Forum Polityka, aktualnościKraj

obowiazkowa matura z matematyki nareszcie!!

obowiazkowa matura z matematyki nareszcie!!

Hrabal / 2011-04-21 11:55
Witam!! Pamiętam jak jeszcze ja zdawałem maturę , później wycofali!! Teraz nareszcie matura znowu obowiązkowa!! Tak powinno być skoro się zdaje j. polski obowiązkowo , too czemu matematyki nie!!!
Wyświetlaj:
ździcho / 77.254.234.* / 2011-04-21 22:45

Tak powinno być skoro się zdaje j. polski obowiązkowo , too czemu
matematyki nie!!!

A dlaczego nie wolno, żeby obowiązkowa matura była ALBO z polskiego ALBO z matematyki? Przecież nie od dziś wiadomo, że większość humanistów nie rozumie matematyki, zaś wiele umysłów ścisłych ma problemy z gramatyką, stylem wypowiedzi, o ortografii już nie mówiąc. Dlaczego wielu z nich, choć zdolni, musi być dostawcami towaru lub sprzątaczami? Bo jedni maja problem z równaniem z dwiema niewiadomymi, a drudzy piszą "pejzaż" przez "rz" lub ubogo wypowiadają się na piśmie, czy też zapominają o przecinkach?
alllina / 2011-04-21 12:09
co za porównanie w ogóle? po polsku każdy z nas powinien umieć mówić, znać literaturę, przecież to spuścizna narodowa, ale matematyka to już inna bajka i w wieku 18 lat już wiemy na co jesteśmy ukierunkowani, więc Ci którzy nie czują się w niej mocni powinni wciąż móc decydować o zdawaniu jej lub nie na maturze. Nowa matura z polskiego nie sprawia nikomu trudności, jeśli umie się czytać ze zrozumieniem to na dobrą sprawę nie wiele trzeba umieć z tego przedmiotu żeby ją zdać, ale matematyka nie ma żadnych udogodnień umiesz ją lub nie, zdajesz lub nie zdajesz...
ździcho / 77.254.234.* / 2011-04-21 22:53

Nowa matura z polskiego nie
sprawia nikomu trudności

Czyżby? Zaczynasz zdanie od małej litery, masz trudności ze składnią, stylem (budujesz zdania wielokrotnie złożone zamiast sformułować tę sama wypowiedź w kilku prostych), interpunkcją itp. Zwraca Ci na to uwagę ktoś, kto zdał maturę z polskiego dopiero za drugim razem i to z mozołem. Gdyby nie to, nie byłby dziś księgowym, tylko by tyrał przy betoniarce, choć jestem dobry z matematyki. Posdrafiam.

Najnowsze wpisy