Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nowa ustawa kominowa - szykują się podwyżki

Nowa ustawa kominowa - szykują się podwyżki

Sabre / .* / 2004-07-21 13:39
Wyświetlaj:
ze / .* / 2004-07-22 06:59
Czy już nikt nie myśli ? Pewnie, łatwo lekką rączką dać , a co to kogo obchodzi,że społeczeństwo biedne, bez pracy , bez środków do życia, na chleb nie ma?! Prezesów, prezesików, zarządców, menegerów porobiło się sporo w Spółkach SP, to skok na kasę jak mawia pewien polityk. Kogo myśmy wybrali ???!!
Krystyna / .* / 2004-07-21 23:11
nie ma jak być przy chlewie i ustalać za podatników pieniądze sobie wysokie wynagrodzenia!!!. Jak można????. Bezrobocie wzrasta i tylko na "ochłap" 540 zł i to tylko przez 1/2 roku, albo 1 rok, zaleznie od stopy bezrobocia, bo państwo biedne, a jak widac z artykułu- bzdura! Wstyd mi, że mieszkam w takim podłym kraju!!!!!!!
Krzysztof Kałębasiak / .* / 2004-07-21 19:00
Czyli kolejny skok na kase zakompleksionych "managerow".Gdy teraz rozmawiaja z "managerami" panstwowych firm zachodnich, to ze wstydu patrza tylko w podloge. Teraz, po podwyzkach, beda mogli spokojnie rozmawiac i nawet stawiac drinki.Pewnie nie doczekam czasow, gdy nie bedzie panstwowych firm placacych wedlug uzgodnien politycznych.To tak jak z pensja Lisa w tvn i Dyrczoka w tvp.Jeden prezenter i drugi prezenter, tylko ze Lis mial kase wynikajaca w przychodow prywatnej firmy, a Durczok ...?
muszelka / .* / 2004-07-21 18:16
No własnie , obecnie prezesi muszą sobie dorobic do pensji , ktora moze wynosić nawet 10 , tyś , a co maja powiedzieć Ci bezrobotni , ktorzy mają na ręke około 500 zl , na caly miesiac, ???????? im zabrania sie dorabiać , w tym rządzie siedzą same barany , .................
Max / .* / 2004-07-21 23:23
A kto im zabrania zarabiac 10 tys. Niektorzy prezesi Spolek Skarbu Panstwa powinni zarabiac i po 100 tys. Jak maja wyniki to dlaczego nie. Sam mam 2 zrodla dochodow i pracuje po 13 godzin na dobe. Od wrzesnia pewnie bedzie i 3 zrodlo i 16 godzin. Naprawde trzeba sie bardzo nameczyc, zeby jako tako zarabiac.
patryk / .* / 2004-07-28 17:11
A może podzieliłbyś się pracą i dałbyś zarobić innym bardziej potrzebującym ?????!!!!Trzy źródła dochodu to już przesada i zachłanność na mamonę !!!A w około tyle biedy i osób, które szukają jakiegokolwiek zajęcia.
mieto / .* / 2004-07-22 16:57
A kiedy wydasz tą kasę, chyba, że masz za wój trud 1000 PLN!
Max / .* / 2004-07-22 21:37
Zarabiam wiecej. A Twoja kwota to zart.
muszelka / .* / 2004-07-22 06:47
Max ależ ja Ci nie zabranian zarabiać krocie kasy , masz narazie dwa etety , i bedziesz mial trzeci jeszcze , ale co masz ztego zycia ,???? gdzie wydajesz tyle pieniedzy , ?? masz zcas na zycie rodzinne ?? odpoczynek??możesz i pracować całą dobe , mnie to guzik obchodzi , ale też wlasnie chodzi o bezrobotnych , co nie mogą znaleść pracy , bo panu jakiemus prezesowi nie podoba sie Twoj wygląd , np.mmam brata , pracuje w prywatnej społce , i nie dostal wyp[laty za czerwiec jeszcze , a oplaty musi zrobić w terminie , bo inaczej odetną mu prąd , czy tym podobne , zastanow sie , ja również juz brzydze sie ze mieszkam w Polsce......................
Max / .* / 2004-07-22 21:48
Tutaj sie z Toba zgodze. W trakcie stagnacji polskiej gospodarki mialem podobne problemy z wyplata. W tym przypadku kary sa o wiele za niskie. Uwazam, ze kwota kary powinna wynosic 10 krotnosc zaleglosci wobec pracownikow plus 1000zl za kazdego pracownika na poczet dzialalnosci Panstwowej Inspekcji Pracy. To, ze zalegaja z wyplata Twojemu mezowi jest karygodne.W USA jezeli przedsiebiorcy dowiaduja sie, ze dany pracodawca nie placi, to nikt z nim nie robi interesow. W mysl zasady: jezeli nie placisz pracownikom to jestes niewyplacalny i nie zaplacisz mnie.Prawda jest rowniez, ze bezrobocie w Stanach wynosi 5,6% po odjeciu patologii jest na poziomie okolo 2,5%. Jako ciekawostke podam, ze w 2020 roku Polska bedzie musiala sciagnac do kraju ponad 1 mln osob poniewaz bezrobocie bedzie ujemne, czyli bedzie brakowalo rak do pracy. Ciekawostka druga jest to, ze sile robocza bedziemy brali z krajow Afrykanskich, bo w takich krajach jak Ukraina nie bedzie chetnych.pozdrawiam i wspolczujePS. Zarobiona kase glownie inwestuje. Nie mam jeszcze wlasnej rodziny, wiec obowiazkow z tym zwiazanych rowniez. Dlatego moge tyle pracowac. Poza tym nie mam perspektywy awansu przez najblizszy rok lub 1,5.
Sabre / .* / 2004-07-21 13:39
Biedni prezesi i członkowie zarządów spółek Skarbu Państwa. Już nie muszą się zaharowywać i dorabiać po godzinach. Obrzydliwość. Niedobrze się robi, czytając takie zapowiedzi.
Przem / .* / 2004-07-21 18:23
jNie pracowałem nigdy w spółce Skarbu Państw ale... Jakby mówgł wybierać.. wybrałbym prywatną.. tam więcej płacą.. :) JJaki efekt?? Przedsiębiorstwa Państwowe radzą sobie gorzej od prywatnych, co lepszy manager.. ucieka, czy to nie efekt złej polityki płacowej?? Może jednak dać więcej managerom "państwowym" to.. firmy Skarbu Państwa będą tak dobre jak prywatne????
Zbig / .* / 2004-07-22 12:22
Bzdura, przecież manager spółki Skarbu Państwa to nie facet super ekonomista, który po prostu nie znalazł na razie firmy prywatnej, gdzie więcej płacą, ale facet z nadania politycznego, któremu do dobrego zarządzania tak daleko jak do Księżyca. I to bez względu na poziom jego zarobków. Właśnie o to chodzi, że nadania są z klucza partyjnego. Jeżeli by opracować jasny klucz, wg którego ogłaszany byłby konkurs, np. 20% punktów za I lokatę na studiach na Zachodzi, 10% w Polsce, 5% za 2 lokatę, 15% za zarządzanie podobną firmą prywatną, która przynosiła zyski przez min. 2 lata itd. itd. Ale co ja gadam, co ja gadam. Przecież politycy dlatego pchają się do żłobu aby zarządzać takimi firmami.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy