Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Niedźwiedzie bykom wilkiem

Niedźwiedzie bykom wilkiem

Money.pl / 2006-06-23 07:11
Komentarze do wiadomości: Niedźwiedzie bykom wilkiem.
Wyświetlaj:
samuraj jack / 2006-06-23 08:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
Na początku chciałbym powiedzieć, że chylę czoła. Jak pamięć nie myli, po korekcie Twoich wniosków mówiłeś, że będziemy mieli falę D i E. Przy czym fala D ma być prosta za zasadzie odwrotności, skoro fala B była złożona.
Wiele znaków na niebie i na GPW mówi, że tak się właśnie stanie.
Fala A i fala C były podobne długością. Mam wobec powyższego pytanie, jaka będzie fala E? Czy będzie podobna do A i C czy też będzie dłuższa?
I w konsekwencji jak daleko dojedziemy?
pozdrawiam
Mundek / 195.85.227.* / 2006-06-23 09:29
Witam! Nie do końca były takie same. 1 (A) fala była dłuższa, więc spodziewam się że 5 (E)będzie najkrótszą. Jak by nie liczyć 33.000 jest ważnym punktem. A co do tego czy się skończyła 4 (D) to bym jeszcze nie przesądzał. Trzeba przebić dno. Poczekajmy. Wszystko co piszę, piszę z przekonaniem, a nie z pewnością. To nie jest takie proste. Na NYSE mawiają - połowa (prognoz / inwestycji) jest sukcesem. Najważniejsze jest rozpoznanie kierunku. Szczegóły sa mniej istotne. W przyszłym tygodniu odezwę się w sprawie zasięgów czasowych fal. Mała podpowiedź - Fibonacci się kłania :)
samuraj jack / 2006-06-23 09:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
To oczywiste, z przekonaniem a nie z pewnością.
Zasadniczo mamy wspólne poglądy. Chcę tylko na ile się da uzgodnić,czy właściwie poznać szczegóły Twej koncepji
pozdrawiam
Mundek / 195.85.227.* / 2006-06-23 08:42
Witam! 37672 okazało się ważnym oporem i to po raz trzeci. Przełamano je tylko na część dnia, ale zamknięcie było poniżej. Podobnie zresztą rzecz się ma z 11096 na DJIA. Zapowiada się ciekawa sesja w całej Europie i USA. Opory u nas znane. A wsparcie? Najbliższe niestety to dopiero dołek z 14.06 czyli 36021. Należy jednak pamiętać, że byliśmy już na 34768 w odruchu paniki. Pozdrawiam. PS i jeszcze słowo o BUX. Popatrzcie na ich notowania. U nas odbiło od dna dość mocno, a u nich do wczoraj dużo mniej. Nie dziwcie sie więc róznicy która wystąpiła. Spoko wszystko i tak się zaraz wyrówna i zgodnie pojedziemy w dół.
olee / 195.33.116.* / 2006-06-23 08:38
widzicie TKO?, co sądzie jak sie otworzy?
orzech / 2006-06-23 08:38 / Uznany Gracz Giełdowy
Wydaje się, że jedynym sensem wczorajszej wyprzedaży biotonu przez PI było uzyskanie środków na objęcie nowej emisji. Jeżeli takie założenie przyjąć to nie ma się czego bać zwłaszcza, że inwestorzy którzy kupili po 23,60 też napewno wyliczali, że zarobią. Spiskowa teoria mówi, że wywalali wczoraj oni sami ile wlezie, żeby jak najtaniej kupiś u Krauzego. Patrzyłem dziś na wykresy AT (we wszelakich układach) biotonu. Wygląda to ch***wo. Wszystkie wskaźniki, oscylatory i inne gady mówią SELL !!!
Gdyby sie tylko tym kierować to tak należałoby zrobić. Zobaczymy co przyniesie dziś... jeżeli w dół to idąc za poetą "...lepszy dla ciebie byłby świt zimowy i sznur i gałąź pod ciężarem zgięta..."
A2 / 2006-06-23 09:09 / Spekulantka
dla prokomu no i tak zloty interes) sprzeda akcje powyzej 20 zl , a obejmie prawo poboru po 1gr)))
kanton / 2006-06-23 09:24
żeby dzisiaj nie puścił nowej puli
tomeks / 213.158.197.* / 2006-06-23 08:29
Raport bieżący 70/2006
BIOTON S.A. (Spółka) informuje, że w dniu 22.06.2006 r. Spółka otrzymała od akcjonariusza Spółki - PROKOM Investments S.A. z siedzibą w Gdyni (Prokom Investments) informację o zmniejszeniu stanu posiadania akcji Spółki.

