Forum TechnologieZdrowie i medycyna

Notatki ręczne zapewniają lepsze wyniki w nauce

Notatki ręczne zapewniają lepsze wyniki w nauce

Wyświetlaj:
Ppp843 / 94.42.27.* / 2013-08-20 08:38
Dla mnie komputer był wybawieniem przy pisaniu i gdyby nie to, że pojawił się u mnie dopiero w połowie liceum, mógłby znacznie podnieść wyniki – pisałbym leprze wypracowania. Praca dyplomowa była jednak sukcesem, a jej pisanie przyjemnością – właśnie dzięki komputerowi!
Nauka ręcznego pisania jest oczywiście konieczna, nie ma jednak sensu zmuszanie uczniów do ręcznego pisania wielostronicowych wypracowań – jak to miało miejsce w latach 90-tych.
A co do notatek – robiłem,, bo musiałem. Potem i tak uczyłem się z książek.
Pozdr.
celsjus / 2013-08-18 11:51 / Bywalec forum
Nie ro zumiem dyskusji - nauka pisania recznego jest konieczna i tyle.
A wszelkie super nowoczesne techniki nauki (Montessori) sprawiaja jedynie to ze mamy cale stada durni. nauka logicznego i kreatywnego myslenia powinna isc w parze z dobrym zakuwankiem inaczej bedziemy mies super zdroworozsadkowo myslacych jednak waskomyslicieli, zwyklych egoistow z jakimi przychodzi mi wspopracowac. W wieku 25 lat ci wychowani na nowoczesnych technikach edukacji geniusze logicznego myslenie nie rozumieja np slowa hipochondryk.
Moim zdaniem w oswiacie mamy zbyt wielu durni z watpliwym wyksztalceniem podobnie jak w polityce. Wszedzie gnidy poskomunistyczne niedouczone miernoty.

Najnowsze wpisy