Forum Polityka, aktualnościPolityka

Niesiołowski: Jasiński przed Trybunał

Niesiołowski: Jasiński przed Trybunał

Money.pl / 2008-09-04 19:13
Komentarze do wiadomości: Niesiołowski: Jasiński przed Trybunał.
Wyświetlaj:
kwant2000 / 2008-09-05 17:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nocna zmiana – Moczulski; ten sam spektakl, obok Moczulskiego - Niesiołowski. To strachliwy, żałosny, zakompleksiony człowieczek. Osobą, która szczególnie ciężko przeżyła załamanie się Stefana Niesiołowskiego w śledztwie i jego sypanie na najbliższych, była jego ówczesna narzeczona Elżbieta Nagrodzka. W dramatycznym liście do redaktora naczelnego tygodnika "Ozon" Grzegorza Górnego, wystosowanym 1 lipca 2006 r., E. Nagrodzka tak pisała na ten temat: "Stefan Niesiołowski zbudował swoją pozycję polityka oraz image nieugiętego herosa na kłamstwie. Załamał się już pierwszego dnia śledztwa i sypał nas, swojego brata Marka, przyjaciół Andrzeja i Benedykta Czumów, i mnie, swoją narzeczoną od pierwszego przesłuchania! Podczas gdy ja, kobieta i szeregowy członek organizacji, przez wiele dni śledztwa twierdziłam, że 'nic nie wiem o „Ruchu” (...) Stefan Niesiołowski nie wprowadzał mnie do żadnej organizacji, (...) znałam Czumów wyłącznie towarzysko (patrz protokół z przesłuchania 30.VI.1970 r.), on - mężczyzna i jeden z przywódców, sypał nas od pierwszego przesłuchania (20.VI.), nie szczędząc detali. (...) Kiedy po wielu dniach przesłuchań (30.VI.) kolejny raz zaprzeczyłam, że istnieje „Ruch”, śledczy pokazał mi protokół z 20.VI., podpisany ręką Niesiołowskiego, w którym podaje szczegóły mojej działalności. Dostałam wtedy parę innych protokołów z zeznań ko legów, z których wynikało, że Wojciech Mantaj zaczął zeznawać już 22.VI., Marek Niesiołowski - 25.VI., a Benedykt Czuma - 28.VI. Dla pikanterii dodam, że na podobną okoliczność „Ruch” zalecał bezwarunkowe milczenie i ja miałam odwagę się do tego zalecenia zastosować. Załamanie Stefana i paru innych kolegów przeżyłam boleśnie. Wyobrażałam sobie idealistycznie, a może naiwnie, że jeśli wszyscy będą milczeli, SB będzie musiała nas wypuścić. Przecież jeszcze wtedy nie wiedziałam, że miała wtyczki i sporo informacji o grupie. W tym samym czasie otrzymywałam od Stefana listy z propozycją „ślubu w więziennej kaplicy”. Co za hipokryzja. W furii napisałam list, w którym nazwałam Niesiołowskiego i tych, którzy sypali, tchórzami i zdrajcami".
jan kowalski / 2008-09-04 20:27 / Tysiącznik na forum
Niesiołowski znów sobie ulżył, pewnie stara mu nie daje i robi się coraz bardziej chamski. Z każdą wypowiedzią jest coraz gorzej, niedlugo nawet najlepszy psychiatra tego buca nie posklada.
Elendir / 2008-09-04 21:02 / Łowca czarownic
A który dokładnie z przytoczonych tekstów Twoim zdaniem daje podstawy do określenia człowieka mianem chamskiego? Dla porównania zapytam się czy w rozmowie Prezydenta Kaczyńskiego z Sikorskim dopatrzyłeś się również chamskich elementów zachowania po stronie Prezydenta?
nagleiszybko! / 213.158.196.* / 2008-09-04 19:13
niesiołek na łono Abrachama!

Najnowsze wpisy