Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Nieruchomość 50% udziałów z nieudolnym wspólnikiem

Nieruchomość 50% udziałów z nieudolnym wspólnikiem

yasuma / 2015-09-16 18:47
Witam, mam mieszkanie z moją ciocią na pół. Mieszkanie 52m2 dwa pokoje przejsciowe, kuchnia,łazienka,ubikacja, mieszkanie w starym budownictwie na 3 pietrze w dosc kiepskiej dzielnicy blisko centrum. Miasto 100tysieczne na pomorzu.

Pytanie nr. 1.
Mieszkanie jest do remontu, płacimy za nie czynsz po połowie zamiast wyremontowac i wynajmowac a ciotka nic w tej kwesti nie robi tzn. remontuje już 4 lata i liczy każda złotówkę na remont zaś traci dużo więcej bo nie wynajmuje. Moje pytanie jest takie czy opłaca się je odkupić? Oczywiście nie ma mowy tutaj o tym bym odkupił je chociaż o 10zł taniej niż cena rynkowa. Ciotka to dusigrosz.

Pytanie nr.2 Mam możliwość spłacić jej połowę i np. zrobić z tego 2 mieszkania na wynajem (osobne wejścia) Z tym, że jedno miałoby 17,2m2 kawalerka ? I to mnie martwi czy nie za mało...? Idealnie byłoby 19m2 ale tak się nie da wydzielić... a drugie 35m2 i miałoby jeden osobny pokój a drugi pokój byłby z aneksem kuchennym.

Widzicie jakieś rozwiązanie tej sprawy bo za bardzo nie chciałbym wkładać kasy w to mieszkanie ale nie mam wyjścia bo kupca nigdy nie znajdziemy przy podejściu mojej ciotki do tematu a mi to mieszkanie generalnie nie jest potrzebne ale chciałbym odzyskać kasę lub zarabiać z najmu a nie tracić tak jak w tej chwili.

Najnowsze wpisy