Forum Forum inwestycyjneForex

Pierwsza sesja włoskiego parlamentu. Co z walutami?

Pierwsza sesja włoskiego parlamentu. Co z walutami?

Wyświetlaj:
JCDE / 80.254.146.* / 2013-03-15 12:41
Te niescislowsci wynikaja z tego ze stopa polskiego zlzego regulowna jest przez NBP, a nie na gieldach swiatowych.
Jesli cos sie zmienia na swiecie, to NBP zachowuje sie sztywno albo do dollara albo do Euro w zaleznosci jak jemu to pasuje na stosunki w Polsce. Taka jest prawda w RP.
Andrzej Ch. / 83.17.182.* / 2013-03-15 12:47
Dziękuję za odpowiedź. Interesowała mnie w pytaniu zależność kursu EUR/USD a indeksów giełdy w USA.Bez relacji do polskiego złotego.
kuleczkazroweczka / 89.206.50.* / 2013-03-15 15:27
Za slaby jestem w te klocki, dawno zrozumialem iz zaleznosc taka nie istnieje tak naprawde. Rynek pieniadza jest tak mocno spekulacyjny, ze wplywa bardziej na gospodarke niz gospodarka na pieniadz. USA radzi sobie znakomicie z ogromnym dlugiem i zarazila kryzysem caly swiat w 2008 roku, wybory wygrywaja nie Ci, ktorzy przedstawiaja w miare realny program, ale Ci ktorzy pisza najladniejsze bajki.
kuleczkazroweczka / 89.206.50.* / 2013-03-15 12:46
Wystarczy spojrzec na pary walutowe i odrazu widac jak zlotoweczka jest pompowana, jak spadnie cisnienie bo beleczka i wincencik nie beda mieli co wrzucic do lokomotywy ktora caly czas traci na sile to dolarek i eureka poszybuja do gory w maju przepieknie
Andrzej Ch. / 83.17.182.* / 2013-03-15 12:02
Proszę o wytłumaczenie, czy jest zależność między wzrostem giełdy w USA, a umacnianiem się pary EUR/USD?
Z artykułu wynika, że jest. Ja natomiast przeczytałem w jednej z książek, że ta pozytywna korelacja może mieć miejsce w krótkim terminie, natomiast w dłuższej perspektywie czasu nie ma zależności. To, co wyczytałem w książce wydaje mi się bardziej zrozumiałe. Jeśli założę, że napływają dobre dane z gospodarki USA, to jest to impuls do wzrostów na giełdzie w USA, a za nią i w Europie, ale jednocześnie jest to tesz impuls do umocnienia się USD. Tak więc wydaje mi się, że para EUR/USD powinna spadać w reakcji na dobre dane z USA, a giełda w USA rosnąć. Wówczas przeczy to temu, co napisał Pan Michał Palenciuk w komentarzu.
Bardzo prosze o wyjaśnienie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy