Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS do rządu: Zwiększcie deficyt, to wam pomożemy

PiS do rządu: Zwiększcie deficyt, to wam pomożemy

Wyświetlaj:
jedrek44 / 83.17.181.* / 2009-02-20 08:19
Ciekaw jestem czy te wyliczenia także pochodzą z prasy - tak jak te do których wczoraj przyznał się jarek.
~esteta / 91.123.218.* / 2009-02-20 00:16
oto jeszcze jeden kretyński "pomysł" Kaczyńskiego"uzdrowiciela"Polski.
a320 / 83.4.83.* / 2009-02-19 22:14
specjalista od tropienia układów, typ niezwykle szarmancki w stosunku do kobiet, które tak uwielbiał filmować rękami CBA, może wiedzieć o tych sprawach.
Elendir / 2009-02-19 21:59 / Łowca czarownic
To ja już wolę zadłużyć się samodzielnie na czas kryzysu. Myślę że wydam pieniądze lepiej niż zrobi to w moim imieniu władza. Bo zadłużenie i tak będzie trzeba spłacić, a wszelkie marże, prowizje i koszty dodatkowe są tym wyższe im większe zadłużenie.

Tak więc Panu, który forsuje swoje zdanie tylko dlatego że bardzo chciałby udowodnić wszystkim że ma rację mówię stanowczo NIE!
INNA TWARZ PISu ? / 80.53.15.* / 2009-02-19 21:48
ten wiekszy deficyt to bedzie musialo przez lata splacac spoleczenstwo, te 25mld to przeciebiorstwa straca na opcjach i to tylko dlatego ze PIS boi sie euro.
andowc / 83.30.95.* / 2009-02-19 21:02
PiS daje "ultimatum" Narodowi (Rządowi) ?
Nie potrzebujemy takich "Matołów" w Polsce.
Może pojadą na "wczasy" (gdzie im będzie "lepiej" jak w Polsce, kto ich "przyjmie" jako uchodzców "politycznych,- może Ukraina,Gruzja,itd..).
Pilsener / 2009-02-19 20:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Od razu to widać, ta sama retoryka - pomożecie? Pomożemy! Zadłużymy! Uregulujemy! Jedyna różnica to taka, że partyjni towarzysze z byłej PZPR nie pojadą po instrukcje do Moskwy, lecz do Torunia.

Jak zadłużanie państwa przekłada się na wzrost gospodarczy, to ja jestem trzeci bliźniak.

Zresztą deficyt i tak się zwiększy, bo rząd ma ograniczone możliwości cięć.
marek 19.53 / 83.24.34.* / 2009-02-19 21:11
Pominę twoją retorykę partyjnej młodzieżówki. Sugeruję unikanie takich wstawek.

Otóż przyjmij do wiadomości, że większość firm inwestuje w rozwój właśnie z kredytów. Zadłużenie przekłada się na wzrost..

Oczywiście pod warunkiem, że kredytu się nie przeje.

Natomiast gwałtowny przerwanie łańcuszka powiązań gospodarczych - przez cięcia bądź głupie oszczędności - przynoszą zwykle więcej strat niż pożytku. Zwłaszcza robione na oślep.

I przykładów mamy mnóstwo:
- nikt nie przeprowadził rachunku ciągnionego w przypadku zbrojeniówki.
- nikt nie policzył jakie straty przyniosą cięcia w infrastrukturze.
- na nauce pozostał nienaruszony budżet (często gigantyczny) na sprzęt ale obcięto finansowanie odczynników, osprzętu i czasu pracy.

Proszę mi w końcu powiedzieć z jakiego powodu brak kredytowania uważa się aktualnie za główny hamulec wychodzenia ze spowolnienia ?
Pilsener / 2009-02-20 23:55 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Otóż przyjmij do wiadomości, że większość firm inwestuje w rozwój właśnie z kredytów" - a TY poczytaj o efekcie wypychania, każda złotówka publicznego długu więcej to złotówka kredytu dla firm mniej. Trzeba nie mieć pojęcia o ekonomii, by wierzyć w perpetuum mobile.
a320 / 83.4.83.* / 2009-02-19 22:09
Nie przyszło ci o głowy, piewco socjalizmu naukowego i sprawiedliwości społeczej, że kryzys w USA został wywołany nadmierną akcją kredytową.
Poczytaj Bloomberga, pooglądaj CNN a zobaczysz, że w samej Ameryce duża część polityków i ekonomistów neguje posunięcia Obamy. No chyba taki erudyta jak ty włada angielskim.
Jeśli nie: Lekcja Pierwsza (Lesson One)

Powitanie zwolennika pisu:

Hooyou do you.

Czuwaj!
marek 19.53 / 83.24.34.* / 2009-02-19 23:24

Nie przyszło ci o głowy, piewco socjalizmu naukowego

itd.

Bez wątpienia przyszło mi do głowy, że nie rozumiesz tekstu czytanego.
Otóż napisałem
Oczywiście pod warunkiem, że kredytu się nie przeje.

A rozbuchano bez wątpienia kredyty konsumpcyjne, do przejedzenia. Zarówno mieszkania jak i samochody. Praktycznie wszystko.

Przyszło mi również do głowy, że jesteś głupiutki i prościutki. Posiadasz wyłącznie zdolność do prostackich odzywek i odwrotnie proporcjonalną umiejętność racjonalnej argumentacji.

P.S. Z tym się zgadzam. Pociągnięcia Obamy są dość bezsensowne. Na łapu-capu, pod publiczkę. Ale do tego nie muszę słuchać ekspertów zmieniających zdanie co pięć minut. Tydzień temu Obamą się zachwycali.

