaczyńskim. Może, póki nie jest jeszcze otwarte (dopiero jutro) zamieńmy Kopernika na L. Kaczyńskiego :).
ździcho / 213.238.75.* / 2010-11-04 15:51

A nie uważasz, że Kopernik to już imię nadane Centrum Nauki?

Tak własnie uważam.
Jeszcze tego nie
było, aby jakiś obiekt miał dwa imiona.

To jest komiczne. Inne kraje mają ubaw po pachy. Ale to jeszcze nic. Co będzie, gdy jednak śledztwo ws Smoleńska wykaże kiedyś, że jednak miało miejsce coś, co dziś uważa się za absolutnie nieprawdopodobne, coś co nigdy nie mogłoby mieć miejsca. Co wtedy? Następna zmiana nazwy? Jednakże w gruncie rzeczy odpowiadałem na pytanie EURO STUDENTA: Co w tym jest złego? Odpowiedziałem: Nic. No bo rzeczywiście ZŁEGO w tym nie ma NIC. Inna rzecz że nie mam zbytnio ochoty wdawać się w dyskusje z EURO STUDENTEM. On jest męczący.
tesa1959 / 2010-11-04 16:29 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ja już skończyłam z EURO STUDENTEM, chyba, że mnie kiedyś bardzo wkurzy, a ja na tym moim L-4 muszę dbać o psychikę. Kiedyś mój profesor powiedział, że swój gniew trzeba wypowiadać, bo jeśli się nie wypowiada, ma się wrzody żołądka, a gdy się wypowiada, wrzody ma otoczenie. Chyba wolę to drugie:))).
ździcho / 77.253.89.* / 2010-11-04 21:15

swój gniew trzeba wypowiadać, bo jeśli się nie wypowiada,
ma się wrzody żołądka, a gdy się wypowiada, wrzody ma otoczenie.

Jest jeszcze trzecia możliwość: napisać komentarz i nie wysłać go. Wtedy wilk syty i owca cała. Żeby wykrzyczeć swój gniew, otoczenie wcale nie jest potrzebne.
tesa1959 / 2010-11-04 22:16 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Można i tak, ale to nie zawsze działa, a krzyk owszem, ale mieszkając w bloku nie bardzo można złość wykrzyczeć. Sąsiedzi mogliby wezwać karetkę z kaftanem bezpieczeństwa :))).
Ja osobiście wolę powiedzieć to co mam do powiedzeniu osobie zainteresowanej - do tej pory starałam się nie urazić - wynik - depresja i miesiąc w szpitalu, a myślałam, że mnie nic nie złamie, bo to co najgorsze już mam za sobą. Wystarczył drobny fakt, aby dopełnić wszystkiego i rozwalić psychikę. Zmieniłam swój stosunek do samej siebie i mówię, jeżeli coś mi się nie podoba. Zawdzięczam to pani doktor w szpitalu, która mnie do tego przygotowała.
ździcho / 77.253.89.* / 2010-11-04 23:48

Można i tak, ale to nie zawsze działa, a krzyk owszem, ale
mieszkając w bloku nie bardzo można złość wykrzyczeć.

Ja też mieszkam w bloku. Jak ogarnia mnie złość, to jadę za miasto (najlepiej na rowerze) z zamiarem wydarcia mordy gdzieś w lesie, czy w polu. Najczęściej nie dochodzi do tego, bo w czasie jazdy zamieniam gniew w energię kinetyczną:-) Staram się o ile to tylko możliwe nie angażować w swoje negatywne emocje osób trzecich, w tym zainteresowanych, którzy są szczególnie drażliwi, bo to spowoduje łańcuch kolejnych spięć. Ja już się w życiu dość nawykłócałem, już mi wystarczy. a w te wrzody to ja nie wierzę.
do tej pory starałam się nie urazić - wynik -
depresja i miesiąc w szpitalu

Depresja ma zawsze ZŁOŻONE podłoże, nigdy jej źródłem nie jest JEDEN czynnik. Wiem, bo też przechodziłem wielokrotnie (w szpitalu raz).
tesa1959 / 2010-11-05 08:27 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ależ ja się nie wykłócam i nigdy tego nie robiłam. Nie umiałam wypowiedzieć swojego zdania, niezadowolenia, aby kogoś nie urazić. Oczywiście, depresja to nie jeden czynnik, ale jeden mały fakt (w moim przypadku angina z wysoką temperaturą i świadomość, że mój stary ojciec będzie musiał opiekować się mną, chorym mężem i psem - byłam u niego) wszystkiego dopełniła do tego stopnia, że nie tylko nie mogłam chodzić, ale nawet podnieść łyżki do ust przez 2 tygodnie. Teraz (czasem z oporem) wypowiadam własne zdanie i nauczyłam się nie przejmować tym, co ktoś sobie pomyśli.
A wracając do tematu: mam nadzieję, że PiS nie przepchnie swego genialnego pomysłu. Dlaczego oni wciąż nie pozwalają spoczywać w pokoju tragicznie zmarłemu prezydentowi? Przecież to niechrześcijańskie. On chyba przewraca się w grobie patrząc co tu się dzieje, jak grają tą tragedią.
Dziś wyjeżdżam na tydzień, gdzie nie będę miała dostępu do komputera więc jeśli odpiszesz, ja będę mogła odpowiedzieć najwcześniej 11 listopada. Pozdrawiam.
ździcho / 77.255.43.* / 2010-11-05 17:52

Ależ ja się nie wykłócam i nigdy tego nie robiłam

Ja piszę, że to ja się wykłócałem. Przeciwnik był twardy: Polscy nacjonaliści czystej rasy słowiańskiej typ nordycki. Musiałem walczyć o swoje od przedszkola do po studia, bo jestem pół-cyganem (na szczęście nie musiałem się zmierzyć z Cyklonem B).
że PiS nie przepchnie
swego genialnego pomysłu.

A jak przepchnie to co? Przecież to nie wpłynie na egzystencję nikogo z nas. Co najwyżej jedni będą się śmiać a inni z politowaniem kiwać głową.
On chyba przewraca się w
grobie

Ja nie wierzę w slogany. Zdaniem wielu im one starsze, tym bardziej wiarygodne. Ludzie sami sobie wymyślają schematy (powiedzonka), a potem w nich buksują.
tesa1959 / 2010-11-09 16:46 / Tysiącznik na forum i pełna kultura


A jak przepchnie to co?

No niby nic, ale będę czuła niesmak, a świat będzie się z nas śmiał do rozpuku.
Musiałem walczyć o swoje od przedszkola do
po studia, bo jestem pół-cyganem

Szkoda, że nie byłeś w moim miasteczku. Tu nie ma takich problemów, a i wcześniej zdarzały się tylko czasem jakieś żarty (wiem to od kolegi, który chodził do szkoły przez jakiś czas z Cyganem. Może to dlatego, że nasi Cyganie pochodzą w prostej linii od króla (król był u nas chowany na cmentarzu, chociaż tu nie mieszkał). Mój najmłodszy syn miał 2 kolegów Cyganów w klasie, z czego przyjaźnił się z jednym, bo drugi był po prostu chuliganem.
cobain / 83.7.3.* / 2010-11-04 14:15

A nie uważasz, że Kopernik to już imię nadane Centrum Nauki?

A nie uważasz, że Centrum Nauki powinno nosić imię swojego pomysłodawcy i mecenasa?
Może, póki nie jest jeszcze
otwarte (dopiero jutro) zamieńmy Kopernika na L. Kaczyńskiego :).

A rzebyś wiedział ze tak. Kopenik został juz wystarczajaco osławiony
MME / 213.158.208.* / 2010-11-03 21:48
A niech pomnik Piłsudskiego nosi imie Jarosława Kaczyńskiego. A pomnik Mickiewicza imię Błaszczaka. I dalej w to szaleństwo kaczyści !
barrr111 / 80.33.216.* / 2010-11-04 00:11
myśle że jeszcze satysfakcjonująca Pana Błaszczaka nazwa przmiałą by CNK imienia PiSu jeśli Kaczyńskiego nie udałoby się przepchać... przy całym szacunku dla św. pamięci Lecha
rembert2 / 2010-11-03 21:26 / Tysiącznik na forum
Zachowaj wasc umiar p Blaszczak-jest roznica miedzy pamiecia o tragicznie zmarlym prezydencie a bezmyslnym pajacowaniem w mediach
zbitaorbita / 83.27.159.* / 2010-11-03 21:25
Kaczyńscy ukradli Księżyc... więc co tam jakiś Kopernik ze swoimi teoriami...... Nikt ich nie przebije. ;)
Adnre7 / 85.222.86.* / 2010-11-03 21:00
No kto by poważnie traktował największego polskiego naukowca wszechczasów, skoro nawet nie należał do PiSu.
sannie / 212.76.47.* / 2010-11-03 22:18
I jeszcze jakims chyba folksdojczem był
ździcho / 77.254.240.* / 2010-11-03 21:04
Z klawiatury mi to wyjąłeś.
tesa1959 / 2010-11-04 12:42 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Z klawiatury mi to wyjąłeś.

mi też.
ździcho / 213.238.75.* / 2010-11-04 15:55

mi też.

He, he...Mam Cię Tesa! Nie ma być: mi też, tylko mnie też.
Przy okazji:
-Tatusiu, ten pan się ciebie kłania.
-Nie "ciebie" tylko "tobie".
-Mi?
-Nie "mi" tylko "mnie".
-No to przecież mówię, że ciebie!
Pozdrawiam:-))
tesa1959 / 2010-11-04 16:32 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Dzięki za uwagę, słuszną. W tej kwestii czasem zdarza mi się napisać po polskiemu (powiedzieć też) :)))> Pozdrawiam,
ździcho / 77.254.240.* / 2010-11-03 20:54
OK, ale po co jeszcze ten Kopernik? To będzie tylko zaciemniało czytelność nazwy. A czegóż on takiego dokonał? Wstrzymał Słońce? Ruszył Ziemię?
Anonim z manufaktury / 77.115.192.* / 2010-11-03 20:37
..

Wy tu sobie Panowie , moi Szanowni Przedmówcy, urządzacie prześmiewania, a program Centrum jest bardzo poważny.

Sami poczytajcie ( cytat za CNK ) :

"Centrum Nauki Kopernik, wraz z 12 centrami nauki z całej Europy, uczestniczy w projekt DeCiDe – Deliberative Citizen’s Debates.

Celem projektu jest pokazanie możliwości współczesnych nauk o człowieku, ich wpływu na życie jednostki i społeczeństwa, oraz przedyskutowanie problemów etycznych, jakie w związku z tym się rodzą.

Gra ma zachęcić zwykłych obywateli do włączenia się w proces decydowania o zasadach prawnych,

które mają regulować sposoby rozwiązywania tych problemów.

Tematami kolejnych gier-debat były:

* Komórki macierzyste

* Badania genetyczne ludzkich zarodków ("Dzieci na życzenie")

* Ksenotransplantacje (przeszczepy narządów od zwierząt)

* Nanotechnologia

* Badania mózgu

* Problemy prawne i etyczne związane z AIDS" - koniec cytatu.

Oszczędzę Wam moich skojarzeń odnośnie tematów tych debat , w związku z tytułem artykułu redakcyjnego , tj. : "Niech Centrum Nauki Kopernik nosi imię Kaczyńskiego".


Pozdrawiam
ździcho / 77.254.240.* / 2010-11-03 21:03
Oczekujesz od nas powagi a sam rozśmieszasz:
Oszczędzę Wam moich skojarzeń odnośnie tematów tych debat

:-))) Pozdrawiam
Anonim z manufaktury / 77.115.192.* / 2010-11-03 22:34
..

Ajajaj!
Skądże powagi?

Tylko śmiech , to jest jedyna, naprawdę bardzo poważna broń!

Pozdrawiam
ździcho / 77.254.240.* / 2010-11-03 23:02
Takiej właśnie odpowiedzi oczekiwałem. Pozdrówka.
P.S. Był kiedyś taki film Monty Pythona o V-dowcipie bojowym, ale nie pamiętam tytułu. Nieważne, ten projekt przebija Monty Pythona na łeb.
tesa1959 / 2010-11-04 12:48 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wiesz co? Kiedy czytałam Twoją propozycję, o mało nie zalałam klawiatury kawą, bo akurat miałam w ustach.
tesa1959 / 2010-11-04 12:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Zgadzam się w 1000%. Dawno tak się nie ubawiłam :))).
man13 / 2010-11-03 20:12 / Tysiącznik na forum
Jak widać Kopernik nie dorasta do pięt Kaczyńskim!!!!! A to jaja.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy