Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pawlak: Za prywatyzację karałem, jak mogłem

Pawlak: Za prywatyzację karałem, jak mogłem

Money.pl / 2007-05-29 16:29
Wyświetlaj:
Kargul / 62.121.118.* / 2007-05-30 17:22
Pawlak przypomnił sobie jak PSL załatwił budynek w centrum W-wy dla swojej kanapy. Przypomnij sobie również jakie były twoje zabiegi przy BGŻ i dofinansowqaniu banków spółdzielczych. Aj ak się prezesuje na Giełdzie ?
Wapniak / 83.7.82.* / 2007-05-29 22:01
Słucham, czytam i nie mogę wprost, o zrozumieniu nie powiem, uwierzyć... Jak u naczelnego strażaka, od lat mętne wodolejstwo.
EDiS / 2007-05-29 20:44 / Tysiącznik na forum
Jakimi to dotkliwymi karami zostali ukarani winni za przekręt podczas prywatyzacji BŚ? Kiedyś w zamierzchłych czasach PRL członków PZPR za przekręty wyrzucano z partii, a bezpartyjnych za to samo wsadzano do pudła. Proszę mnie oświecić czy coś się zmieniło?
.... / 83.143.40.* / 2007-05-29 16:29
Naczelny siepacz IV RP minister Ziobro przygotował, a bezduszny Sejm przyjął, nowelizację ustawy, która pozwoli odebrać już w ciągu doby immunitet sędziom oskarżonym o poważne przestępstwa i zatrzymanym na gorącym uczynku. Takich sędziów minister może zawiesić w czynnościach. Nieoceniona Ewa Siedlecka w "Wyborczej" skomentowała to następująco. "Ziobro będzie miał bat na sędziów, którzy wbrew jego woli zwolnili doktora G. z aresztu. (...) Bo cóż prostszego, niż postawić im zarzut narażenia zdrowia i życia pacjentów, których może on znowu leczyć (czytaj zabijać)?". Ten syntetyczny skrót pozwala autorce przekazać informację, że doktor G. został aresztowany za leczenie, a nie za korupcję. Komentarz Siedleckiej otwiera nowe perspektywy tego gatunku i powinien się stać modelem pisania o działaniach Kaczyńskich i ich kliki. Na przykład: projekt podwyższenia kar jest po to, aby srożej dręczyć przeciwników politycznych zalegających kazamaty IV RP, wyższe wymagania w szkole, aby znęcać się nad ich dziećmi itd.

Dziś barbarzyństwo Ziobry spowoduje, że sędziowie będą mogli odpowiadać przed prawem nieomal jak zwyczajni śmiertelnicy i tego żaden obrońca państwa prawa w wydaniu III RP wytrzymać nie może. Bo naczelną zasadą - co stanowi niezwykły wkład w teorię prawa - jest uznanie, że niezawisłość wymiaru sprawiedliwości polega na niezawisłości sędziów od sprawiedliwości. Dobitnym przykładem był sędzia Wielkanowski, któremu nie można było postawić zarzutu wspomagania gangsterów z powodu nieuchylenia mu immunitetu przez jego kolegów. Inny przykład: sąd dyscyplinarny korporacji nie uznał za sprzeniewierzenie się niezawisłości wieloletnich wyroków, na które sędziowie skazywali opozycjonistów w czasach PRL. Ale proszę się nie obawiać. Barbarzyństwo nie przejdzie. Trybunał Konstytucyjny nie dopuści, aby koledzy traktowani byli jak zwykli śmiertelnicy.

Bronisław Wildstein
Kargul / 62.121.118.* / 2007-05-30 17:31
Ziutek - wątki ci się pomerdały. Piszesz na inny temat. We łbie to pewnie już dawno. poślizgnęłeś się na kaczym gównie, które w całej Polsce zalega. O pomysłach ziobry na sędziów to inny wątek. Ten dotyczy prywatyzacji banku w 1993r.W tym czasie pewnie jeszcze bawiłeś sie klockami. A może to ci pozostało? jak jareczkowi, że mamusia jeszcze dzisiaj wydziela mu na drobne zakupy.
Christophoros / 88.156.91.* / 2007-05-29 20:22
Dobry komentarz. Ciekawe czy jesteś prawdziwym Bronisławem Wildsteinem. Jeśli nie, to oby więcej takich klonów. (o takich poglądach)
.... / 83.143.40.* / 2007-05-29 20:40
nie jestem ;-)

niestety trzeba rozdawać surowicę przeciwko jadowitym ukąszeniom GWnianej, bo inaczej zginiemy w morzu relatywizmu Michnikowszczyzny
a320 / 83.27.54.* / 2007-05-29 21:49
oj, będziesz ty jeszcze swoich idoli przeklinał

Najnowsze wpisy