Prokom Investments zawiadomił, że dniu 22.06.2006 r. zbył 13.211.279 akcji Spółki, stanowiących 7,00 % kapitału zakładowego i uprawniających do wykonywania 7,00 % ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki (Zbycie).

Przed Zbyciem Prokom Investments posiadał 89.390.998 akcji Spółki, które stanowiły 47,40 % kapitału zakładowego i uprawniały do wykonywania 47,40 % ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.

W wyniku Zbycia Prokom Investments posiada 76.179.719 akcji Spółki, które stanowią 40,39 % kapitału zakładowego i uprawniają do wykonywania 40,39 % ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu BIOTON S.A.

Jednocześnie Prokom Investments poinformował, że środki uzyskane w wyniku Zbycia zostaną przeznaczone na planowane inwestycje kapitałowe, w tym na dalsze finansowanie działalności BIOTON S.A. oraz że w najbliższym czasie Prokom Investments nie planuje dalszej sprzedaży akcji Spółki.

Prokom Investments potwierdził również, że wykona w całości prawo poboru akcji Spółki serii G oraz że zaangażowanie kapitałowe w BIOTON S.A. jest trwałym elementem strategii rozwoju Prokom Investments.

kom espi abs/
matołek / 2006-06-23 08:15 / Bywalec forum
Witam wszystkich
Ja widzę to tak:
od początku "korekty" (majowych spadków) do chwili obecnej można już zauważyć na wykresie dziennym wig20 kanał spadkowy ( jednak na razie trudno przesądzać czy to korekta, czy też nie).
Wczoraj wykres zakręcił poprostu na linii trendu spadkowego i
albo zatrzymamy się póki co w trendzie bocznym na okolicach 2.530 pkt, albo zjedziemy do następnej poważnej już lini oporu na 2.450 pkt.
Oczywiście, wiele zależy od notowań w EU oraz USA, ale jeśli będą czerwone, to możemy myśleć NAWET o okolicach 2.300 pkt.
Osobiście czekam na 2.450 i wtedy będę podejmował decyzje.
I oczywiście POZDRAWIAM MUNDKA PESYMISTĘ.
Mundek / 195.85.227.* / 2006-06-23 08:32
Dzięki. Również pozdrawiam. Nie jestem pesymistą. -jestem realistą. Obecnie realność podpowiada mi nastawienie pesymistyczne.
matołek / 2006-06-23 08:36 / Bywalec forum
Z tym pesymistą, to taki mały żart - ja też nim nie jestem.
matołek / 2006-06-23 08:27 / Bywalec forum
PS:
Ponieważ nie stoi za mną autorytet analityka giełdowego, to mogę sobie powydawać dość jednoznaczne sądy - nie mam nic do stracenia (oprócz kasy), ale pieniądze to nie wszystko.
A2 / 2006-06-23 08:13 / Spekulantka
http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_060623/ekonomia/ekonomia_a_12.html-------------
dotyczy Karkosika.
2wb / 2006-06-23 08:07 / Tysiącznik na forum
Jak dla mnie pozadane sa dzisiaj spadki, przemyslalem glebiej sprawe i dzisiaj wchodze w sfinksa. Wszyscy wieszcza spadki a wiekszosc nigdy nie ma racji
2wb / 2006-06-23 08:05 / Tysiącznik na forum
masz racje ja tez na to zwrocilem uwage, ale nie to bylo najwazniejsze w tym tekscie
gabrik / 2006-06-23 07:45 / portfel / Wierny Forumowicz
Azja na minusach,w stanach o 14,3 dane na zamówienia na dobra stałe.
Czy u nas sesja będzie bardzo ciekawa to będzie widać patrząc na kurs kontraktów i TKO indeksu im większa różnica a jeśli jeszcze w "dziwną" stronę tym większe "gierki".
Co do poglądu DSP ja zawsze się boję że (jak jest duży spadek to wiadomo że odbijemy około 50%) zostaniemy w dołku.
dsp / 195.33.116.* / 2006-06-23 08:05
co do azji to w sumie te minusy sa niewielkie, ja myslalem ze dzis bedie bardziej w dol, conajmniej postawia minus przed ostatnim wzrostem, jesli bedziemy tak panikowac to znow polecimy ostro w dol a reszta europy zamknie sie albo na zielono albo na lekkim minusie, don't panic, NIKKEI255 -0,08%, tak sie powinnismy zachowywac a nie jak wczoraj i pewnie dzisiaj rozwniez
Igor | Evil Empire / 2006-06-23 07:41 / Ja sem gieldowy nietoperik
Sąd ogłosił upadłość WGI Dom Maklerski.

Ale jajca.

O to link -> http://gielda.onet.pl/0,1344415,wiadomosci.html

P.S. Prośba do forum@money.pl chodzi o to żeby można było stosować tagi html na forum np / albo i wiele wiele innych wowoczas forum nabralo by zapewne ladu i skladu wygladalo by troszke inaczej, ponadto niektorzy zapewne chetnie by hotlinkowali np o to link i link bylby odnosnikiem do strony ( to zmniejszylo by de facto samo forum bo linkoiw jest duzo a sa one zazwyczaj dlugie.

Co szanowna redakcja na to ?! oraz Wy drodzy forumowicze ?
Igor | Evil Empire / 2006-06-23 07:43 / Ja sem gieldowy nietoperik
przepraszam ale w moim opisie byly podane tagi przykladowe a forum mi je zjadlo stad ten test, bo myslalem ze te tagi sa aktywne ale jedak nie a szkoda bo super sprawa mozna by upiekszyc forum iwyroznic pewne wazne teksty.
Redakcja forum / 2006-06-23 16:22 / Administracja forum
Dziękujemy, informatycy przypatrzą się tej sprawie. Pozdrawiamy
wiejskababa / 80.53.237.* / 2006-06-23 07:40
fauna, Panie Danielu, fauna nie flora...kiedy wczoraj WIG20 z wyzyn zszedł poniżej 2650 / przy czwartym zbliżeniu do tego poziomu/...orzekłam iz dzien minusem się zakończy, choc koleżeństwo nadal liczyło na plus. Niestety , ma intuicja nie zawiodła...
dsp / 195.33.116.* / 2006-06-23 07:37
a ja jestem naiwnym optymista i wydaje mi sie ze dzis najpierw ladnie zjedziemy a potem pojdziemy w gore i wszyscy otra pot z czoła, pozdrawiam wszystkich ktorzy siedza w Biotonie zamknijcie oczy i nie robcie gwałtownych ruchów
gabrik / 2006-06-23 07:28 / portfel / Wierny Forumowicz
Teza pana Daniela odważna z tym testowaniem dziś 2450 aczkolwiek mnie tak całkiem nie żdziwi jeśli dodać do tego zachowanie rynku w USA,wzrost BUX(skąd ja to znam wyciągnięcie indeksu i okazja do otwierania krótkich?) kolejne plotki o Zycie (tylko jak coś już kilka razy się odwlekło to za 10 może się sprawdzić)
Osobiście nie będę udawał mądrali - nie wiem jak dziś będzie bo skąd mam wiedzieć? jednak zobaczę jak otwarcie i może przypoluję jeszcze na krótkie...

FT

G. / 62.233.197.* / 2006-06-23 07:11
Opiniotwórczy to Financial Times był 20 lat temu. Dziś to taki trochę bardziej nobliwy brukowiec. Portalowi Money.pl gratulujemy ekspertów.
5 6 7 8 9 10
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy