Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nowy rok opanuje prawica z lewicowym programem gospodarczym

Nowy rok opanuje prawica z lewicowym programem gospodarczym

Wyświetlaj:
Marta / .* / 2004-12-31 16:07
I dalej będzie , jak jest , ponieważ , aby coś zmienić , muszą dojśc do władzy ludzie , którzy jeszcze nie rządzili - młodzi , zdolni ,wykształceni , przebojowi i z pomysłami . Jeśli rząd utworzą panowie Kaczyńscy , Rokita , czy nie daj Boże pan Olechowski , który czai się i widać go zawsze w okolicach wyborów , to ja uprzejmie dziękuję. Jestem emerytką , ale w rządzie chcę widzieć młodzież . Nudzą mnie wyświechtane frazesy polityków i posłów . Trzeba mówić o przyszłości i pomysłach na lepsze życie nas wsztstkich , a nie grzebać się w historii , mówić o czymś , co dawno minęło i nie ma wpływu na losy Polaków. Tytuł felietonu prawdziwy. Pozdrawiam Pana Mbewe.
Andrzej / .* / 2004-12-31 13:53
Witam,Ja jestem chyba jedynym, który nie zgadza się z Panem Mbewe. Otóż nam nie jest potrzebna ta lub inna opcja polityczna, ele czyste i klarowne zasady. Potrzebne jest zmniejszenie biurokracji - przynajmniej w analogicznym tempie jak redukcje w przmyśle na początku Transformacji. Powinno być najmniej biurokratów jak to jest tylko możliwe. Pozostali powinni być bezwzględnie przyporządkowani polskiej racji stanu w każdej sprawie (prawdziwi patrioci gotowi zginąć niż zdradzić Ojczyznę, czy też wziąć łapówkę). Czyli mówimy tu o planowaniu w kategoriach dziesiątek i setek lat, a nie roku, czy lat kilku w perspektywie zysku dla własnej kieszeni lub ukochanej Partii. Do tego jak najniższe proste podatki, najlepiej jeden lub góra dwa, wysoka ściągalność i karalność za unikanie płacenia niskich podatków. Wysoka karalność za kradzież mienia państwowego. Zlikwidować należy także fiskalny aparat ucisku. Wystarczą małe, wyspecjalizowane służby przy starostwach, a nie państwo w państwie jak to jest w tej chwili. Nie może też być mowy o tak nieludzkiej i nieekonomicznej polityce zabijania dzieci czyli ludzi, konsumentów, itp. - (tzw aborcja, eutanazja) czy osłabianie rodziny, która jest podstawą małej przedsiębiorczości. Mała przedsiębiorczość jest podstawą każdej prężnej gospodarki. Jeśli dobrze pamiętam to najniższe podatki proponuje UPR od dawna i LPR (chyba od niedawna). Komentować wypaczonej prywatyzacji chyba nie trzeba. Co ze straconym czasem po transformacyjnym, gdzie jedynym sukcesem wszelkich frakcji było zgnębienie rodziny i drobnej przedsiębiorczości oraz wielkie afery będące w większości udziałem "lewicy o prawicowym programie". Jest to nonsens wykluczający się w samej nazwie. Odsyłam do noblistów z dziedziny ekonomii, głównie amerykańskich (tych mądrych i nie branych pod uwagę profesorów) oraz ostatnich badań nad rodziną i drobną przedsiębiorczością, też chyba amerykańskich.Oczywiście cenię Pana Mbewe i życzę mu dożo pomyślności. Życzę także, aby wykorzystał swój niewątpliwie wysoki potencjał naukowy i intelektualny do szerzenia prawdziwych zasad ekonomii.
T.W. / .* / 2004-12-29 08:33
Witam Panie Ryszardzie,Z prawdziwa przyjemnościa czytam Pańskie felietony, tym bardziej, że miałem kiedyś niewątpliwą przyjemność rozmawiać z Panem Osobiście. Rzeczowy i obiektywny sposób oceny naszej sytuacji gospodarczej powinien być wzorem dla animatorów naszego życia politycznego.Niestety nasze tzw. "elity" dziela się na pobożną lewicę i bezbożną lewicę.......Dodam, że wybitny przywódca prowadzi naród nie tam, dokąd chce on iść, a tam, gdzie powinien się on znaleźć. Tyle, że w "demokracji" to trudne zadanie.
deltav / .* / 2004-12-28 21:14
Gratuluję. Jest Pan jednym z niewielu mówiących i piszących nagą prawdę.
sebastik / .* / 2004-12-28 14:36
witamma pan racje.ja jestem teraz w Irlandi od maja tego roku i tutaj duzo ludzi przyjezdza z calego swiata. irlandczycy wykorzystali bardzo dobrze unie i jej fundusze.w tym roku bezrobocie wyniesie 4.4% a w 2005 4.3% to sie nazywa rzadzenie dobrze krajem a u nas nikt dobrze nie rzadzi ani pre.. ani dziadoski rzad (mniejszosciowy). czy nie mogla bysie tak rozwijac polska i czy nie mogli by przyjezdzac ludzie z calego swiata. tylko pozwolcie rzadzic ludziom o pogladach liberalnych. pozdrawiam wszystkich w polsce oprocz plagi politykow i urzedasow. widzialem ze tutaj bardzo duzo jest wyksztalconych polakow. po co bylo ich ksztalcic jak teraz zamiataja, czyszcza.
albrecht / .* / 2004-12-28 09:32
Nie jestem rasistą, ale pan Mbewe widzi wszystko w czarnych barwach. Nie czytałem jeszcze ani jednego felietonu jego autorstwa, który nie miałby negatywnej wymowy. A tymczasem, z gospodarką nie jest tak źle - przynajmniej na tle innych rozwiniętych krajów. Trudno, żeby wszystkie wskaźniki makroekonomiczne przekraczały oczekiwania, skoro wokół - tj. u naszych partnerów handlowych - panuje marazm gospodarczy.
Richard Mbewe / .* / 2004-12-28 11:31
Tak ma pan rację. Problem polega na tym że uważam że Polacy są zbyt optymistyczny nastawieni na wszystko (szczególny to dotyczy moich kolegów po fachu) i mam tylko chęci pokazania druga strona monety.
Cooco / .* / 2004-12-28 13:16
Ma Pan rację Panie Mbewe!! Gdyby polacy bardziej rozsądnie myśleli to by na takich populistów jak Samoobrona, LPR i PiS nie głosowali a oddali kraj w racjonalną gospodarkę liberalną UW i PO!!!A mam też pytanie do Pana: czy jest to prawdą, że ma pan wyklady dla księży i jeśli tak to czego one dotyczą?
krzysztofek / .* / 2004-12-29 22:25
UPR i PO. UW to taka sama lewica jak SDPL wlasciwie nie wiem czemu sie w koncu nie polaczyli.
Cooco / .* / 2004-12-30 23:04
A kiedy się próbowali łączyć? Jakoś dziwnie nie słyszałem o tym? A po drugie to bardzo mądrego człowieka i profesora nie lansował i nie lansuje nikt inny jak UW!!! A UPR ma niektóre fajne pomysły ale w naszym kraju i z polską mentalnością to UNIA POLITYKI NIEREALNEJ!! Nie chce mi się w szczegółach wyjaśniac dlaczego.

Najnowsze wpisy