Za lekcję języków obcych pięknie dziękuję - u Tuska się uczyłeś ???????
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-02-19 21:30
I jeszcze jedno - deficyt bo o tym mowa trzeba jakos sfinansowac. Wyzszy deficyt zewnetrzny to wyzsza zaleznosci od zewnetrznych rynkow i na dodatek kazde wahniecie wartosci zlotego prowadzi automatycznie do powiekszenia tego deficytu liczac w zlotych. Wiekszy deficyt wewnetrzny to mniejsza kasa na kredyty konsumenckie/kredyty dla firm na rynku wewnetrznym.
Oczywiscie, kazdy kredyt nalezy splacac z odsetkami i za kazdym razem powieksza wydatki sztywne budzetu czyli chcac doprowadzic do zrownowazenia budzetu nalezy albo ciac na wydatkach na infrastrukture albo na socjal.
marek 19.53 / 83.24.34.* / 2009-02-19 23:43
Oj boli, boli.

Deficyt wewnętrzny (państwa) nie ma wpływu na kredyt konsumencki, co było widać w ostatnim czasie.


Oczywiscie, kazdy kredyt nalezy splacac z odsetkami i za kazdym razem powieksza wydatki
sztywne budzetu czyli chcac doprowadzic do zrownowazenia budzetu nalezy albo ciac na wydatkach
na infrastrukture albo na socjal.


To wcale nie jest oczywiste. Wręcz fałszywe. Kredyt na infrastrukturę, spłacany wraz z odsetkami, przynosi per saldo dochód a nie stratę. Udrożnienie ruchu na dziesięciokilometrowym odcinku Janki-Warszawa to są dziesiątki milionów odzyskanych roboczogodzin, miliony oszczędzonych litrów paliwa - rocznie. Jeżeli należy oszczędzać to właśnie w takich miejscach. Nawet na oprocentowany kredyt. Cięcie takich wydatków powoduje i owszem "zrównoważenie budżetu" ale kosztem przerzucenia wydatków na społeczeństwo. Odbywa się więc kosztem jego pauperyzacji.
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-02-19 23:53
I jeszcze jedno - jako cięcie socjału rozumiem zachęcanie ludzi do pracy a nie do przechodzenia na wcześniejsze emerytury - obecnie mundurówki, uszczelnienie systemu rentowego czy też reformę krusu.
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-02-19 23:47
Widać, że banki przystopowały kredyty. Ale przecież ciągle na kasie spać nie będą.
Ale jak będą miały wybór pomiędzy udzieleniem pożyczki rządowi a udzieleniem pożyczki ludziom to co wybiorą? Pytanie retoryczne.
Mam inną propozycję - zamiast się zadłużać to może ściąć socjał odpowiednio? I tą kasę przerzucić na inwestycje?
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-02-19 21:25
Chcialem sie dowiedziec jakie to ciecia w intrastrukturze masz na mysli?
A co do nauki to mam takie spostrzezenia z autopsji. W wiekszosci przypadku panstwowe uczelnie wyzsze to molochy, ktore sluza do produkcji nikomu niepotrzebnych publikacji kompletnie nie powiazanych z przemyslem i na ktorych przechowuje sie pracownikow technicznych, ktorzy co prawda maja mala pensje ale kompletnie nic nie robia.
A zbrojeniowka sama sobie winna - w koncu BUMAR powinien zalatwiac konkratny na zewnatrz a jest rowniez przechowalnia roznego rodzaju elementu pzprowskiego.
marek 19.53 / 83.24.34.* / 2009-02-20 00:04

Chcialem sie dowiedziec jakie to ciecia w intrastrukturze masz na mysli?

Poczytaj nawet na Money.
- autostrady wypadły
- ekspresówki wypadły
- o schetynówkach cisza.

Jedyny pomysł ostatnich czasów to poprawa klasy odcinka Piotrków -Częstochowa i zrobienie gierkówki płatną drogą.
Może dla uproszczenia pokażesz mi plany infrastrukturalne obecnej ekipy. I nie przytaczaj, proszę, deklaracji chciejstwa sprzed roku. I nie pisz o drogach, które aktualnie są w budowie, bo wiem jak wygląda cykl inwestycyjny.

A w kwestii efektywności uczelni widzę, że się zgadzamy. Wyrzucone pieniądze.

BUMAR ? Powinien zaskarżyć rząd o odszkodowanie za zerwane kontrakty.



est rowniez przechowalnia roznego rodzaju elementu pzprowskiego.


Jak wiesz każdy rząd, w tym aktualny, mianuje zarząd tego przedsiębiorstwa. Aktualnie zarządza nim Tusk , Grad, Klich i ich nominanci. Ładnie ich określiłeś. Element pzprowski. Przez grzeczność nie zaprzeczę.
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-02-20 05:07
A ale ile chciejstwa było w planach pisowskiego rządu. Uuuu. Tu można mnożyć - przykładowo lotnisko w gosiewie czyli w kieleckim! To są dopiero pomysły kosmiczne.

Ale proszę o konkrety w sprawie autostrad i dróg ekspresowych bo tak zatrzymamy się na lepperowskich "konkretach ogólnych".

A BUMAR może sobie skarżyć rząd. Tylko niech wcześniej zacznie szukać kontaktów za granicą. Dopiero export przyczynia się do wzrostu PKB w bezpośredni sposób. Budowanie na rynek wewnętrzny to jest przesypywanie piasku z jednego miejsca w piaskownicy w drugi.
A Grad nie odrobi wszystkich zaległości przez rok skoro pisowcy nie zrobili tego przez 2 lata.
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-02-19 21:08
Mnie na takie dictum już nie tylko ręce opadają. Ja nie wiem kto mu wciska ten kit. Ktoś wie?
~esteta / 91.123.218.* / 2009-02-20 00:31
PIS i ich wszechwiedzacy guru .

Najnowsze wpisy