Forum Forum podatkoweOdliczenia

Odliczenie internetu - brak aktualizacji na NIP3

Odliczenie internetu - brak aktualizacji na NIP3

lukaszg84 / 83.175.176.* / 2008-03-19 20:31
Studiuję poza miejscem zameldowania. Do tej pory wszystkie dane jakie podawałem urzędom (łącznie z rozliczaniem z US) to miejsce zameldowania. Od ponad roku mieszkam w jednym miejscu (różnym od zameldowania) i jest szansa że zostanę tutaj na dłużej. Mam też łącze internetowe z umową na mnie. Nie złożyłem druku nip3 bo nie wiedziałem że jest tam coś takiego jak adres zamieszkania, poza tym nie było mi to do niczego potrzebne.

Chciałbym odliczyć od podatku wydatki poniesione na internet w 2007 roku. Czy jest już za późno (PIT11 który otrzymałem od pracodawcy ma jako adresata US w miejscu zameldowania)?
Jeśli nie to co powinienem zrobić? Wysłać nip3 i pit za 2007 r do US zgodnego z miejscem zamieszkania a US sobie poradzi ze ściągnięciem PIT11 z US z miejsca zameldowania?
Czy zmiana miejsca zamieszkania w US wiąże się z innymi zmianami (nie wiem jak długo tu zostanę więc nie uśmiecha mi się załatwianie formalności z wymianą dowodu, prawa jazdy, legitymacji ubezpieczeniowej, książeczki wojskowej itd. tylko po to żeby za jakiś czas znowu wszystko wymieniać)? Czy muszę tą zmianę (miejsca zamieszkania w US) zgłaszać do banku, operatora komórkowego itd?

Najnowsze wpisy