Forum Forum dla firmKsięgowość

Nieujawione źródła przychodu, a kupno/sprzedaż auta w firmie

Nieujawione źródła przychodu, a kupno/sprzedaż auta w firmie

Paweł846 / 89.72.53.* / 2019-01-02 09:32
Mam pytanie w kwestii nieujawnionych źródeł przychodów, posłużę się przykładem:

Kupuję auto za 100 000 zł które wciągam jako środek trwały do firmy. Jednak po kilku miesiącach go sprzedaję i powiedzmy amortyzacja przez te kilka miesięcy była na poziomie 5 000 zł, a więc umorzenie środka trwałego 95 000 zł i sprzedaję je również za 100 000 -> sprzedaż stanowi przychód z działalności gospodarczej, płacę od takiej transakcji znikomy podatek dochodowy w ramach działalności -> na Picie za dany rok taka transakcja nie wiele zmienia mój dochód ..

I teraz pytanie: mając powiedzmy kilka tego typu transakcji dochód nie będzie wyglądał w oczach US jako nieujawnione źródło dochodu? No bo w konsekwencji płacę za auto 100 000 zł sprzedaję również za 100 000 zł -> w myśl przepisów dochód z transakcji jest dochodem z działalności gospodarczej no i w picie potem taka operacja jakby nie zwiększa dochodu.. (dodatkowo zakładamy, że z innych źródeł nie wykazuje dochodu)

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Władysław1231 / 195.189.88.* / 2019-01-04 21:52
Polecam w takiej sytuacji skontaktować się z rozsądnym księgowym, który będzie wiedział jak najlepiej calą taką sytuację rozwiązać. Ja sam mam nieustanny kontakt z biurem Gama na Myśliborskiej i mogę z pełną pewnością ich polecić.

Najnowsze wpisy