Forum Polityka, aktualnościKraj

Pakiet onkologiczny. Negocjacje z lekarzami trwają

Pakiet onkologiczny. Negocjacje z lekarzami trwają

Wyświetlaj:
mahavishnu / 141.0.9.* / 2014-12-29 21:45
Dopóki ludzie nie zrozumieją w polsce że jak PO źle rządzi to należy POdziękować i zastanowić się nad alternatywą.
guru122 / 93.154.145.* / 2014-12-29 20:46
Dość szantarzowania społeczeństwa co roku przez mafię w białych kitlach, której wiecznie mało. Jak wam się nie podoba, to wyjazd za granicę, tam dopiero dostaniecie popalić.
lek. med / 94.254.192.* / 2014-12-30 22:48
Masz rację. Właśnie wróciłam z jednego z krajów skandynawskich, gdzie pracowałam w jako lek. rodzinny. Pół godziny na pacjenta (obowiązkowo!) po czterech pacjentach godzinna przerwa, na 8 godzin 12 pacjentów. Nie ma szansy żeby któregoś nie przebadać dokładnie włącznie z przepytaniem o możliwe choroby dziedziczne 3 pokolenia do tyłu. A u nas znów sezon grypowy i pięćdziesięciu dziennie. Trzydziestu pierwszych ma szczęście, bo po trzydziestym mózg paruje.
guru122 - jesteś wielki lub wielka!!! Zrobię jak mi każesz. Wyjazd za granicę. Pełny komfort pracy, kasa 3x taka, a co najważniejsze jak mnie pokręci i się pochoruję to przyjmie mnie zadowolony, spełniony ambicjonalnie, wypoczęty lekarz, a nie sfrustrowany polski kolega, będący na dyżurze 36 albo 48 godzinę.... W tym kraju nawet 10 pakietów onkologicznych nie pomoże pacjentom, bo mając w POZ mniej niż dziesięć minut na pacjenta można wykryć wrzód na tyłku, a nie raka.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dgen / 2014-12-29 19:45 / Tysiącznik na forum
s i t w a pobiera pod przymusem składkę zdrowotna zapewniając w zamian np. wizytę u kardiologa dziecięcego za 8 mcy
mało tego - wystarczy jeden dzień opóźnienia w odprowadzeniu składki chorobowej aby na pół roku stracić świadczenie zusowskie - banda PO prostu
szklarek / 2014-12-29 20:02
To są dwa odrębne ubezpieczenia. Spóźnienie w składce chorobowej i utrata prawa do świadczeń z ub. chorobowego dotyczy tylko tych, którzy składkę opłacają sami za siebie i okres ten wynosi 90 dni, a nie pół roku. Zresztą jest możliwość wnioskowania o przywrócenie terminu zapłaty.
rembert2 / 2014-12-29 19:45 / Tysiącznik na forum
Banda cwaniakow z jednej i drugiej strony
zxc12 / 83.9.122.* / 2014-12-29 17:07
Sprzęt diagnostyczny stoi niewykorzystany bo nie ruszy lekarz palcem jak nie dostanie dodatkowych pieniędzy z NFZ bo limit wyczerpał .Lekarz jest w pracy sprzęt stoi a on nie ruszy palcem a pensję bierze To nie brak pieniędzy i nie NFZ to nasi kochani lekarze walczą o kasę.
Czy dobrze się dzieje jeśli limit a nie brak sprzętu uniemożliwia przeprowadzenie badania ratującego zdrowie czy życie?
Jan X / 212.160.130.* / 2014-12-29 19:01
A czy to wina lekarza? Pomyśl że do tego sprzętu często sa potrzebne dodatkowe materiały które też kosztują (o jego "niuzasadnionym" zurzyciu nie wspomne). Kiedyś był fajny wywiad z lekarzem ze szpitala obdarowanego przez orkiestrę. Bardzo go ucieszył nowy sprzet tylko (sorki ale nie pamiętam co to było) ale dodał że stoi nieurzywany bo nie maja specjalisty do jego obsługi oraz pieniędzy na materiały potrzebne do jego eksploatacji. I masz babo placek.
Ogólnie przyznam tobie racje ale sam pomysl: jesteś lekarzem, masz sprzęt ale nie masz do niego jakiegoś materiału bez którego nie jesteś w stanie przeprowadzić badania. I co? Z pustego nie nalejesz
zxc12 / 83.9.122.* / 2014-12-29 20:54
Do tomografu czy Usg nie potrzeba żadnych odczynników czy materiałów pomocniczych a czas oczekiwania liczony jest w miesiącach, chyba że prywatnie za kasę to na drugi dzień.
Sprzęt kupiony z naszych podatków a kasa idzie do prywatnej kieszeni.
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
realista / 94.254.192.* / 2014-12-30 22:14
A co ten doktor Judym, który z poczucia empatii z cierpiącym pacjentem (albo z nudów na grudniowym dyżurze, kiedy kontrakt się skończył) będzie za friko robił usg czy TK powie swojemu szefowi - dyrektorowi placówki np. magistrowi zarządzania, który ma gdzieś etykę lekarską bo nie jest lekarzem? "Wykorzystuję sobie firmowy sprzęt, bo jestem dobry" A co mu odpowie dyrektor? Ludzie pomyślcie trochę. Poza tym komuna minęła i większość placówek jest sprywatyzowana więc sprzęt nie jest kupiony za nasze podatki tylko za kasę spółki, która zarządza nzoz-em. Mają tyle ile zapłaci im fundusz, jakby był większy kontakt byłyby mniejsze kolejki dospecjalistów i do badań. Przecież teraz większość lekarzy ma kontrakty czyli płacą im za wyrobienie kontraktu czyli od pacjenta a nie od godziny - no to co się lepiej opłaca większy kontrakt z nfz czy bezpłatny urlop.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zxc12 / 83.9.122.* / 2014-12-29 21:35
proszę o wskazanie punktu regulaminu, który został złamany. Informacje, które przekazałem pochodzą z wiarygodnych źródeł i przedstawiaja sytuację i kierunek w jakim zmierza Służba Zdrowia i o co chodzi w tym całym zamieszaniu, bo to powinno byc mówione wprost.
Mówienie, że to dla dobra pacjenta jest nieuczciwe i szkodliwe dla zdrowia społeczeństwa i interesu publicznego
Redakcja forum / 2014-12-29 21:46
8.1.d. w zakresie poszanowania zasad netykiety, z którą niezgodne jest powielanie identycznych wpisów na forum w licznych wątkach.
zxc12 / 83.9.122.* / 2014-12-29 22:28
"8.1.d poszanowania powszechnie obowiązującego przepisów prawa, zasad netykiety oraz dóbr
osobistych innych Użytkowników"
chciałbym zastosować się i zrozumieć swój błąd, bardzo proszę o nieco szersze omówienie,

Moja wypowiedź dotyczy tematu poruszonego w artykule,
zawarte informacje są prawdziwe i poddaje je pod dyskusje
Mój pogląd na ten temat jest stały i poparty wieloma analizami i nie zmienia się, więc co w tym złego?
Nie obrażam nikogo i nie naruszam dóbr osobistych, w czym problem?
zxc12 / 83.9.122.* / 2014-12-29 22:20
przepraszam ale w tym względzie nie mogę się zgodzić ponieważ w myśl tej zasady wiele publikacji poruszającej ten sam temat nie powinno się ukazywać a jednak się ukazują.
Mam wyrobioną opinie na ten temat a przytaczane informacje nikogo nie obrażają. Można dyskutowac w oparciu o fakty i konkretne stanowiska w sprawie, inna forma dyskusji jest niemerytoryczna a zatem bezsensowna.
Czy powinienem za każdym razem zmieniac słowa, szyk zdań aby byc zgodnym z regulaminem, przedstawiając te same informacje i moje stanowisko w sprawie???
Srinagarindra / 77.45.44.* / 2014-12-29 14:41
Jak skrzykną się lekarze albo górnicy albo policja - to rząd zaraz zacznie się dogadywać. Dodajmy do tego parę płonących opon i będzie OK !!! A co będzie jak skrzykną się emeryci albo chorzy czy też obłożnie chorzy !? A już tak było - Tusk, co wywalił dziesiątki albo i setki milionów na bezsensowny Afganistan powiedział - NIE MA PIENIĘDZY DLA WAS MOI RODACY BO WYDALIŚMY NA BLIŻSZY NAM KRAJ TALIBÓW ! A na kilometrówki dla pOSŁÓW - nawet tych co nie mają samochodów jest kasa. Bo to grupa kolesioska skupiona przy korycie ! A co może się stać jak wreszcie zjednoczą się małe firmy rodzinne bezlitośnie wyrzynane przez firmy zachodnie w tym supermarkety, przy poparciu ( cichym i ukrywanym ) miejscowych notabli z PO i PSL ??? - No to będzie ponowne obalenie już nie komuny a solidaruny !

Najnowsze wpisy