Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ograniczenie składek do OFE? Dziś rząd się zdecyduje

Ograniczenie składek do OFE? Dziś rząd się zdecyduje

Wyświetlaj:
Bernard+ / 83.27.78.* / 2010-12-30 14:30
Rząd Tuska zwiększył od początku swojej kadencji zatrudnienie w administracji o 50 tysięcy etatów zwiększył zatrudnienie nauczycieli o 30 tysięcy etatów, podczas gdy liczba uczniów zmalała o 120 tysięcy. GUS opublikował najnowsze dane o zarobkach i za 3 kwartał 2010 roku po raz pierwszy przeciętne wynagrodzenia w sferze budżetowej są wyższe niż w sferze przedsiębiorstw. A teraz Rząd szuka pieniędzy na pokrycie swojej trwającej 3 lata wyborczej rozrzutności. Wszystko, to jest wielką nieuczciwością Rządu i partii koalicyjnych, bo zamiast znieść przywileje powodujące nadmierny deficyt finansów to dalej przywileje utrzymują a dla ich sfinansowania chcą nieuprzywilejowanych pracujących Polaków okraść z oszczędności emerytalnych. A reform się nie robiło przez całe 3 lata, bo ciągle były jakieś wybory, przed którymi nie chciano wprowadzać niepopularnych, choć sprawiedliwych rozwiązań. Ważniejsze niż los Polaków zawsze są polityczne zdobycze partii rządzących. Za wszelką cenę chcą wygrywać wybory i trwać przy publicznej kasie zatrudniając coraz więcej swoich popleczników na opłacanych sowicie z podatków stanowiskach, o czym świadczy wzrost zatrudnienia i wzrost płac w sferze budżetowej. Kryzys i pogorszenie warunków życia jest, więc wprowadzane tylko dla Cichych i Pracowitych Podatników a dla uprzywilejowanego elektoratu popierającego rządzących są nowe wysoko płatne stanowiska w sferze budżetowej i kosztowne przywileje emerytalne i podatkowe. Rząd wprowadza od 1 stycznia podwyżkę podatku VAT na artykuły dla dzieci między innymi na ubranka i pieluchy z 7% do 23% to spowoduje wzrost kosztów utrzymania dzieci do lat 7 o 16% ale o podwyżce zasiłków rodzinnych dla rodzin wychowujących dzieci lub o ulgach w podatku dochodowym za wychowywanie dziecka, które będzie za kilka lat musiało spłacać swoją pracą gigantyczne 800 miliardowe długi, które teraz zaciąga rządząca kasta nic się nie mówi. Rząd zapomina, że w Polsce 20% dzieci chodzi do szkoły niedożywione. Ważne, że posłowie dostali podwyżkę na utrzymanie biur poselskich los polskich dzieci jest im obojętny. Na administrację i przywileje emerytalne pieniądze są ale na żłobki i przedszkola i na dożywianie dzieci w szkołach pieniędzy nie ma. To bardzo nieuczciwy sposób sprawowania władzy.
mispiś / 89.79.1.* / 2010-12-30 17:51
Potrafisz się wysłowić w jednym zdaniu?
mś / 78.156.162.* / 2010-12-30 13:14
OFE stanowi konto rezerwy dla skarbu państwa. to nie tylko bezczelne, ale to jest wykroczenie ze strony ludzi, którzy nigdy nie odpowiadają za złe lub kryminogenne decyzje. To jest ten system : demokratyczny tzw. Od razu słyszę głosy, że te składki nie stanowią moją własność, pytam zatem : TO DLACZEGO KTOŚ MNIE ZMUSZA DO ICH WYKAZYWANIA ? Czyżby miało to działać BRUTTO W BRUTTO, jako sztuczne podnoszenie naszych wynagrodzeń w nieszczęsnej Polsce ?
Pilsener / 2010-12-30 12:20 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"pieniądze zgromadzone w Otwartych Funduszach Emerytalnych są nienaruszalne" - hahaha, hihihi, eheheh - i co jeszcze? Bo przecież politycy mówią prawdę, tylko prawdę i szczerą prawdę!
System przecież został celowo tak zbudowany, bym oddawał politykom na starcie 40% dochodów a potem część tych dochodów szła do ZUS (prowizja), potem OFE (prowizja i nieefektywne inwestowanie), potem Zakłady Emerytalne (prowizja) a na koniec zapłacicie od tego jeszcze podatek! Nic potem dziwnego, że po 50 latach pracy będę pobierał statystycznie kilka lat emeryturę w wysokości 30% ostatniej pensji (optymistyczna wersja).

OFE to kolejny ZUS który powstał tylko po to, by nas okradać - co do tego nigdy nie miałem, nie mam i nie będę miał złudzeń.
polak2 / 84.10.158.* / 2010-12-30 11:56
BYŁO GŁOSOWAĆ NA KORWINA
rav1 / 83.243.36.* / 2010-12-30 11:43
Precz cioty od moich pieniedzy !!!
Prawiezaratrala / 178.37.85.* / 2010-12-30 11:24

Ekonomiści i socjologowie są zdania, że obecny system wymaga zmian, ale nie całkowitej likwidacji.

