Forum Forum podatkoweOdliczenia

odliczenia vat za mat. budowlane

odliczenia vat za mat. budowlane

andzia01 / 2008-09-29 08:34
Witam serdecznie.
Remontuję mieszkanie w bloku od m-ca.
Dziadek zapisał dal mnie mieszkanie sporządzając testament, babcia tego nie zrobiła.
Jestem w trakcie sprawy spadkowej.
Remontuję mieszkanie ale nie mam prawa własności do lokalu, czy będę mogła odliczyć Vat z faktur które cały czas zbieram na siebie i na adres remontowanego mieszkania. Czy warunkiem odliczenie Vatu jest prawo do własności w momenicie składania wniosku???
Proszę o odpowiedź. Andzia
Wyświetlaj:
ardzi / 86.142.25.* / 2008-10-19 21:55
Wzielismy kredyt pod hipoteke na budowe domu,dodatkowo pracujemy za granca w zwazku z tym mam pytanie czy mozemy staracz sie o zwrot podatku za materialy budwlane, dziekuje za odpowiedz
betta / 83.68.65.* / 2008-10-04 19:07
Musisz podsiadać tytuł prawny do lokalu, lub umowe wynajmu lub umowe użeczenia tak pisze w ustawie o zwrocie niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym. Jeżeli masz jakies watpliwości to udaj sie do twojego urzędu , najlepiej żebys poszła do Działu Podatków Pośrednich , do pokoju osób które zajmują sie VZM-1. Wnioski te można składać raz w roku. Fakutry można odliczac od 1 maja 2004 roku, oczywiscie faktury muszą byc na Towje nazwisko.
andzia01 / 2008-10-06 12:30
Witam serdecznie
Dziękuję za odpowiedź.
Byłam w urzędzie skarbowym i czekałam na moją odpowiedź 2 dni. Nie wiedzieli jak mi na moje pytanie odpowiedzieć...
I w końcu odpowiedziano mi, że tytuł prawny do lokalu będe posiadała w momencie uzyskania prawomocnej decyzji o nabyciu spadku i od tego tez dnia moge brać faktury na swoje nazwisko i na adres mojego dziadka.

Serdecznie pozdrawiam
andzia

Najnowsze wpisy