Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ograniczenie handlu w niedzielę. Jest już projekt ustawy

Ograniczenie handlu w niedzielę. Jest już projekt ustawy

Wyświetlaj:
Walery / 37.130.37.* / 2016-04-29 04:48
Co wy piszecie o tym chodzeniu do kościoła??? Że jak będzie wolne w niedziele to ludzie tylko tam będą chodzić? Paranoja... Przecież można jechać nad jezioro, iść na spacer do parku, udać się na wycieczkę rowerową, odwiedzić rodzinę na niedzielnym obiedzie i długo by wymieniał... Pracuje w markecie budowlanym i mam 1 niedziele wolną w miesiącu. Ludzi jak zwykle pełno, przyjeżdżają popatrzeć "APACZE"... Jest jeszcze 6 dni gdzie sklep jest otwarty, nie można zrobić zakupów w tym czasie??? Chodzą, snują się miedzy alejkami i denerwują człowieka... Jeżeli już to niech płacą 100 albo niech dają inne dodatki do pensji. Moim zdaniem gospodarka by się ruszyła bo te małe sklepiki, które cierpią przez nie płacące podatków markety zarabiali by właśnie w niedziele. Byłem za granicą i naprawdę sklepy na zachodzie są pozamykane. Tylko u nas człowiek musi tyrać. Przez całą sobotę nie zdążysz kupić bramy albo cementu? Sprawdźmy jak to będzie u nas i po tych 3 latach oceńmy ten pomysł. I dajcie spokój z tym kościołem....
qqwqq / 213.238.98.* / 2016-04-29 07:25
Za decyzjami PiS stoi przecież kościół...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wes / 188.137.48.* / 2016-04-29 06:32
Jak w niedziele dzień wolny, to kościoły też zamknąć, mają dużą powierzchnię i zarabiają krocie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Labavi / 176.221.125.* / 2016-04-29 04:06
Albo ku..a wszyscy albo nikt.. a nie jakieś wyjątki. Dla tych co popierają i mówią że ludzie mają rodziny i chcą w niedzielę odpocząć.... pracownicy stacji paliw też mają rodziny i też chcą odpocząć, a zatankować można sobie w sobotę wieczorem pod korek, wódki czy piwa na niedzielę też możecie sobie w sobotę nakupić.
handelek / 109.173.153.* / 2016-04-29 04:03
Zakompleksieni durnie i idioci o komunistycznych aspiracjach próbują ograniczyć kolejne, demokratyczne, wywalczone przez naszych ojców prawa. Tym razem PISterroryści chcą po raz kolejny złamać Konstytucję
i ustawę o swobodzie działalności gospodarczej, a wszystko to na rachunek właścicieli firm handlowych. W takim razie żądamy uzupełnienia zapisów ustawy o następujące treści:
1. Wynajmujący lokal objęty zakazem zobowiązany jest do obniżenia czynszu o 1/30 należnej kwoty za każdy dzień obowiązywania zakazu w miesiącu.
2. ZUS zobowiązany jest do obniżenia składek na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne i GFŚP o 1/30 należnej kwoty za każdy dzień obowiązywania zakazu w miesiącu.
3. Wynajmujący lokal handlowy najemcy objętemu zakazem handlu zobowiązany jest do obniżenie czynszu 1/30 należnej kwoty za każdy dzień obowiązywania zakazu w miesiącu.
4. Ubezpieczyciel ubezpieczający lokal handlowy objęty zakazem handlu zobowiązany jest do obniżenie stawki ubezpieczenia o 1/30 kwoty należnej za miesiąc ochrony za każdy dzień obowiązywania zakazu
w miesiącu.
5. Dostawcy mediów (prąd, woda, gaz, ogrzewanie, telefon, internet) zobowiązani są do obniżenie opłat pobieranych za media w lokalu objętym zakazem handlu o 1/30 należnej kwoty za każdy dzień obowiązywania zakazu w miesiącu.
6. Podmiot odpowiedzialny za ochronę lokalu, z którym została zawarta umowa objętego zakazem handlu zobowiązany jest do obniżenia miesięcznej opłaty za swoje usługi o 1/30 należnej kwoty za każdy dzień obowiązywania zakazu w miesiącu.
7. Podmioty związane z przedsiębiorcą prowadzącym działalność handlową w lokalu objętym zakazem na mocy odrębnych umów zobowiązane są do objęty zakazem zobowiązane są do obniżenia kwot należnych za wykonane usługi o 1/30 wartości usług za każdy dzień w miesiącu, w którym lokal objęty jest zakazem.

To tak na pierwszy rzut oka.

Poza tym, nie wiem co wąchacie, musi być odlotowe, skoro owocuje takimi pomysłami, ale zamiast psuć dobre rozwiązania legislacyjne może planujcie miesięcznice i módlcie się codziennie....... o rozum.
Labavi / 176.221.125.* / 2016-04-29 04:08
zapomniałeś dodać o obniżeniu wypłat pracownikom o 1/30 należnej kwoty za każdy dzień obowiązującego zakazu
Waldemar133 / 194.106.215.* / 2016-04-29 04:02
OK, mnie nie przeszkadza zakaz handlu w niedziele.Ale trzeba się liczyć z tym, że sporo osób straci prace i mniej zarobi. Trzeba to wyważyć.Ja nie robię zakupów w niedziele.Innych też nikt nie zmusza,zatem jakieś zakazy,nakazy są zbędne.
KogoZwolnia? / 185.105.173.* / 2016-04-29 06:26
Kto straci prace? No kto? W biedronce zwolnia te 4 baby co obrabiaja caly sklep? Ty widziales ile ludzi pracuje w sklepie na zachodzie a ile u nas? W Holandii tyle samo ludzi obsluguje malutki market - a w moim miescie taka sama ekipa kobiet zasuwa w biedronce. Jak nie na kasie, to uklada, jak dzwonia to biegnie na kase. Potem znow porzadki, czyszczenie, wykladanie towaru. W polsce ekipy w sklepach sa tak zminimalizowane, ze nawet jak wprowadza wolne niedziele to i taj nie da sie nikogo zwolnic.
Jurek Śl. / 80.53.156.* / 2016-04-29 03:17
Ci którzy zamierzają o tym zadecydować to są osoby prostackie z móżdżkiem kurczaka .Daję proste rozwiązanie bez zakazów i nakazów .dajcie ludziom robić zakupy w każdy dzień i tym którzy chcą zarobić za godziwe wynagrodzenie ,czy to takie trudne do rozwiązania .gamonie nie uszczęśliwiajcie nikogo na siłę .
anonimp / 89.79.68.* / 2016-04-29 01:59
Przeczytałam już większość komentarzy i zastanawiam się, czy żyje w tym samym kraju co większość z was. Pracuję w handlu i jestem wykształconą osobą, jednak jeszcze nie do końca obrałam swoją ścieżkę życiową. Chciała bym by każdy z was postawił się na moim miejscu i zmierzył z klientem weekendowym. Większość nie jest miła i myśli, że wszystko można. Najbardziej zastanawia mnie jednak to dlaczego wolny czas w ciepły dzień spędzacie w galerii handlowej. Ja np. wolała bym usiąść na trawie i poczytać książkę. W wolną niedziele nikt nie zmusza was iść do kościoła, możecie robić cokolwiek, nie musicie robić nic. A zakupy można zrobić zawsze. Pamiętam jeszcze czasy kiedy w niedziele sklepy były zamknięty, w tedy nikt nie narzekał, każdy cieszył się tym co ma. Kilka lat temu mieszkałam jeszcze w małym mieście gdzie w soboty miasto zamierało i do poniedziałku ulice były niemal puste. Miło było nawet zimą wyjść na spacer. Każdy ma prawo mieć choćby jeden dzień wolny, nie brońcie tego. A jeśli państwo chce ten dzień zapewnić to czemu z tego nie skorzystać. Zastanówcie się nad tym przez chwile i pomyślcie ile wspaniałych chwil możecie w taki dzień przeżyć.

Popieram to jak najbardziej. Czekam jeszcze na czas kiedy państwo przestanie mi zabierać 800zł z pensji.
Bundy202 / 37.47.103.* / 2016-04-29 01:26
To pracownicy kin, restauracji, barów, kościołów, stacji benzynowych, teatrów ..... to są jacyś podludzie, ludzie niższego gatunku, Właśnie to nie są rzeczy pierwszej potrzeby. To oni nie maja rodzin, jakaś gorsza kasta. To kasjerka w kinie albo na stacji benzynowej jest jakaś gorsza od kasjerki z Biedronki, jej nie wolno być z rodziną. Chyba paliwo można zatankować w tygodniu, chyba wyjście do kina czy kościoła jest mniejszą potrzebą niz zakup podstawowych produktów, można iść do kościoła czy kina we wtorek albo w czwartek a w sobotę i niedzielę dać wolne ich pracownikom, niech też spędzą czas ze swoimi dziećmi.. I dlaczego zakaz akurat w niedziele a nie w soboty ?
Annna796 / 213.17.227.* / 2016-04-29 01:42
A kto Wam kazał pracować w supermarketach. Trzeba było iść do korporacji i pracować pon-piątek do 17.Ja pracuje w szpitalu. I co też mam poprosić o wolne niedziele dla rodziny? :) Takie zawody sobie wybieramy i trzeba się z tym pogodzić.
max2427 / 77.88.137.* / 2016-04-29 01:12
Do VO

Ale powinni się wziąć za zakłady pracujące w niedzielę i święta bo nasze prawo na to zezwala zwłaszcza przy pracy zmianowej.

Tia.. zamykamy wodociągi, elektrownie, gazownie, szpitale , zatrzymujemy kolej, autobusy i tramwaje, a za przykładem "V" palimy świeczki i w kościele modlimy się, aby nie było wypadku no bo szpital wiadomo .. nieczynny. A i jeszcze modły o mały przyrost naturalny, bo nie będzie z podatku handlowego na 500+
wrrybum / 31.1.54.* / 2016-04-29 00:50
Dewocjonaliami można będzie handlować w niedzielę? Kler odetchnął. Tak samo jak w przypadku handlu ziemią rolną...
Vo / 178.252.23.* / 2016-04-29 00:36
Jestem jak najbardziej za zakazem handlu w niedzielę bo jak ktoś chce zrobić zakupy to zdąży.
Ale powinni się wziąć za zakłady pracujące w niedzielę i święta bo nasze prawo na to zezwala zwłaszcza przy pracy zmianowej.Oczywiście jeśli by była jakaś awaria czy coś podobnego to rozumiem ale chęć zysku nie powinna odbywać się kosztem pracownika.Ewentualnie wyszczególnione zakłady które produkują niezbędne produkty ale to tylko niezbędne by nie było wykorzystywane.
jo679 / 188.146.2.* / 2016-04-29 01:14
Widać chamie że jesteś nierobem i nic nie wiesz o produkcji a nawet o finansach przedsiębiorstw co przekłada się na pkb kraju.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
XXXA / 87.206.203.* / 2016-04-29 00:23
PiS to lemingi: ) Chcą dać ludziom odetchnąć w niedzielę to niech wymuszą na pracodawcy by zatrudnił dodatkowy personel - na pewno znajdą się ludzie chcący pracować np: raz czy dwa razy w tyg. - ale czego tu od lemingów wymagać - wystarczy spojrzeć na Pawłowicz xD

Najnowsze wpisy