Raczej polityczne mendy.
PREY / 81.219.114.* / 2010-12-30 11:21
Popierajcie partię czynem, umierajcie przed terminem. Tacy aktorzy ,na przykład, pracują po śmierci i nie protestują, więc są dobre przykłady.Żeby koń jak równy z woźnicą ?
adigit / 178.36.127.* / 2010-12-30 10:35
jesli rząd obniży albo zawiesi przekazywanie skladek do ofe , będzie to największa kompromitacja rządu od 12 lat - dlaczego? to tak jakbyś najpierw dawał dziecku przez 11 lat pieniądze które mają pozwolić w przyszłości temu dziecku ukończyć dobrą szkołę i być kimś ważnym a po tych 11 latach stwierdzasz że już nie chcesz zaciskać pasa i dawać temu dziecku pieniędzy - i niech będzie robotnikiem który zarabia grosze.
Janusz_Z / 95.48.181.* / 2010-12-30 10:05
Platforma szykuje kolejny skok na kasę, oczywiście nie swoją. Panie TUSK i poplecznicy łącznie z panem Komorem proszę decydować o swojej kasie i rodziny swojej najbliższej (jeśli zdobyta uczciwie) a 'wara" od pieniędzy szarego obywatela, który jak zwykle jest do "oskubania" wg polityki PO-owców. Szary obywatel poza wyborami jednorazowo raz na 4 lata (jeśli nie został ogłupiony przez tzw. media) nie ma nic do powiedzenia.
Natomiast ludziom z afery hazardowej typu p.Sobiesiak pan TUSK będzie wiernie służył i myślał jak można zawłaszczyć jeszcze więcej pieniędzy państwowych/szarych obywateli (w domyśle niczyje), aby zrobić sobie dobrze a niby pro publico bono.

Niech żyje p.TUSK i jego ekipa. Viva Respublica !
mat3423 / 91.193.208.* / 2010-12-30 10:38

Szary obywatel poza wyborami jednorazowo raz na 4 lata (jeśli nie
został ogłupiony przez tzw. media) nie ma nic do powiedzenia.

Raz na 4 lata, a i tak tylko połowa "szarych" obywateli bierze udział w wyborach. Wniosek jest taki, że druga połowa ma w d... co się dzieje z krajem i co politycy robią z podatkami.
uterihgkj / 109.74.97.* / 2010-12-30 09:39
a ja skupiam się na tym aby mnie nie okradano a nie na tym kto mnie okrada :)
janiszek72 / 2010-12-30 09:16 / Tysiącznik na forum
Rząd to taka chodząca k****, czy przepraszam dama lekkich obyczajów, co to, chciałaby się zaangażować, ale profesja jej na to nie pozwala. Przez trzy lata decydowali towarzysze i może wreszcie zadecydują, oczywiście pod warunkiem jeżeli wy pomożecie. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
tade / 83.2.33.* / 2010-12-30 09:19

Rząd to taka chodząca k****,

Politykę uważa się za drugi najstarszy zawód świata. Doszedłem do wniosku, że jest bardzo podobny do pierwszego.
Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.
Autor: Ronald Reagan
nina nielogo / 83.28.30.* / 2010-12-30 08:28
Będzie u nas to samo co na Węgrzech...szkoda, że durnie nie uczą się na cudzych błędach...
tade / 83.2.33.* / 2010-12-30 08:35

Będzie u nas to samo co na Węgrzech.

Masz na myśli 1956 r ?
betede / 213.25.195.* / 2010-12-30 08:41
Ma na mysli opodatkowanie banków i ten płacz tłustych kotów;-)
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2010-12-30 09:49
Jaki płacz tłustych kotów, tłustym każdy podatek obojętny i tak przenosi się go na klienta końcowego przez podwyzszenie ceny za usługę lub produkt i to klient go płaci, a nie ten tłusty.
siaba / 194.165.48.* / 2010-12-30 08:19
Niech ktoś mi odpowie czy za takie zamiany można pozwać rząd do sądu - np. pozew zbiorowy, bo jest to ciągłe naruszanie praw obywateli.
barritus / 83.7.167.* / 2010-12-30 10:17
Pozwać sobie możesz,szans na sukces nie widzę żadnych.
Sędziowie są częścią aparatu tego państwa,jak najbardziej zainteresowaną by ono trwało w obecnym kształcie.
mat3423 / 91.193.208.* / 2010-12-30 10:31
Nie nie. Sąd jest niezależny i orzeknie wyrok zgodnie z prawem.

Mały szczegół polega na tym, że to prawo ustala rząd i parlament. Więc pozywanie ich o zgodność z prawem, które oni sami ustalają, jest bez sensu.
uterihgkj / 109.74.97.* / 2010-12-30 09:43
ja myślę że można pozwać za skłądki na ZUS. ZUS to piramida finansowa prawnie zabroniona w tym kraju.
ale jak myślisz do jakiego sądu? Tgo samego co rząd i zus należy. W tym kraju jest bezprawie i złodziejstwo a sądy są po to aby od ciebie jeszcze coś wydusić. Organizacje partyjne, urzedy itp są bezkarne i prawo mają głęboko ....
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy