Forum Forum dla firmKadry

Outsourcing IT – Z czym to się je?

Outsourcing IT – Z czym to się je?

Jericho_sx / 2011-11-23 15:11
Czy wydelegowanie całego działu IT do firmy zewnętrznej może opłacać się średniemu przedsiębiorstwu? Jakie są najważniejsze kwestie z którymi muszę się liczyć i na co muszę uważać? Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek nakierowanie w celu zdobycia większej ilości informacji.
Wyświetlaj:
Klient_Marcin / 2013-04-24 22:40
Outsourcing IT jest bardzo opłacalny dla małych i średnich firm. Wykupujesz zazwyczaj miesięczny pakiet i masz spokój a przede wszystkim oszczędzasz, bo nie płacisz za etat jakiegoś informatyka tylko za konkretną usługę. Ja tak zrobiłem [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
GrzegorzZ / 83.29.126.* / 2012-04-21 13:11
Fajnie, że napisałeś o swojej małej firmie. Trzeba zwrócić uwagę, że outsourcing IT nie powinien być kojarzony z czymś całkowicie niedostępnym dla mniejszych podmiotów. W końcu skoro jest to rozwiązanie opłacalne z punktu widzenia kosztów, to trzeba pamiętać, że to zwykle mniejsze firmy dokładniej przeliczają każdą inwestycję, a nie wielkie korporacje!
GrzegorzZ / 83.29.138.* / 2011-12-23 18:34
Outsourcing IT jest jak najbardziej opłacalny. Pomyśl o tym, ile wysiłku i pieniędzy (!) musiałbyś włożyć w odpowiedni lokal, sprzęt, systemy zabezpieczeń, ludzi itd. Firma zewnętrzna zapewnia to wszystko w swoim zakresie, zapewnia stałą ochronę danych - nie musisz się martwić o awarię, kiedy Twój pracownik będzie akurat na urlopie. Ja mogę szczerze powiedzieć, że samodzielnie raczej żadne przedsiębiorstwo nie jest w stanie zapewnić takiej organizacji bezpieczeństwa, jak profesjonaliści - od monitoringu procesów informatycznych 24h na dobę przez cały rok po np. systemy przeciwpożarowe.
ZbigniewDD / 188.146.121.* / 2011-11-24 13:28
Moja firma ma umowę z serwisem[...] Z tego co wiem, to chyba dobrze współpraca przebiega, bo nie było do tej pory jakichś sytuacji kryzysowych, przerw w działaniu serwera itp.

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
Jericho_sx / 2011-11-29 14:05
Hmmm.... ich strona jest trochę kolorowa, ale konsultantów mają konkretnych. Czy jest coś na co powinienem zwrócić szczególną uwagę podpisując umowę? Czy podejmują się opieki nad wszystkimi elementami IT czy tylko wybiorczymi kwestiami?
ZbigniewDD / 31.61.30.* / 2011-12-08 11:32
Ogólna zasada jest taka: duża firma daje Ci większą pewność, że Twoje dane są bezpieczne. Powód prosty- nie opłaca się wystawiać reputacji firmy na szwank. Musisz więc patrzeć głównie na historię firmy, opinie w internecie i nie rzucać się na głęboką wodę. Zacząć powoli i stopniowo delegować większą część obowiązków.
Ula32 / 80.239.242.* / 2011-12-12 13:10
Dodaj do tego fakt, że u Ciebie w firmie dane są mniej bezpieczne. Twoim pracownikom Twoje dane się bardziej mogą przydać:-) co do serwisu PC DOC, to z tego co wiem, firma trzyma poziom.

Najnowsze wpisy